Koniec Lexus LS?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Koniec Lexus LS?

Post autor: settlerk »

Chodzą plotki o tym, że może Lexusa LS spotkać to samo co LC... przynajmniej w Europie - czyli brak oferowania. Na amerykańskim forum również widziałem dyskusję w tym temacie, iż dealerzy tam (w PL również) powtarzają nieoficjalnie info. Ktoś coś słyszał w temacie? Jeżeli ES miałby podgonić gabarytami LS'a.. to co zatem Japończycy musieliby zrobić w LS bo niemieckie auta odskoczyły w tym segmencie.
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Koniec Lexus LS?

Post autor: pss »

a po co jak jest rx ? :D
LS dawno już został wykastrowany o wersje benzynową, a konkurencja z niemiec go zjadła więc wyrzucą go z excela jak IS'a.
Choć szczerze myślałem, że zostawią go dla prestiżu marki.

ps. ile widziałeś LS na ulicach ? LC podobnie, choć to naprawdę fajne auto z fajnym v8, no ale porsche go miażdży strasznie.
Audi też pozbyło się R8...
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Koniec Lexus LS?

Post autor: settlerk »

gdzieś widziałem statystyki że sprzedali ponad 100 aut tylko

ale coś w tym jest bo w RPA już oficjalnie anons:

https://www.cars.co.za/motoring-news/it ... sa/199299/

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Koniec Lexus LS?

Post autor: pss »

Czyli RC też leci...
Ludzie pokochali te landary zwane suvami, które więcej palą, są mniej zwrotne i poruszają się z gracją tramwaju.
Lexus pewnie zostawi je + coś miejskiego + może raz na jakiś czas da coś sportowego w limitowanej wersji by się konkurencja nie śmiała za mocno i będzie się kręcić :)

ps. pytanie teraz czy zainwestują w ES i zrobią tam w końcu AWD z normalnym silnikiem oraz składaną tylną kanapą czy tez zaorają...
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Koniec Lexus LS?

Post autor: settlerk »

Jeżeli się plotki potwierdza to długość nowego ES ma być obecnego LS.. (co wspomniałem w wątku ES pośrednio tutaj ) wiec można połączyć kropki, że LS miałby zniknac lub totalnie być przeprojektowany.
Osobiście coś mi się wydaje, że jak naprawdę Toyota idzie w EV to wydłużony ES może mieć więcej miejsca na baterie. Korci mnie LS (ale liczyłem na lift/update wnętrza aby był LSS 3 itd) ale wstrzymam się jeszcze bo nowy ES może być ciekawy a w znaczniej innym budżecie.
 
 
 
 
 
 
 
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Koniec Lexus LS?

Post autor: pss »

Ale więcej miejsca na baterie automatycznie zwiększa im wagę, a to psuje wszystkie osiągi które już teraz szału nie robią.
Ja przestałem się łudzić na sensownego sedana od lexusa i kupiłem w tamtym roku niemca.
Został mi jeszcze IS.. ale obserwuje, bo chętnie bym coś kupił ; )
settlerk
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Koniec Lexus LS?

Post autor: settlerk »

Osiągi to nie u Lexusa obecnie wiec możemy tego nie ruszać:)

Musza podgonic software. Nawet w Japonii przyspieszyła cyfryzacja bo do tej pory analogowo było gdzie się dało. Choć zakładam że soft nie jest pisany w Japonii :)

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości