Lexus RX 500h opinie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
Awatar użytkownika
Luki_S
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2023, o 19:12
Model Lexusa: RX500h
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Luki_S »

Dziś w RX 2023 pojawiła się aktualizacja systemu multimedialnego!
surgi
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2024, o 20:33
Model Lexusa: RX500
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: surgi »

Planuję zakup RX 500 i mam pytanie do użytkowników odnośnie dachu panoramicznego.
1. Czy jest gośniej niż w Lexusie bez
2. Czy latem mocniej się nagrzewa ?
szk6
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2024, o 21:01
Model Lexusa: RX500h F SPORT
Skąd:: ROSSOSZ
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: szk6 »

Jest jakaś poprawa można wyłączyć dźwięki powiadomień przekraczania prędkości na stałe?
auto mam w oklejeniu i nie mogę jeszcze przetestować
szk6
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2024, o 21:01
Model Lexusa: RX500h F SPORT
Skąd:: ROSSOSZ
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: szk6 »

LinkPL pisze: 22 sty 2024, o 15:01
piotrulec pisze: 15 sty 2024, o 09:52 użytkuje RXa drugi miesiąc i w 80% mogę potwierdzić to co piszesz. U mnie jeszcze , przycisza nawigację , nie zapamiętuje koloru samochodu w kamerze 360* (niby drobiazg ale czasami wraca do koloru bazowego, pewnie jak traci synchro) i nie zapamiętuje rozpoznawania twarzy użytkownika , często wyłapuje mnie jako żonę i zaczyna zgniatać mi nogi :/



 
Dorzuciłbym jeszcze parujące szyby w trybie klimatyzacji auto. 

Prowadzę dyskusję z klient@toyota.pl, ale raczej nic tutaj się nie zmieni. 

Adnotacja 1: Ponoć przychodzą do serwisów już nowe klamki do modeli NX, więc pewnie do modeli RX będą za rok ... :|
Adnotacja 4: Uspokoiło się obecnie, ale rozwiązanie było podawane takie, aby zmienić sobie na chwilę hasło do profilu i później wrócić ewentualnie do poprzedniego, tylko nie napisali, gdzie to hasło można zmienić, ponieważ w aplikacji tego zrobić nie można.

Na razie tyle ... jeździć to jeździ bardzo dobrze, ale infotejment i obsługa ma swoje za uszami.

UPDATE 1.
Ciąglę tylko dokładam problemów, ale jak są to trzeba ... 

- nadmiernie parujące szyby, w poprzednim zero problemów, zawsze na auto i nawet razu nie parowały. Tutaj nagminnie trzeba ciągle uruchamiać nadmuch na szybę, a jak pada deszcz ... 
- praca automatycznej wycieraczki - w automacie przejedzie kilka razy 2-3 i później zapomina i przestaje działać zupełnie ... problem obserwowałem już wcześniej, ale chyba przyzwyczaiłem się z automatu pchać dźwignię do góry w celu pojedynczego uruchomienia. 


Miałem powłokę na przedniej szybie, nałożoną przez dilera, ale widać, że ta powłoka w jednym miejscu schodzi/zeszła w innym się jeszcze trzyma ... ogólnie wycieraczki i przednia szyba/parowanie jest z czapki ... ale może nie było czasu żeby auto wyschło dobrze przez zimnę, bo w sumie odebrane w październiku i od tamtej pory zawsze coś się dzieje ... 

Odnośnie wycia z komory silnika przy wyższych prędkościach temat krąży po forum ogólnoświatowym i hamburgery piszą tam, że w przednim zderzaku są jakieś klapy sterujące przepływem powietrza, co niestety objawia się tym, że przy większych prędkościach te klapy zaczynają rezonować i stąd ten dźwięk. Że wzięli auto jednemu coś regulowali i że problem rozwiązany, ale gość pisze że przejechał tylko kilka kilometrów i trzeba czekać na dalsze wyniki testów. 
 

 
Wszystko u mnie występuje podobnie może poza wyciem powyżej 110 ale wycieraczki i parowanie szyb to masakra w aucie 400k chyba mogli by coś z tym zrobić
 
surgi
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2024, o 20:33
Model Lexusa: RX500
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: surgi »

Macie panoramę ?
Awatar użytkownika
Luki_S
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2023, o 19:12
Model Lexusa: RX500h
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Luki_S »

szk6 pisze: 25 lut 2024, o 21:16 Jest jakaś poprawa można wyłączyć dźwięki powiadomień przekraczania prędkości na stałe?
 
nie, tu bez zmian niestety, nie da się także edytować menu "często używane", jedynie co rzuca się w oczy, to nowe grafiki pokazujące napęd i przepływ energii 
Awatar użytkownika
Luki_S
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2023, o 19:12
Model Lexusa: RX500h
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Luki_S »

surgi pisze: 25 lut 2024, o 20:50 Planuję zakup RX 500 i mam pytanie do użytkowników odnośnie dachu panoramicznego.
1. Czy jest gośniej niż w Lexusie bez
2. Czy latem mocniej się nagrzewa ?

 
nie mam panoramy, ale gdzieś na teście pojawiła się informacja, że trochę szumi i jest mniej miejsca nad głową
Awatar użytkownika
Luki_S
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2023, o 19:12
Model Lexusa: RX500h
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Luki_S »


 
Wszystko u mnie występuje podobnie może poza wyciem powyżej 110 ale wycieraczki i parowanie szyb to masakra w aucie 400k chyba mogli by coś z tym zrobić
 
 
parowanie głównie w trybie auto, więc daję lekki nawiew na szybę, jak jest mokry dzień, do tego, nie wiem, czy to nie jest spowodowane wykrywaniem smogu, obniżyłem na -1 i chyba lekka poprawa, to oczywiście półśrodki i nie podlega dyskusji, że problem nie powinien występować 
 
surgi
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2024, o 20:33
Model Lexusa: RX500
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: surgi »

Wczoraj odebrany RX500h f sport - kolor jak u kolegi Luki_S .:-)
Awatar użytkownika
Luki_S
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2023, o 19:12
Model Lexusa: RX500h
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Lexus RX 500h opinie

Post autor: Luki_S »

surgi pisze: 29 mar 2024, o 20:30 Wczoraj odebrany RX500h f sport - kolor jak u kolegi Luki_S .:-)

 
Gratulacje! Oby się dobrze sprawował
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości