Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Klaudiusz »

No wlasnie. Oni nie maja zadnego wplywu. Proponuje uzbroic sie w cierpliwosc.
Aditren
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2024, o 11:37
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Aditren »

Może ugram jakieś gratisy. Mysle ze oprócz straconego czasu oczekiwania nic więcej nie stracę
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Ghotti »

Aditren pisze: 26 mar 2024, o 21:10 Może ugram jakieś gratisy. 

 
Buahahahahahahahahahahahahahahaha. Musiałem 😂
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
SanchoPansa
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2023, o 13:26
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: SanchoPansa »

a czy Skandynawowie, Niemcy czy Włosi też czekają miesiąc na swoje auta po przypłynięciu ich do Europy?
na umowie jest data wydania auta u dealera, eskalować, dzwonić, pisać etc
jeśli Toyota Motor Polska chce lecieć w ch...ja ze swoimi klientami to może warto zaangażować UOKiK i wszystkich świętych,
skończy się rumakowanie jak z "frankowiczami", banki też były takie pewne siebie, tak leciały w kulki z klientami i muszą bulić
 
 
Aditren
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2024, o 11:37
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Aditren »

SanchoPansa pisze: 26 mar 2024, o 21:29 a czy Skandynawowie, Niemcy czy Włosi też czekają miesiąc na swoje auta po przypłynięciu ich do Europy?
na umowie jest data wydania auta u dealera, eskalować, dzwonić, pisać etc
jeśli Toyota Motor Polska chce lecieć w ch...ja ze swoimi klientami to może warto zaangażować UOKiK i wszystkich świętych,
skończy się rumakowanie jak z "frankowiczami", banki też były takie pewne siebie, tak leciały w kulki z klientami i muszą bulić
 
 

 
I tu jest problem daty odbioru nie chcieli wpisać i już mi to śmierdziało.
zamowiony 30.05.2023 
 
tiger_kk
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2024, o 17:17
Model Lexusa: RAV4
Skąd:: OPOLE
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: tiger_kk »

Aditren pisze: 26 mar 2024, o 21:43
SanchoPansa pisze: 26 mar 2024, o 21:29 a czy Skandynawowie, Niemcy czy Włosi też czekają miesiąc na swoje auta po przypłynięciu ich do Europy?
na umowie jest data wydania auta u dealera, eskalować, dzwonić, pisać etc
jeśli Toyota Motor Polska chce lecieć w ch...ja ze swoimi klientami to może warto zaangażować UOKiK i wszystkich świętych,
skończy się rumakowanie jak z "frankowiczami", banki też były takie pewne siebie, tak leciały w kulki z klientami i muszą bulić
 
 


 
I tu jest problem daty odbioru nie chcieli wpisać i już mi to śmierdziało.
zamowiony 30.05.2023 
 

 
Ja zamówiłem 18.04 na pocieszenie 😀
Konlin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2023, o 10:20
Model Lexusa: ES Omo 24
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Konlin »

Jeszcze w kwestii info od Lexusa - wg mnie to jest mocno nieprecyzyjne.
Sam czekam na zamówionego ESa. Przez kilka tygodni widziałem produkcję w toku. 11.03 dostałem smsa że opuścił fabrykę, a w poniedziałek czyli 25.03 pokazało że jest już w Mszczonowie. Samolotem raczej nie przyleciał.

Przy zamawianiu orientacyjna data odbioru była określona (ustnie) jako 22.03. Ze 2 tygodnie wcześniej, widząc cały czas produkcję w toku, pytałem handlowca o przesunięcie i mówił że w systemie ciągle widzi 22.03. I w ten dzień dzwonił że będzie 2-3 tygodnie obsuwy ze względu na podróż dookoła Afryki.

Więc status sobie, rzeczywistość sobie. Lepiej się nie nakręcać, chyba że ktoś naprawdę nie ma czym jeździć ale myślę że nikt nie sprzedaje auta tylko dlatego że ma jakąś datę na umowie z dealerem.


Aktualizacja:
Po napisaniu powyższego sprawdziłem czy coś się zmieniło i tak - teraz auto jest z powrotem w Zeebrugge :) Także Toyota potrafi robić auta, ale niestety nie potrafi określić poprawnie gdzie one są. No chyba że podczas jednego z tych testów o których piszą przy statusie okazało się że musi wrócić do fabryki na poprawki :)
 
qbasob
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2024, o 15:03
Model Lexusa: LBX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: qbasob »

Konlin pisze: 27 mar 2024, o 15:50 Po napisaniu powyższego sprawdziłem czy coś się zmieniło i tak - teraz auto jest z powrotem w Zeebrugge :) Także Toyota potrafi robić auta, ale niestety nie potrafi określić poprawnie gdzie one są. No chyba że podczas jednego z tych testów o których piszą przy statusie okazało się że musi wrócić do fabryki na poprawki :)
 
 
Czasem (zawsze?) jest tak, że po wyjechaniu z Mszczonowa do dealera status zmienia się z powrotem na Zeebrugge. Mam wrażenie że wcześniej w tym wątku ludzie tak rozpoznawali wyjazd z Mszczonowa.
Zamówiony: 17.07.2023
Przetwarzanie zamówienia: 23.12.2023
Produkcja: 15.01.2024
Opuścił fabrykę: 30.01.2024
W transporcie: 19.03.2024
U dealera: 10.04.2024
Konlin
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2023, o 10:20
Model Lexusa: ES Omo 24
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Konlin »

qbasob pisze: 27 mar 2024, o 16:32
Konlin pisze: 27 mar 2024, o 15:50 Po napisaniu powyższego sprawdziłem czy coś się zmieniło i tak - teraz auto jest z powrotem w Zeebrugge :) Także Toyota potrafi robić auta, ale niestety nie potrafi określić poprawnie gdzie one są. No chyba że podczas jednego z tych testów o których piszą przy statusie okazało się że musi wrócić do fabryki na poprawki :)
 

 
Czasem (zawsze?) jest tak, że po wyjechaniu z Mszczonowa do dealera status zmienia się z powrotem na Zeebrugge. Mam wrażenie że wcześniej w tym wątku ludzie tak rozpoznawali wyjazd z Mszczonowa.

 
Jeśli tak to znaczy że odbiór się zbliża. Całego wątku nie czytałem bo kto by się przebijał przez 60 stron :)
To tylko pokazuje absurd tego systemu do śledzenia, gdybym nie zauważył że na kilka dni był Mszczonów, to byłbym przekonany że cały czas stoi w porcie. 
 
Aditren
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 17 lut 2024, o 11:37
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Produkcja, transport oraz logistyka Lexus NX 2021 ->

Post autor: Aditren »

Na aplikacji ruszyło się że auta jadą do Mszczonowa 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości