[GS300] Ksenony

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

[GS300] Ksenony

Post autor: angrzeda »

Korzystając z propozycji zwracam się o rady odnośnie ksenonów. Uważam że ich żywot dobiegł końca - owszem, świecą na biało, ale to nie są światła!!! :dash: Odbłyśniki są OK, klosze spoleruję, bo akurat o tym mam pojęcie, więc pozostaje wymiana.
Żeby się poradzić, zgodnie z sugestią zamieszczam fotki reflektorów:

http://www.fotosik.pl/u/bombello/album/964014

http://www.fotosik.pl/u/bombello/album/964037

i dziękuję za wszelkie rady... :piwko:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: klexus »

barwa od 4300 - 5000K, producent w zależności ile masz drobnych w kieszeni, ale nie ma co oszczędzać, ja okazyjnie dorwałem Hella, i jestem zadowolony, ale Osram jest ponoć najlepszym producentem palników, ile w tym prawdy nie wiem
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: hydrant23 »

mi jeden padl , ale jego umieranie polegalo na stopniowej zmianie barwy z bialego na rozowy , az w koncu koniec ... kupilem jakas podrobe osram za ok 100zl (teraz sa duzo tansze) i dziala juz 2 lata bezproblemowo , wymienialem tylko jeden zarnik (drugi byl ok) i roznicy w barwie swiecenia nie bylo zadnej od samego poczatku i tak juz dwa lata wszystko swieci tak jak powinno
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: angrzeda »

Do MK2 były palniki D2S czy D4S :?: Chyba się rozpędziłem - te wymienione są do reflektorów soczewkowych, zapewne jest to D2R... Ale na Allegro znalazłem że do Lexusa były też D4R: http://moto.allegro.pl/nowosc-philips-d ... 63697.html
No i teraz jestem w kropce. Jeśli ktoś już wymieniał, to poproszę o podpowiedź, nie będę musiał rozkręcać... :wink:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: hydrant23 »

w standarcie sa d2r tu ladnie ktos wytlumaczyl czym sie roznia oznaczenia

cyt. "Lampy wyładowcze (żarniki ksenonowe) o oznaczeniach D3S i D4S(R) to nowsza "bliźniacza" odmiana D1S i D2S(R) są one w 100 % pozbawione rtęci, jednak to co napisałem poprzednio o parametrach nie do końca jest prawdą ;) dotarłem właśnie do specyfikacji producenta konkretnie firmy Philips żarniki ksenonowe D4S XenEco są "prawie" identyczne zarówno w wygladzie jak i w parametrach jedyną rożnicą jest napięcie znaminowe (pracy). Jeśli chodzi o typ gniazda to wyglądowo są takie same jednak posiadają odmienne oznaczenia D2S P32d-2, D4S P32d-5 (D2R P32d-3). Napięcie inicjujące zapłon jest identyczne i wynosi 23kV, natomiast różne są napięcia znamionowe (pracy) D2S 85V, natomiast D4S 42V (jest to praktycznie jedyna różnica w parametrach). Jeśli chodzi o moc to wynosi ona w obu przypadkach 35W +- 0,3W, wartość strumienia świetlnego prodana przez producenta wynosi dla D2S 3200 lm +- 450 lm a dla D4S 3050 lm +- 250 lm. Temperatura barwowa jest identyczna wstępnie 4100 K a po wygrzaniu 4350 K, choć współrzędne charakterystyki kolorystycznej są minimalnie przesunięte D2S (0.380x 0.390y) a dla D4S (0.378x 0.384y). Jeśli chodzi o żywotność to dane są również przybliżone z lekką przewagą dla żarników D4S. Tak więc wydaje się, że poza ekologią i całowitym wyeliminowaniem rtęci, oraz obniżeniem napięcia pracy pozostałe parametry są bardzo zbieżne, tylko cena troszkę wyższa "
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: angrzeda »

Dzięki :ok:

Zmieniłem już żarniki - kupiłem D2R 35W PHILIPS 85126+ 4300K po 129zł z 12-miesięczną gwarancją. Światła białe, zostało je ustawić, bo lewe świeci za bardzo w dół, prawe wydaje mi się że ucieka za bardzo w prawo, a drogowe dają po drzewach. Jutro podjadę na jakąś stację kontroli i ustawię. Efekt sprawdzę dokładnie w nocy ze środy na czwartek, jak wyjadę w trasę do Zbrosławic na zagazowanie... :biggrin2:

I tutaj mam pytanie - czy komuś nie zbywa zakrętka do reflektora z ksenonem? Okazuje się że lewy reflektor jej nie ma i chyba dlatego lampa jest nieco ciemniejsza, myślę że wilgoć z atmosfery zrobiła nieco szkody :angry: Chętnie odkupię :)
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: Adolvo »

żeby nie zakładać nowego tematu..

do tej pory tylko raz zauważyłem żeby ksenony zrobiły sobie po zapaleniu "diagnostykę" (czyli dół-góra)..

czy to jest procedura, która powinna się wykonywać przy każdym odpaleniu ksenonów? czy jest jakiś inny algorytm?..
żadne błędy na desce się nie świecą.. ale mam wrażenie że świecą dużo za nisko..
Obrazek
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: rsz1981/2 »

U mnie za kazdym odpaleniem silnika sie poziomują :)
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: hydrant23 »

rsz1981/2 pisze:U mnie za kazdym odpaleniem silnika sie poziomują :)
u mnie to samo
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: [GS300] Ksenony

Post autor: Adolvo »

dzieki za odpowiedzi..
niestety w takim razie cos u mnie nie gra :(
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości