Lexus ES model 2023

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu ES
ODPOWIEDZ
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Klaudiusz »

No to pewnie dlatego tak dlugo sie nagrzewa. Wiekszosc z A25A ma klapy dzieki ktorym juz po 1km robi sie cieplo w aucie.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: LinkPL »

Klaudiusz pisze: 22 lut 2024, o 08:47 No to pewnie dlatego tak dlugo sie nagrzewa. Wiekszosc z A25A ma klapy dzieki ktorym juz po 1km robi sie cieplo w aucie.

 
Z tymi elementem który wysłałem to jest problem w RX, że jak lecisz szybciej >115 to zaczyna szumieć z okolic komory silnika ... i hamburgery wymyśliły, że to od tego właśnie elementu robi się głośno. W tym też dość szybko robi się ciepło ... 
How far We can go ...
qubokurek
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 maja 2021, o 07:56
Model Lexusa: es300h
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: qubokurek »

LinkPL pisze: 20 lut 2024, o 14:59
qubokurek pisze: 29 sty 2024, o 13:25
LinkPL pisze: 28 sty 2024, o 10:38 Zrobiłem modelem ES w Omotenashi 130k km i to jest bardzo dobre auto, bardzo wygodne bardzo dobrze wyposażone. Jak wybierałem to chciałem żeby auto było zrobione tak, że jak wsiadam to jest gotowe do jazdy, że nic nie muszę ciągle włączać, np. grzanego czy wentylowanego fotela, jakichś systemów jazdy odłączać rozłączać ... super spędziłem w nim wiele godzin, często jadąc po kilkanaście godzić od jednego strzału.




 
Jaki samochód rozważasz jako następcę ES? Pytam bo za kilkanaście miesięcy kończy mi się leasing i jako zadowolony użytkownik ES mam dylemat...



 
Wziąłem nowego RX500h i w sumie to autem jeździ mi się super. Jest kilka bolączek po przesiadce z ES-a, ale chyba już się przyzwyczaiłem ... aczkolwiek na początku jakieś numery były dla mnie nie akceptowalne ... to teraz już nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić ... 

W wersji 500h na plus:
- skrzynia,
- prowadzenie w trybie custom z utwardzonym zawieszeniem,
- manewry na parkingu - skrętna ośka,
- przyspieszenie,
- lepsze światła - ale przepaści nie ma do ES-a z 3LED

Na minus:
- spalanie jeśli to dla kogoś istotne ES 6,2l a ten 9,5l
- długo się rozgrzewa olej ... około 30 km przy temperaturach rzędu 0 stopni

Czy jest szansa na 500h w ES-ie ... może nawet duża, bo w stanach jest toyota crown z tym napędem ... pytanie tylko, czy miłościwie nam panujący komisarze z UE pozwolą ... 
 


 
Ja przed wczoraj oddałem swojego ES na przegląd i użyczono mi RX 350h którym zrobiłem 300km. Charakter obu opisywanych przez nas aut jest inny mimo, że mówimy o modelu RX, ale moje spostrzeżenia spotykają się z twoimi w jednym punkcie - lepsze światła i lepsza widoczność w nocy (w dzień też oczywiście) z racji wyższej pozycji za kierownicą. RX to dobrze zrobione auto, ale ma wszystkie zalety/wady suva...
Na plus w porównaniu z ES:
- przestrzeń w kabinie i bagażniku
- napęd na obie osie
- lepsza widoczność
Na minus:
- wyciszenie kabiny, które o ile w mieście jest tylko minimalnie gorsze, o tyle na autostradzie jest dramatycznie gorsze ( wiadomo większa buda, opory powietrza itd)
- spalanie poza miastem ( min 2-3 l różnicy na autostradzie, poruszając się z takimi samymi prędkościami)
- skrzypiący tunel środkowy na wysokości prawego kolana kierowcy... Auto miało niecałe 15 k km  :mad:
- wszystkie wydające odgłosy niańki bezpieczeństwa, których na stałe nie da się wyłączyć
- akceptowanie zgód na ekranie multimediów, po każdym uruchomieniu samochodu ( po cholerę tam są profile kierowców, skoro za każdym razem trzeba wrażać zgodę?)

Mnie to auto nie zachwyciło i to jest mój największy problem! Interesował mnie RX350h Omotenashi, który po rabatach jest do wzięcia za 360-370 tyś zł. Kilka tygodni temu jechałem VW Touaregiem 3.0tdi 286km i ten samochód w podobnie wyspecyfikowanej wersji jest obecnie niewiele droższy. Nie widzę przewag RX 350h w tym porównaniu poza bezproblemowym układem napędowym. VW jest o niebo lepiej wyciszony (z szybami akustycznymi), dynamiki nie ma co porównywać, spalanie w moich warunkach wychodzi podobnie 7-8l/100km uśredniając. O ile w VW było kilka plastików gorszej jakości, których nie widziałem w RX, o tyle spasowanie rewelacja (auto z 2021r i 135 tyś km przebiegu). Multimedia to temat, którego w tym zestawieniu lepiej nie porównywać. Poczekam na nowego ES. Nie bardzo mam ochotę na testowanie na sobie niemieckiej "niezawodności", a chcąc pozostać przy marce nie bardzo mam inny wybór... 
 
 
 
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

w innym wątku to pisałem ale któregoś dnia na stacji zatrzymała się koło mnie corolla nowa i jej światła biły na głowę moje w omotenashi. Oczywiście mowa o krótkich. Nie wiem czy rowniez wersja Business (takich jest dużo na ulicach) przez to że ma bi-ledy to lepiej świeci - takie odniosłem wrażenie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Klaudiusz »

qubokurek pisze:
LinkPL pisze: 20 lut 2024, o 14:59
qubokurek pisze: 29 sty 2024, o 13:25 Jaki samochód rozważasz jako następcę ES? Pytam bo za kilkanaście miesięcy kończy mi się leasing i jako zadowolony użytkownik ES mam dylemat...



 
Wziąłem nowego RX500h i w sumie to autem jeździ mi się super. Jest kilka bolączek po przesiadce z ES-a, ale chyba już się przyzwyczaiłem ... aczkolwiek na początku jakieś numery były dla mnie nie akceptowalne ... to teraz już nie jestem w stanie ich wszystkich wymienić ... 

W wersji 500h na plus:
- skrzynia,
- prowadzenie w trybie custom z utwardzonym zawieszeniem,
- manewry na parkingu - skrętna ośka,
- przyspieszenie,
- lepsze światła - ale przepaści nie ma do ES-a z 3LED

Na minus:
- spalanie jeśli to dla kogoś istotne ES 6,2l a ten 9,5l
- długo się rozgrzewa olej ... około 30 km przy temperaturach rzędu 0 stopni

Czy jest szansa na 500h w ES-ie ... może nawet duża, bo w stanach jest toyota crown z tym napędem ... pytanie tylko, czy miłościwie nam panujący komisarze z UE pozwolą ... 
 


 
Ja przed wczoraj oddałem swojego ES na przegląd i użyczono mi RX 350h którym zrobiłem 300km. Charakter obu opisywanych przez nas aut jest inny mimo, że mówimy o modelu RX, ale moje spostrzeżenia spotykają się z twoimi w jednym punkcie - lepsze światła i lepsza widoczność w nocy (w dzień też oczywiście) z racji wyższej pozycji za kierownicą. RX to dobrze zrobione auto, ale ma wszystkie zalety/wady suva...
Na plus w porównaniu z ES:
- przestrzeń w kabinie i bagażniku
- napęd na obie osie
- lepsza widoczność
Na minus:
- wyciszenie kabiny, które o ile w mieście jest tylko minimalnie gorsze, o tyle na autostradzie jest dramatycznie gorsze ( wiadomo większa buda, opory powietrza itd)
- spalanie poza miastem ( min 2-3 l różnicy na autostradzie, poruszając się z takimi samymi prędkościami)
- skrzypiący tunel środkowy na wysokości prawego kolana kierowcy... Auto miało niecałe 15 k km  :mad:
- wszystkie wydające odgłosy niańki bezpieczeństwa, których na stałe nie da się wyłączyć
- akceptowanie zgód na ekranie multimediów, po każdym uruchomieniu samochodu ( po cholerę tam są profile kierowców, skoro za każdym razem trzeba wrażać zgodę?)

Mnie to auto nie zachwyciło i to jest mój największy problem! Interesował mnie RX350h Omotenashi, który po rabatach jest do wzięcia za 360-370 tyś zł. Kilka tygodni temu jechałem VW Touaregiem 3.0tdi 286km i ten samochód w podobnie wyspecyfikowanej wersji jest obecnie niewiele droższy. Nie widzę przewag RX 350h w tym porównaniu poza bezproblemowym układem napędowym. VW jest o niebo lepiej wyciszony (z szybami akustycznymi), dynamiki nie ma co porównywać, spalanie w moich warunkach wychodzi podobnie 7-8l/100km uśredniając. O ile w VW było kilka plastików gorszej jakości, których nie widziałem w RX, o tyle spasowanie rewelacja (auto z 2021r i 135 tyś km przebiegu). Multimedia to temat, którego w tym zestawieniu lepiej nie porównywać. Poczekam na nowego ES. Nie bardzo mam ochotę na testowanie na sobie niemieckiej "niezawodności", a chcąc pozostać przy marce nie bardzo mam inny wybór... 
 
 
 
RX z konca roku jest duzo lepiej wyciszony. Pierwsze egzemplarze mialy problemy.
arek44
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 10 maja 2022, o 14:23
Model Lexusa: niestety brak
Skąd:: gdansk
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: arek44 »

  Skąd masz taką informacje ???.-(RX z konca roku jest duzo lepiej wyciszony. Pierwsze egzemplarze mialy problemy.)
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Klaudiusz »

arek44 pisze:  Skąd masz taką informacje ???.-(RX z konca roku jest duzo lepiej wyciszony. Pierwsze egzemplarze mialy problemy.)
Top-Auto na YT pokazywalo roznice. Dodatkowe wyciszenie drzwi i grodzi. W nadkolach masz dodatkowa gabke 3M.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: Tomasz76 »

Również czekam z niecierpliwością na nowego ES. Leasing na obecny model kończy mi się w czerwcu 2025r, więc jeszcze trochę czasu mam. Na razie czytam i obserwuję co Lexus nowego wprowadza na rynek. Po nowym LBX zrobili kolejny FL UX. Wsadzili pod maskę nową generację hybrydy i kilka rzeczy poprawili. Z chęcią przejadę się nowym UX300h i sam ocenię te zmiany. 
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus ES model 2023

Post autor: settlerk »

Pojawił się cennik MY24 i nie ma w nich elegance i fsportow. Tak bez z zmian wiec anons już MY25 powinien coś nowego wnieść i jak plotki, które dealerzy nie oficjalnie mówią - ES zapowiada się elegancko chociażby ze względu na płytę podłogowa ;)a to by oznaczało, że to już nie będzie Camry :D

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus ES”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości