PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
hixx
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:14
Model Lexusa: is300:>
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: hixx »

Witam mam cholerny problem padaja mi cewki juz dziewiata dzisiaj jestem z deka sflustrowany te same objawy zaczyna przerywac na gazie potem 7dni pojezdzi na BP i tez zaczyna przerywac nastepnie nie da sie jezdzic moze ktos cos wie albo mial podobnie pytanie czy to wina gazu<bo instalacje jest sprawdzona i wyregulowana>wiec moze ma negatywny wplyw na cewki czy moze mam pecha i kupuje szitowe dziadostwo ktore mi zaraz pada? i jeszcze jeden mały problemik czy moze ktos ma kogos od robienia gwintow gdyz złamałem srube trzymajaca cewke i zostala w pokrywie silnika
JAPAN CARS
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: carinus »

Rodzaj używanego paliwa nie ma wpływu na sterkowośc cewki.Problemem jest zapalenie mieszanki gazowej kiepską iskrą.Jedną chyba najwazniejszą przyczyną usterek cewek jest przebicie na jej uzwojeniach.Jeżeli przeskok iskry na świecy jest w jakiś sposób zakłócony to wyładowanie następuje w najsłabszym miejscu układu,najczęściej między uzwojeniem cewki,aż do przepalenia izolacji i zwarcia lub przerwania ciągłości linii.
Gwint mozna odzyskać uzywając wykrętaków do urwanych śrub,machanicy powinni coś takiego mieć na warsztacie.Możesz tez rozwiercić delikatnie pozostałość śruby i poprawić gwint gwintownikiem.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: stachulex »

jakie masz swiece i kiedy byly wymieniane? opisz dokladnie jak to sie dzieje ze te cewki padaja.czy wywala ci blad zaplonu na wszystkich cylindrach czy zeczywiscie wszystkie cewki trafia szlak.wiecej szczegulow prosze.sprawdz masy na kapie zaworowej-oczysc.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
hixx
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:14
Model Lexusa: is300:>
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: hixx »

swiece nowe,kable aso nowe , wywala mi po sztuce a bład mam na wszystkich moze to cos z wiązką?mam zamiar kupic nowe cewki w aso choc to spory koszt 750pln szt!!tylko obawiam sie zeby mi tych nowych nie wywaliło bo szkoda kasy , moze ma ktos kogos dobrego w Warszawie od lexa ? zakład na Białołece odpada gdyz chcieli mnie wydymac koles powiedzial ze wymiana cewek to powazna usterka i potrwa 1 pełen dzien i tanio nie bedzie:>>> ja robie to w 30minut ze zdjeciem przepusticy włacznie:>
JAPAN CARS
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: carinus »

Sprawdzałes czy jest faktycznie uszkodzona cewka czy tylko sugerowałeś się wyskakującym błędem i wymieniałeś ja na inną?Nie rozumiem też czy pada każda po kolei czy zawsze te same?
lexusmzda
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 23 sie 2011, o 15:29
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: lexusmzda »

dokładnie, pytanie które cewki padają?
Awatar użytkownika
hixx
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:14
Model Lexusa: is300:>
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: hixx »

wszystkie padają , dzisiaj zamowilem ostanie jakie zostaly na allegro :> 2003r wiec moze cos lepszego jesli znowu padnie to jade do aso :< ,wyskakuje zawsze blad zaplonu i wszystki cewki jak wymienie to jezdzie bardzo fajnie:> po pewnym czasie zaczyna przerywac juz dzisiaj ledwo jezdze dławi sie i szarpie masakra , instalacja gazowa jest sprawdzona i wyregulowana co najgorsze to nie jezdzi nawet na benzynie , kable nowe aso , swiece najlepsze jakie mozna kupic do lexa nowe
JAPAN CARS
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: carinus »

Nadal nie napisałeś czy sprawdzałes stan niby padniętych cewek.Nie ma sensu kupowac wagonami częsci tylko zdiagnozować problem bo pójdziesz z torbami.
carfun

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: carfun »

carfun pisze:
carinus pisze:Nadal nie napisałeś czy sprawdzałes stan niby padniętych cewek.Nie ma sensu kupowac wagonami częsci tylko zdiagnozować problem bo pójdziesz z torbami.
Nie osłabiaj mnie cewki nie da rady sprawdzić na 100% - każdy szanujący się spec związany z elektryką/elektroniką Ci to powie. Oczywiście poniżej kosztów zakupu nowej.
Awatar użytkownika
hixx
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:14
Model Lexusa: is300:>
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: PADAJA CEWKI juz nie mam pojecia co moze byc

Post autor: hixx »

dokładnie jesli wszytsko wskazuje na cewki i po wymianie dziala to raczej cewki do tego duze prawdopodobienstwo ze kupuje szrot alegrowy syf:> po przejsciach
JAPAN CARS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości