Aukcje z USA, jak wybrać świadomie?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
szymide
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 paź 2023, o 08:33
Model Lexusa: Nie posiadam
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Aukcje z USA, jak wybrać świadomie?

Post autor: szymide »

Cześć, nowy marzyciel z tej strony, fan solidnych i pięknych aut, czyli już tylko Lexus w obecnym świecie.

Przymierzam się do zakupu Lexusa XEIII IS350/IS250 AWD jako dailydriver. Nie ukrywam, jazda samochodem i dopieszczanie go to to co lubię robić najbardziej dlatego perspektywa trochę mocniejszego auta jest kusząca, i tu świetnie prezentuje się IS350. Niestety muszę też trochę rozsądku w to wpleść i nie mogę sobie pozwolić na nie kończące się koszty naprawy oraz eksploatacji i tu się pojawia mój problem: 

Te auta (przynajmniej IS250) to jest jak szukanie igły w EU dlatego skłonny jestem sprowadzić, nie mam o tym pojęcia po prostu.

Komu zaufać? Polecacie jakąś firmę? 

Nie zależy mi na pierwszej lepszej ofercie do licytacji tylko wyczekanego, dobrze prezentującego się egzemplarza do poprawek lakierniczych:

Na co zwracać uwagę przy skanowaniu ofert z copart/IAAI? Jak te auta filtrować? Które skreślić na dzień dobry a które są warte uwagi: np. lepiej patrzeć na te ze szkodami tyłu niż przodu itp.

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki jakie jesteście wstanie mi opisać. Średnio ufam tym firmą Importowym, mam wrażenie, że chcą szybko zamknąć temat pierwszą licytacją i do widzenia a ja jestem upierdliwy pod tym względem i wolę poczekać ale licytować coś poważnego mając też jakie takie pojęcie samemu, żeby mi czegoś nie wcisnąć na zasadzie "Panie, bedzie dobrze". Ryzyko jest zawsze, rozumiem to, jak zminimalizować ryzyko?

Dzięki! 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości