Olej na świecach GS300

Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Jak się pytałem o slif 2 głowic po 3 cylindry to mi powiedzieli od 200 do 800 złoty, zależy ile roboty będzie i czy będą musieli planować gniazda zaworowe. Rozkrecilem jeszcze raz świece zobaczyć co jest grane to sprecyzuje teraz. Olej jest tylko na gwincie świecy, cewka jest sucha. Nie wiem czy olej tylko na gwincie nie jest spowodowany tym ze z „iskry” go po prosu przepala bo jest czarna z nagarem takim. Zmieniłem świece pojezdzilem trochę i olej jest tylko na gwincie. Tylko teraz tak, na świecach HBR11 trochę szarpie silnik na HB11 (te co były pierwotnie zamontowane) nie ma takiego problemu. Nie jestem przekonany czy wszystkie 6 nowych HBR działają bo każda inaczej wyglada, komp pokazuje wypadanie zapłonu na 1,4,5,6 ale są dość delikatne. Minimalne wręcz. Na HR11 tak samo pokazuje wypadanie ale nie szarpie motor. Chyba silnik śmietnik kupić słupek wsadzić i sprzedać tylko.
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Zmieniłem świece na HBR11 ( 3 nóżki) i zrobiłem test autostradowy wszystko fajnie spalanie spadło z 10 na 8,5 przy jeździe 110-125 tylko jest jeden problem. Między 2 a 3 tys obrotów szarpie trochę, tak jakby się chciał wkręcać a nie mógł poszarpane nim z 2-3 sekundy i idzie dalej. Komp podłączony nie pokazywał żadnych niepokojących rzeczy oprócz wypadania zapłonu na 1,3,4,5,6 znajomy mechanik co trzymał kompa mówi ze to takie w miarę w normie jest, nie jakieś mega ekstremalne. Zasugerował mi ze te szarpanie przy 2-3 tys obrotów może być spowodowane tym ze sonda jest zawalona olejem i obcina go trochę bo z kompa nic nie widzi, temp sond i prądy są Ok. Jeszcze dziwniejsze jest to ze jak z miejsca ruszam i gaz w podłogę to nawet go nie szarpnie ładnie idzie do końca ( nie wiedziałem ze tak żwawo leci do 200 ). Było wspomniane ze uszczelniacze od świec, chodzi o te oringi pod pokrywa zaworow ? Jak by było można to numer części to sobie sprawdzę na 100% o ktore chodzi bo mechanik ze mnie tak na 80% coś tam wiem ale wole się upewnić 
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Nemo 77 »

Sprawdzałeś jakie masz zużycie oleju?
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Lex naprawiony. Zrobiłem płukankę z zielonego 2000, jakiś antykoks na tłoki, zalałem najtańszym olejem z hurtowni jeszcze raz płukanka, zlalem to wszystko i nalalem świeżutkiego motulka i gwinty suche. Co do szarpania to tez znalazłem przyczynę dla czego na nowych świecach chodził gorzej. Okazało się ze jedna świecą była walnięta, nie zauważyłem jak montowałem ze ten ceramiczny korpus okręca się w korpusie( zdjęcie podgladowe o co chodzi) zmieniłem świece po tym antykoksie oczywiście. Przejechane 200km trochę na esce trochę na lokalnej drodze, wykręciłem świece i są suchutkie. Także lex nie robi wypadu do ży…. 😂.
Mikasu
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2023, o 20:39
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polkowice
Kontakt:

Re: Olej na świecach GS300

Post autor: Mikasu »

Zdjęcie podgladowe 
Załączniki
IMG_5787.jpeg
IMG_5787.jpeg (42.05 KiB) Przejrzano 288 razy
IMG_5787.jpeg
IMG_5787.jpeg (42.05 KiB) Przejrzano 288 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości