[LS400] Problem z nawiewem

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

[LS400] Problem z nawiewem

Post autor: prosperopro »

Mam problem z nawiewem jak uruchamiam wiekszy nawiew medium badz high zaczyna silnik elektryczny tloczacy powietrze warczec, strasznie glosno chodzi i drgania powoduje zna ktos przyczyne? moze byc ze cos wpadlo niepowolanego czy cos sie spierdzielilo ?
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: hydrant23 »

silnik sie raczej nie zepsul , albo samo smigielko lub jakas czesc w poblizu sie poluzowala lub ulamala , zapewne jakis dobry klej lub zwylke dokrecenie srubek pomorze , najgorzej to pewnie bedzie sie do niego dobrac...
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: prosperopro »

sam nie wiem co robic bo zima idzie a to strasznie glosno chodzi i wibruje calym samochodem ogolnie jak wolny nadmuch jest zalaczony to nic sie nie dzieje. Ale jak to rozbebesze i okaze sie ze sie nie da naprawic to albo uzywka albo nowe musze sie dowiedziec jak to wyglada i jak cenowo.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
lukasz1985
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 mar 2011, o 20:14
Model Lexusa: lexus ls 400
Kontakt:

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: lukasz1985 »

dostęp jest dość ciężki, mam 2 nagrzewnice wymontowane sprawne i doradzę jak wymienić.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: prosperopro »

wiesz jak sie tam dostac bo zaczelo smierdziec padlina.... Ale dziwi mnie bo tylko gdy a@c nie jest w ruchu. Prawdopodobnie mysz podtruta w garazu lokum szukala....
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: maniek_ls400 »

prosperopro pisze:wiesz jak sie tam dostac bo zaczelo smierdziec padlina.... Ale dziwi mnie bo tylko gdy a@c nie jest w ruchu. Prawdopodobnie mysz podtruta w garazu lokum szukala....
Wejdz na http://www.toyodiy.com/ tam jest Lexus w kawałkach i na podstawie rysunków powinieneś dać radę dokopać się do wnętrza.
Z moich doświadczeń w wymianie żarówek:
1. demontaż panela osłaniającego lewarek,
2. demontaż osłony od strony pasażera (dół)
3. demontaż radia i całego panela od klimy
4. będziesz widział już dmuchawę i tam pozostaje inwencja własna - pamiętaj o jednym - nic nie jest wbite na siłę są wszędzie spinki lub samorozszerzające/samozatrzaskujące blaszki na plastikowych elementach (jak to złamiesz to potem będzie skrzypiało, te wąsy są nie do naprawienia - bynajmniej mi się w camry nie udało przykleić). Schemat z podanego linka pomoże Ci ocenić gdzie są spinki a gdzie śruby.

Powodzenia i rób foty dla potomnych z rozbiórki :-)
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: prosperopro »

co do dostania sie do tego cholernego silniczka to smiem twierdzic ze to nieludzkie rece skladaly! - przeciez ktos to skladal a ja tego rozlozyc nie moge nieuzywajac sily. Slupek srodkowy rozebralem ale tam leci tylko plastik rozprowadzajacy powietrze po samochodzie zadnej srubki a pod nogami pasazera mam: jeden plastik maskujacy dostep do filtra kabinowego i mnostwa kabli i sterownikow. Troche widac silnik ale nimozliwosci jest zdjecie tego drugiego maskujacego plastiku tak jak na jakich kolwiek schematach opartych na modelach powyzej roku 94. 3 sruby wedlug schematu sa do odkrecenia ale u mnie to jest niemozliwoscia... A sily uzywac nie bede. Btw. Filtr kabinowy mam nieoryginalny bo oryginal jest dostepny tylko w usa na ebay... Chyba trzeba bedzie zamowic za oceanu wraz z service manual. ;/ do tego czasu obrazony na leszka jestem :D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS400] Problem z nawiewem

Post autor: maniek_ls400 »

prosperopro pisze: Btw. Filtr kabinowy mam nieoryginalny bo oryginal jest dostepny tylko w usa na ebay... Chyba trzeba bedzie zamowic za oceanu wraz z service manual. ;/ do tego czasu obrazony na leszka jestem :D
W ASO nie mają po VIN ? Pamiętam, że Twoje auto ma problemy w VINem, ale znajdź kogoś z takim samym modelem i serwis będzie mógł ściągnąć części (IMO).

Mariusz
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości