IS250 wywaliło błąd P0505 - Prośba o pomoc.

ODPOWIEDZ
FubUbero
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2024, o 17:36
Model Lexusa: IS250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

IS250 wywaliło błąd P0505 - Prośba o pomoc.

Post autor: FubUbero »

Dzień dobry wszystkim.
Panowie i Panie mam problem z moim IS250 z 2006r. przebieg 280k km. Do tej pory wszystko było OK. Auto stało miesiąc wiec dla bezpieczeństwa odłączyłem na ten czas akumulator.
Teraz po jego podłączeniu i rozgrzaniu się auta okazuje sie ze sterownik wywala BŁĄD  "P0505 - SYSTEM REGULACJI OBROTÓW BIEGU JAŁOWEGO" i oczywiście zestaw kontrolek na desce. Błąd po skasowaniu wraca przy każdym odpaleniu ciepłego auta. Na zimnym gdy skasuje błąd lub zresetuje ECU to przy odpaleniu na zimno obroty wskakują na 1700 i po około 10 sek wskakuje na 2000. Z biegiem czasu gdy auto osiąga około 60 stopni obroty powoli zaczynają spadać ale bardzo powoli, nie tak jak wcześniej - widać ze coś jest nie tak. Przy 90 stopniach obroty wynoszą około 1000, nie raz 900, no i oczywiście od razu wywala błąd.
Sprawdziłem szczelność dolotu dymiarką i nic nie znalazłem. Dolot szczelny. 
Trzy miesiące temu wymieniałem olej, filtry, ŚWIECE (denso), czyściłem przepustnice. 
Teraz posprawdzałem wszystkie połączenia od podciśnienia, kostki elektryczne itp. Nic nie znalazłem.  Brakło mi pomysłów i dlatego chciałem poprosić was wszystkich o pomoc. Może ktoś już borykał się z takim problemem i może coś podpowiedzieć.
Z góry dziękuje.
 
 
FubUbero
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 sty 2024, o 17:36
Model Lexusa: IS250
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: IS250 wywaliło błąd P0505 - Prośba o pomoc.

Post autor: FubUbero »

Ponawiam prośbę o pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości