[IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

[IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: czaplon »

Witam,
Może jestem przewrażliwiony ale zauważyłem następującą przypadłość, która nie daje mi spokoju:

Zaraz po odpaleniu silnika (na zimno), zanim zgaśnie kontrolka oleju (a gaśnie po około 2-3 sekundach) słychać głośniejszą prace silnika - jak dizel. Dokładnie w momencie kiedy kontrolka oleju gaśnie, silnik zaczyna pracować jedwabiście :) Dodam że podczas jazdy, jak i podczas odpalania ciepłego silnika nic takiego nie występuje. Gdzieś doczytałem że to może być filtr oleju, czyli nic takiego.
Co może powodować tą głośniejszą pracę i opóźnione gaszenie kontrolki, a pewnie przy okazji słabszego smarowania? Objawy zauważyłem po odebraniu auta po wymianie rozrządu i oleju + filtr. Jest się czym przejmować, czy tak ma być i już? Wymiana była przeprowadzana w AMO serwisie, więc raczej pewniak.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: hydrant23 »

kiepski olej ... slabe smarowanie ... w zimie bedzie jeszcze gorzej
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: janasek »

Pewniak raczej nie jest skoro zauważyłeś że u nich po serwisie masz ten hałas. Wymień sam filtr na nowy, może ma jakąś wadę fabryczną, że masz w układzie za niskie cieśnienie (zapchany?). Myślę, że sam olej będzie ok. Z ciekawości czym go zalałeś?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: doOh »

Potwierdzam, wina filtra oleju. Sam po zakupie filtra za pare zlotych i wymianie zaczal tak chodzic, teraz tylko orginalny kupuje :)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: michalm320 »

Może być wina filtra oleju. Mój kumpel jak kupił Accorda Type-R to miał inny problem. Wymienił olej na Matul 300V + filtr oleju Filtron. Podczas załączenia się Vtec'a zapalała się kontrolka silnika i auto traciło moc. Zagwozdka jak ch... Z racji tego że Vtec załączany jest olejem poprzez magistrale więc musi być tu problem. Najpierw zaczął od wyczyszczenia siateczki przy zaworze Vtec ale nic nie dało. Więc mu z kumplem podpowiedziałem żeby zmienił filtr oleju na OEM... tak uczynił i problem się skończył.

Druga przypadłość była bardzo podobna do Twojej... U wujka w Primerze P11 2.0 Po odpaleniu coś terkotało w silniku. Tylko po nocy. Też mu kazałem od filtra zacząć to mi nie chciał wierzyć :) Aż w końcu zaryzykował i jest spokój.

Więc może i u Ciebie jest podobny problem. Tym bardziej że przed wymianą było ok
Obrazek
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: czaplon »

Daliście mi do myślenia - dzięki. W takim razie zmieniam filtr. Pytanie jaki u Was siedzi i jest ok? Słyszałem że w podobnej przypadłości pomógł KNECHT?

Aha co do oleju to jest zalany Castrolem 10W40.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: michalm320 »

Zawsze stosowałem filtry oleju z ASO. Uważam że smarowanie jest najważniejsze a poza tym raz na 10tyś km nie będę żałował 50 złoty. A co do Castrola to ja jestem stanowczo na NIE. Kiedyś widziałem głowice po stosowaniu Castrola i wyglądała jak by wlano do silnika budyń czekoladowy. Wszystko było w glutach. Kolejna kwestia to lepkość: 10W40 to wydaje mi się że trochę za gęsty olej, tym bardziej że zmienne fazy potrzebują szybko olej. No chyba że Twój silnik już potrzebuje takiego oleju.
Obrazek
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: czaplon »

Wymianę filtra i oleju po prostu zleciłem, w AMO stwierdzili ze jeżeli nie wiadomo co było wcześniej, najbezpieczniej 10W40. Na tej lepkości jeżdżę już drugą wymianę. Teraz raczej nie zmienię z półsyntetyka na syntetyk. Jeżeli, to najwyżej pomyślę nad innym producentem. Silnik nie bierze ani grama oleju, nie dymi, więc stan jak najbardziej ok.
No to może faktycznie następnym razem zlecę to komuś innemu...
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: michalm320 »

A dlaczego nie możesz zmienić na syntetyk? Ja po zakupie auta też nie wiedziałem co było i wlałem 5W30 Motula. Zrobiłem ok 3-4 tyś km i jest ok.
Obrazek
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200] Głośna praca silnika w pierwszych sekundach

Post autor: hydrant23 »

odnosnie oleju jest jeden rozbudowany watek i mocna krytyka castroooola , wiec poczytac i wraz z filterkiem zmienic olej na jakis polecany , ja mam castrola slx 0-w30 i to jedyny nie krytykowany typ z castroool :pijak:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości