Lexus NX - pytanie o ściąganie do prawej

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
matt86
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2024, o 03:55
Model Lexusa: NX
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Lexus NX - pytanie o ściąganie do prawej

Post autor: matt86 »

Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałbym prosić o przybliżenie tematu ściągania samochodu do prawej strony.
Planuję kupić Lexusa NX poliftowego, byłem na jeździe testowej jednego egzemplarza, ale delikatnie, aczkolwiek zauważalnie ściągał do prawej. 
Poczytałem o tym i ze zdziwieniem odkryłem, że nie jest to odosobniony przypadek.

Na oględziny drugiego egzemplarza zatrudniłem firmę sprawdzającą, gdyż nie miałem możliwości aby podjechać osobiście. Ekspert poinformował mnie, że auto nie ściąga i że zbadał tę kwestię na moją prośbę dość dokładnie, ale moje podejrzenia wzbudziło nierówne zużycie bieżnika lewej opony względem prawej. Załączam zmierzone parametry:

Obrazek

Co to może oznaczać? Czy świadczy to o tym, że zaczyna się jakiś problem, czy takie odchylenia są ok?

Korzystając z okazji chciałbym się podpytać o zawieszenie i fotele w wersji NX300 F-Sport i zwykłej. Wiem że jest to kwestia subiektywna, ale czy faktycznie wersja F-Sport jest wyczuwalnie twardsza? Zależy mi na komforcie i dobrym tłumieniu nierówności drogi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus NX - pytanie o ściąganie do prawej

Post autor: machony79 »

Przyzwyczaiłem się do tego. Tutaj opisałem mój przypadek: https://www.lexus-forum.pl/viewtopic.ph ... 5&start=20
STOP HYBRID GO SMOG
matt86
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2024, o 03:55
Model Lexusa: NX
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus NX - pytanie o ściąganie do prawej

Post autor: matt86 »

Dziękuję za odpowiedź.
Czy to znaczy, że jako potencjalny właściciel NXa pierwszej generacji mam liczyć się z tym, że nawet jak kupię sprawdzony egzemplarz bez tego typu problemu to może on nieoczekiwanie wystąpić i żaden warsztat nie będzie w stanie tego zdiagnozować i naprawić?

Ciekawi mnie czy nierówno wytarte bieżniki w testowanym przez eksperta egzemplarzu mogą być wskazówką, że problem niedługo wystąpi. Tylko dlaczego wytarta jest lewa strona a nie prawa.
TomekR
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 2 cze 2022, o 12:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus NX - pytanie o ściąganie do prawej

Post autor: TomekR »

Hm, a ja myślałem, że przewrażliwiony jestem.
Przy czym, ten efekt NIE występuje na starych wąskich drogach (czyli płaskich) i zacząłem się zastanawiać, czy nie jest to efekt dużego prześwitu i wysokiego samochodu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości