Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

wide_stream pisze: 28 mar 2024, o 14:47 Użytkuję NX 350h w wersji F-Sport od niedawna i pierwsze uwagi co do samochodu po kilkunastu dniach użytkowania, niewielkim co prawda przebiegu, ale tak na początek...



Minusy to pierdoły, ale niestety są:
- śliska kierownica
- automatyczne blokowanie / odblokowanie drzwi sorry próbowałem z instrukcją i bez, ale chciałbym, aby jeśli już musi się automatycznie blokować, to aby po zatrzymaniu, bez włączania P dało się otworzyć drzwi bez naciskania przycisku odblokowania na drzwiach (pasażerowie). 2 razy mi się to udało, a potem jakoś samo się przestawia, że już nie działa w ten sposób. Myślę, że to serwis już ustawił i bez nich się nie uda? Jakieś doświadczenia? Proszę nie pisać, że można włączyć P i co to za problem, można ale czasem trzeba kogoś szybko wysadzić. Na drzwiach tez można kliknąć, chodzi o to, by było prosto, bez zbędnego pamiętania o klikaniu czegokolwiek.
- po co taki duży ekran jak nie da się go podzielić, tylko w trybie android auto


 
Dobre z tą śliską kierownicą haha ;).

Możesz zawsze wyłączyć, żeby się nigdy nic nie blokowało, święty spokój. Tam jest opcja, że możesz odryglować drzwi samym przyciskiem, bez przełączania na P,  a nawet możesz wybrać te dwie opcje jednocześnie albo zdecydować się na którąś. W sumie jak w każdym aucie, coś trzeba zrobić żeby auto od środka otworzyć dopóki auta się nie wyłączy i go nie opuści. Chociaż czasem pojawia mi się komunikat o odryglowanych drzwiach ze względu na niską prędkość. Przyjrzę się jutro z tym ryglowaniem i dam znać.

Bo to są japończycy, im się z pewnymi rzeczami nie spieszy, wprowadzą podzielony ekran za 2 generacje w lexach :D (pomimo, że w highlanderze go dali...).  
 
wide_stream
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2024, o 14:03
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: wide_stream »

Wiem, że temat kierownicy może się wydawać śmieszny. Tak to jest, jak użytkujesz na bieżąco w krótkim odstępie 3 samochody i masz porównanie. Ta jest najbardziej śliska z tych trzech, być może dlatego, że nowa, zobaczymy. 

Temat drzwi nadal nie dziala jak powinien.
Ustawienia - Presonalizacja pojazdu - Obsługa drzwi
Są tylko 3 opcje do zaznaczenia:
Automatyczna blokada drzwi 
przez przełączenie z P
Jeśli będzie zaznaczone rozumiem, że gdy włączę bieg inny niż P blokada drzwi się załączy. 
Nie mam zaznaczone i tak się włącza 

Dalej: Automatyczne odblokowanie drzwi 
przez przełączenie na P

Rozumiem to tak, że jeśli zaznaczę to po wcisnieciu P blokada sie odrygluje. To działa  Ok
Ale co jeśli tego nie zaznaczę
1) nie odrygluje się, TAK dziala u mnie
2) odrygluje się po zatrzymaniu NIE

Ostatnia opcja
Automatyczne odblokowanie drzwi przez drzwi kierowcy
Rozumiem to tak, że odblokują się wszystkie drzwi po otwarciu drzwi kierowcy. Chyba tak to u mnie działa teraz nie pamiętam. 

Stan oczekiwany, albo blokada nie załącza się w ogóle,  jak chcę to ręcznie. 
Albo jeśli się już załączy to odblokują się po zatrzymaniu u pasażerów bez włączania P.

Najśmieszniejsze,  że udało mi się już parę razy to osiągnąć, a potem bez zmiany ustawień dziala znowu nie tak jak chcę.
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: piotrulec »

RafalWawa pisze: 28 sty 2024, o 15:08
piotrulec pisze: 24 sty 2024, o 16:03 nie ma to żadnego znaczenia, choć pewnie producenci wszelkiej maści uszlachetniaczy będą lobbować inaczej :D
Przecież w latach 90tych było na polskich stacjach dostępne paliwo E85 , z 85% dodatkiem etanolu . Takie paliwo wyraźnie zwiększało moc silnika , ale też niemalże podwajała zużycie takiej benzyny. Więc uważam że zwiększenie ilości etanolu z 5% na 10% nie będzie odczuwalne w eksploatacji


 
Coś chyba kolego namieszałeś: E86 to nie było 86% etanolu tylko liczba oktanowa 86 ( "lepsza" miała wtedy 94). Ona ( 86) była do nys, żuków benzynowych starów itp wynalazków. Jeszcze wcześniej w latach 70tych była etylina 78. Z zawartością biokomponentów nie miało to nic wspólnego.


A co do lexusa - ten silnik jest dostosowany do E10 ( 95 oktanów), więc lanie do niego 98? można, nic się nie stanie - tylko po co? 
 

 
pisałem o E85, paliwo z dodatkiem etanolu . A to ty mylisz ją z tak zwaną żółtą o nazwie pb86 dostępną na wszystkich CPNach w owych latach. Nie było paliwa E86, tylko pb86, i to była etylina z ołowiem , a nie etanol o którym pisałem wcześniej.
E85 w tamych latach było nazywane paliwem lotniczym , nie myl też z naftą lotniczą, ale w warszawie klika stacji oferowało zakup E85 z dystrybutora, ponieważ niektóre amerykańskie samochody były przystosowanie do stosowania tego paliwa, jest też ono bardzo powszechnie stosowane w motorsporcie.
Buleczka
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2023, o 09:41
Model Lexusa: GS430 MK2
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Buleczka »

@wide_stream

Testerem można ustawić automatyczny odblokowywanie drzwi poniżej około 4km/h
Wyskakuje wtedy komunikat "Drzwi zostały odblokowane ze względu na niską prędkość" czy jakoś tak za każdym razem, nie da się jakby całkowicie wyłączyć blokowania drzwi, auto robi to z automatu

Ojcu w RX450h+ tak to ustawiłem, pasażerowie byli wiecznie poirytowanie że nie da się wejść ani wyjść z auta
wide_stream
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2024, o 14:03
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: wide_stream »

Buleczka pisze: 2 kwie 2024, o 18:45 @wide_stream

Testerem można ustawić automatyczny odblokowywanie drzwi poniżej około 4km/h
Wyskakuje wtedy komunikat "Drzwi zostały odblokowane ze względu na niską prędkość" czy jakoś tak za każdym razem, nie da się jakby całkowicie wyłączyć blokowania drzwi, auto robi to z automatu

Ojcu w RX450h+ tak to ustawiłem, pasażerowie byli wiecznie poirytowanie że nie da się wejść ani wyjść z auta

 
 Co to znaczy testerem, do serwisu?
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

wide_stream pisze: 1 kwie 2024, o 20:54 Wiem, że temat kierownicy może się wydawać śmieszny. Tak to jest, jak użytkujesz na bieżąco w krótkim odstępie 3 samochody i masz porównanie. Ta jest najbardziej śliska z tych trzech, być może dlatego, że nowa, zobaczymy. 

Temat drzwi nadal nie dziala jak powinien.
Ustawienia - Presonalizacja pojazdu - Obsługa drzwi
Są tylko 3 opcje do zaznaczenia:
Automatyczna blokada drzwi 
przez przełączenie z P
Jeśli będzie zaznaczone rozumiem, że gdy włączę bieg inny niż P blokada drzwi się załączy. 
Nie mam zaznaczone i tak się włącza 

Dalej: Automatyczne odblokowanie drzwi 
przez przełączenie na P

Rozumiem to tak, że jeśli zaznaczę to po wcisnieciu P blokada sie odrygluje. To działa  Ok
Ale co jeśli tego nie zaznaczę
1) nie odrygluje się, TAK dziala u mnie
2) odrygluje się po zatrzymaniu NIE

Ostatnia opcja
Automatyczne odblokowanie drzwi przez drzwi kierowcy
Rozumiem to tak, że odblokują się wszystkie drzwi po otwarciu drzwi kierowcy. Chyba tak to u mnie działa teraz nie pamiętam. 

Stan oczekiwany, albo blokada nie załącza się w ogóle,  jak chcę to ręcznie. 
Albo jeśli się już załączy to odblokują się po zatrzymaniu u pasażerów bez włączania P.

Najśmieszniejsze,  że udało mi się już parę razy to osiągnąć, a potem bez zmiany ustawień dziala znowu nie tak jak chcę.


 
Jeśli chcesz odryglować drzwi na R czy na D , i tym bardziej  jak masz ustawiony hold, musisz wcisnąć PEDAŁ HAMULCA (bez hold problem rozwiązany,bo i tak trzymasz hamulec wtedy). Wówczas będziesz mógł odryglować przyciskiem drzwi swoje i reszty pasażerów , również pasażerowie będą sami mogli to zrobić, dopóki oczywiście trzymasz pedał hamulca. Zostaje jeszcze jedna opcja wyjścia, po prostu 2x ręcznie ciągniesz za "klamkę". ;)
 
Buleczka
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2023, o 09:41
Model Lexusa: GS430 MK2
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Buleczka »

wide_stream pisze: 2 kwie 2024, o 20:53
Buleczka pisze: 2 kwie 2024, o 18:45 @wide_stream

Testerem można ustawić automatyczny odblokowywanie drzwi poniżej około 4km/h
Wyskakuje wtedy komunikat "Drzwi zostały odblokowane ze względu na niską prędkość" czy jakoś tak za każdym razem, nie da się jakby całkowicie wyłączyć blokowania drzwi, auto robi to z automatu

Ojcu w RX450h+ tak to ustawiłem, pasażerowie byli wiecznie poirytowanie że nie da się wejść ani wyjść z auta


 
 Co to znaczy testerem, do serwisu?

 
Tak w serwisie, powinni Ci to zrobić za darmo, ale to już zależy od serwisu
 
Amikoder
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 27 paź 2023, o 12:52
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Amikoder »

Czas na pierwsze wrażenia - auto odebrane w piątek, a dzisiaj już prawie 900 km na liczniku, więc chyba można się pokusić o wstępne oceny. Jak dla mnie - bajka. Mam NX350h AWD Prestige plus pakiety Design, Tazuna i Premium. W trasie na razie nie przekraczałem 140 km/h, spalanie z 800 trasy wyszło 7,8 l/100km. Auto prowadzi się pewnie, na zakrętach nie podpiera się lusterkami, jest świetnie wyciszone. Tempomat aktywny działa dobrze, wszelkie wspomagacze jazdy też. Audio przyzwoite. Jak pęknie 3 tyś km wymiana oleju i zobaczymy, jak szybko jest szybko. Jak dotychczas jestem absolutnie zadowolony z zakupu. Z rzeczy lekko irytujących - głos niewiasty w nawigacji mógłby być nieco przyjemniejszy - da się to jakoś zmienić?
In thrust we trust!
Amikoder
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 27 paź 2023, o 12:52
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Amikoder »

Czas na pierwsze wrażenia - auto odebrane w piątek, a dzisiaj już prawie 900 km na liczniku, więc chyba można się pokusić o wstępne oceny. Jak dla mnie - bajka. Mam NX350h AWD Prestige plus pakiety Design, Tazuna i Premium. W trasie na razie nie przekraczałem 140 km/h, spalanie z 800 trasy wyszło 7,8 l/100km. Auto prowadzi się pewnie, na zakrętach nie podpiera się lusterkami, jest świetnie wyciszone. Tempomat aktywny działa dobrze, wszelkie wspomagacze jazdy też. Audio przyzwoite. Jak pęknie 3 tyś km wymiana oleju i zobaczymy, jak szybko jest szybko. Jak dotychczas jestem absolutnie zadowolony z zakupu. Z rzeczy lekko irytujących - głos niewiasty w nawigacji mógłby być nieco przyjemniejszy - da się to jakoś zmienić?
 
In thrust we trust!
Sztachu
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2023, o 18:59
Model Lexusa: NX 350H 2023
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Sztachu »

Amikoder pisze: 7 kwie 2024, o 18:58 Z rzeczy lekko irytujących - głos niewiasty w nawigacji mógłby być nieco przyjemniejszy - da się to jakoś zmienić? 

 
Nie, ale za to można zrobić jeszcze gorzej. Włączyć czytanie nazw ulic/dodatkowych informacji to będziesz miał drugi głos innej 'lektorki' nie pasujący do tej pierwszej i miksujący się w jednym, wypowiadanym zdaniu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość