Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
toomaas
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 11 wrz 2023, o 13:38
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: toomaas »

Hej,

Mam pytanie odnośnie jazdy z aaktywnym tempomatem i trzymaniem rąk na kierownicy. Trochę już przejechałem kilometrów i czasami mam świety spokój a czasmi co chwilę mi marudzi, że nie trzymam rąk na kierownicy.
Problem polega na tym, że mam je na kierownicy i w zawsze z mojego punktu widzenia trzymam ją tak samo. Czujnik jest gdzieś pod spodem, ale mam wrażenie, że trzeba z zegarmistrzowską precyzją trafić w jakiś punkt?
Też tak macie czy może u mnie jakaś lipa jest? Bo mnie to już nieźle wkurza. W poniedziałek będę w ASO to spróbuję jakiegś NX wziąć na jakąś jazdę.
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Plexus »

toomaas pisze: 12 kwie 2024, o 13:36 Hej,

Mam pytanie odnośnie jazdy z aaktywnym tempomatem i trzymaniem rąk na kierownicy. [°°°]
Też tak macie czy może u mnie jakaś lipa jest? Bo [°°°]


 
U mnie tak samo. Nawet kiedy trzymam w miarę pewnie, to co pewien czas potrafi pokazać, że jej nie trzymam. Ja robię ruch okrężny dłoni i traktuję jak masaż/ćwiczenie nadgarstków :D
 
​​​​​​

 
 
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
Sztachu
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2023, o 18:59
Model Lexusa: NX 350H 2023
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Sztachu »

Plexus pisze: 12 kwie 2024, o 16:43
toomaas pisze: 12 kwie 2024, o 13:36 Hej,

Mam pytanie odnośnie jazdy z aaktywnym tempomatem i trzymaniem rąk na kierownicy. [°°°]
Też tak macie czy może u mnie jakaś lipa jest? Bo [°°°]


 
U mnie tak samo. Nawet kiedy trzymam w miarę pewnie, to co pewien czas potrafi pokazać, że jej nie trzymam. Ja robię ruch okrężny dłoni i traktuję jak masaż/ćwiczenie nadgarstków :D

 
Mam ten sam problem. Dotykowy czujnik nie działa u mnie w ogóle - o ile taki powinien być i trzeba ruszać kierownicą. Na filmikach na YT widać, że niby wystarczy delikatnie dotknąć  kierownicy i powinno wykryć dłoń. Ludzie też mówią, że powinno działać na dotyk. Albo to jakaś wada, albo poszedł cichy downgrade i trzeba kręcić kierownicą.
Jest to upierdliwe na długich i prostych odcinkach ekspresówek.
 
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Plexus »

Sztachu pisze: 12 kwie 2024, o 22:37
Plexus pisze: 12 kwie 2024, o 16:43
toomaas pisze: 12 kwie 2024, o 13:36 Hej,

Mam pytanie odnośnie jazdy z aaktywnym tempomatem i trzymaniem rąk na kierownicy. [°°°]
Też tak macie czy może u mnie jakaś lipa jest? Bo [°°°]



 
[°°] ruch okrężny dłoni i traktuję jak masaż/ćwiczenie nadgarstków :D


 
Mam ten [°°] i trzeba kręcić kierownicą.
Jest to upierdliwe na długich i prostych odcinkach ekspresówek.
 

 
Absolutnie nie popieram kręcenia kierownicą  :D
Mam na myśli masowanie nieruchomej kierownicy ruchem zakręcająco-odkręcającym. W końcu gdzieś tam trafię na czujnik, a przy okazji rozruszam nadgarstki.
 
Prestige | Design | Tazuna | Panorama | Sonic Grey | Zamówienie 02.2022 | Odebrany 11.2023
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: piotrulec »

toomaas pisze: 11 kwie 2024, o 09:53
piotrulec pisze: 11 kwie 2024, o 08:56 czy ktoś miał problem z zamykaniem tylnej klapy kłódką?
u mnie ta funkcja od początku nie działa , jest tylko sygnał dźwiękowy, jak by błędu, i absolutnie nic się nie dzieje.
czasem też wyświetlał komunikat o pozostawionej osobie w środku, myślałem że to przez fotelik dla dziecka. Ale od tygodnia jeżdżę bez fotelika i zamykanie samochodu z poziomu tylnej klapy nadal nie działa.
Zanim pojadę i zmarnuje pół dnia w ASO, może ktoś mi pomoże, może ja coś źle robię



 
Poszukaj sobie takiego filmiku
2024 - 2022 Lexus NX Part 2 - Deep Dive Tutorial
Ostatni rozdział
Stand by Mode for new Walkaway, Close and Lock Feature
Tam jest wyjaśnione i tak właśnie u mnie działa. Wygląda z Twojego opisu, że po prostu stoisz przy samochodzie i czekasz aż klapa się zamknie, a samochód czeka aż sobie pójdziesz żeby mógł zamknąć klapę
 

 
dziękuję , faktycznie jak sobie pójdę to zamyka klapę i samochód 
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: RafalWawa »

Plexus pisze: 14 kwie 2024, o 12:10
Sztachu pisze: 12 kwie 2024, o 22:37
Plexus pisze: 12 kwie 2024, o 16:43
[°°] ruch okrężny dłoni i traktuję jak masaż/ćwiczenie nadgarstków :D



 
Mam ten [°°] i trzeba kręcić kierownicą.
Jest to upierdliwe na długich i prostych odcinkach ekspresówek.
 


 
Absolutnie nie popieram kręcenia kierownicą  :D
Mam na myśli masowanie nieruchomej kierownicy ruchem zakręcająco-odkręcającym. W końcu gdzieś tam trafię na czujnik, a przy okazji rozruszam nadgarstki.
 

 
Z tego co wiem to tam jest układ pojemnościowy do sprawdzania czy trzymasz ęce na kierownicy więc trzeba ta kierownicę troche ścisnąć - samo trzymanie jeśli nie zmienia się nacisk, nmoże nie wystarczyć.
A co do "cichych upgrade'ów - diabli wiedzą.. u mnie na początku ( amam samochód z pierwszej partii) był taki fajny błąd że można było wogóle nie trzymać rąk na kierownicy i przejechać tak z 10km zanim zareagował.. niestety po poprzednim update  systemu ta "wada" zniknęła. Możliwe więc że i teraz coś zrobili, ale ja nie widzę by jakoś bardziej upeirdliwy był z tymi rękami..
whero
Lex Driver
Posty: 472
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: whero »

piotrulec pisze: 15 kwie 2024, o 08:29
toomaas pisze: 11 kwie 2024, o 09:53
piotrulec pisze: 11 kwie 2024, o 08:56 czy ktoś miał problem z zamykaniem tylnej klapy kłódką?
u mnie ta funkcja od początku nie działa , jest tylko sygnał dźwiękowy, jak by błędu, i absolutnie nic się nie dzieje.
czasem też wyświetlał komunikat o pozostawionej osobie w środku, myślałem że to przez fotelik dla dziecka. Ale od tygodnia jeżdżę bez fotelika i zamykanie samochodu z poziomu tylnej klapy nadal nie działa.
Zanim pojadę i zmarnuje pół dnia w ASO, może ktoś mi pomoże, może ja coś źle robię




 
Poszukaj sobie takiego filmiku
2024 - 2022 Lexus NX Part 2 - Deep Dive Tutorial
Ostatni rozdział
Stand by Mode for new Walkaway, Close and Lock Feature
Tam jest wyjaśnione i tak właśnie u mnie działa. Wygląda z Twojego opisu, że po prostu stoisz przy samochodzie i czekasz aż klapa się zamknie, a samochód czeka aż sobie pójdziesz żeby mógł zamknąć klapę
 


 
dziękuję , faktycznie jak sobie pójdę to zamyka klapę i samochód 
 

 
niestety (bez obrazy) takich mają klientów że jest to coraz częsty problem (u siebie w rodzinie poddałem się z próbami nauczenia części osób i żyję z cotygodniowym przypominanime że "klapa znowu się nie zamknęła na guzik ;)" ) ~ funkcja jest fajna i przewidziana... ale nawet w techstreamie brakuje opcji "po prostu zamknij i zamknij zamki ~ nie pacz że ktoś stoi" ;)
adalbert62
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2023, o 20:03
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: adalbert62 »

whero pisze: 15 kwie 2024, o 19:46
piotrulec pisze: 15 kwie 2024, o 08:29
toomaas pisze: 11 kwie 2024, o 09:53
Poszukaj sobie takiego filmiku
2024 - 2022 Lexus NX Part 2 - Deep Dive Tutorial
Ostatni rozdział
Stand by Mode for new Walkaway, Close and Lock Feature
Tam jest wyjaśnione i tak właśnie u mnie działa. Wygląda z Twojego opisu, że po prostu stoisz przy samochodzie i czekasz aż klapa się zamknie, a samochód czeka aż sobie pójdziesz żeby mógł zamknąć klapę
 



 
dziękuję , faktycznie jak sobie pójdę to zamyka klapę i samochód 
 


 
niestety (bez obrazy) takich mają klientów że jest to coraz częsty problem (u siebie w rodzinie poddałem się z próbami nauczenia części osób i żyję z cotygodniowym przypominanime że "klapa znowu się nie zamknęła na guzik ;)" ) ~ funkcja jest fajna i przewidziana... ale nawet w techstreamie brakuje opcji "po prostu zamknij i zamknij zamki ~ nie pacz że ktoś stoi" ;)

 
Właśnie o to chodzi, żeby "paczył" czy ktoś stoi. Ja w poprzednim aucie ciągle się wkurzałem przyjeżdżając z dużymi zakupami. Jak złapać dwie duże i ciężkie siaty i potem nacisnąć przycisk zamykania ?? Nosem nie sięgam, jak najpierw wcisnę przycisk, to klapa już się zamyka i musze szybko łapać siatę póki się klapa nie obniży zbytnio. Teraz mam pełny komfort, naciskam przycisk, spokojnie łapię siaty, klapa czeka aż się wyzbieram i odejdę z siatami po czym zamyka wszystko i tyle. Dla mnie bardzo fajnie przemyślana opcja.
 
NX 350h Omo + Lux, Hazel, biała perła

Zamówiony 01.09.2023
W produkcji od 28.10.2023
Opuścił fabrykę 09.11.2023
W transporcie od 13.12.2023
U dealera od 13.01.2024
Odebrany 24.01.2024
PabloWRO
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 4 sty 2022, o 16:34
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: PabloWRO »

Cześć
Dawno nie zaglądałem, wiec jeśli powtarzam czyjeś pytanie to przepraszam. Wyszukiwarka niczego nie wypluła. Jeżdzę NX od lipca, zrobiłem 16kkm i zacząłem ostatno słyszeć lekkie poskrzypiwania dochodzące ze środkowego tunelu. Spotkaliście się z tym? Jak z tym można sobie poradzić poza podkręceniem głośności?
Pozdrawiam
PW
350h omotenashi + luxury + terrain khaki,
- 31.12.2021 zamówienie
- 28.03.2023 przetwarzanie zamówienia
- 11.04.2023 rozpoczęcie produkcji
- 3.05.2023 opuścił fabrykę
- 17.06.2023 dostarczony do salonu
- 7.07.2023 odebrany
maaalek
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2023, o 21:48
Model Lexusa: nx
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: maaalek »

Wiecie może jak przestawić jednostki w nawigacji ? Język w nawigacji i ogólny mam ustawiony na polski a nawigacja pomimo tego odległości pokazuje mi w milach. Przeklikałem chyba już całe menu i nie mogę tego znaleźć.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kzyhu1983, Plexus i 0 gości