TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
sLiMsKy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2023, o 07:50
Model Lexusa: GS250 mk4 2012
Skąd:: Skawina
Kontakt:

TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Post autor: sLiMsKy »

Witam,

Mamy problem po przekładce kół (GS 250 MK 4, 2012 przed-lift), poprzedni właściciel mówi że czujniki w letnich jak i w zimowych są zakodowane i mu działały na obydwóch kompletach.
Na letnich kołach wszystko było OK (na tych kupiłem samochód), zmieniłem opony w letnim komplecie, kontrolka czujników ciśnienia nie świeciła. Przed samą wymianą kompletu letniego na zimowy 1x zaświeciła kontrolka ciśnienia, ale zgasła.
Kupiłem nowe opony do zimowego kompletu, czujniki na urządzeniu u wulkanizatora wskazują ciśnienie takie jak na manometrze. Po samej wymianie wszystko OK kontrolka nie świeci.
Podczas pierwszej jazdy kontrolka czujnika ciśnienia zaczęła świecić, pojechałem do wulkanizatora, sprawdzenie ciśnienia, reset, nic nie dało. Rano następnego dnia kontrolka nie świeci. Sytuacja powtarzała się kilkakrotnie.
Resetowałem ustawienie ciśnienia pod kolumną kierowniczą, klikałem 3x (z przerwą 1sek) w celu zmiany na "drugi komplet" bo tak wyczytałem - nic.
Czasami kontrolka zgaśnie i jest OK, ale po przejechaniu czasookresu 15min kontrolka TPMS zapala się na nowo.

Moje pytania:
1. Jak działa ten system czy on ma jakiś moduł który służy do odczytywania tego ciśnienia?
2. Czy w dany czujnik (koło) musi być zamontowane w odpowiednim miejscu?
3. Czy przełączanie czujników pod kolumną kierowniczą, 3x (z przerwą 1sek) - działa w tym modelu?
4. Co może być przyczyną że czasami jest OK, a po 15min znowu jest błąd?

Pozdrawiam

 
 
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Post autor: simoneus »

Sprawdź na kompie czy widzi 4 czujniki, może jakiś czujnik padł i dlatego w zimówkach taki błąd
sLiMsKy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2023, o 07:50
Model Lexusa: GS250 mk4 2012
Skąd:: Skawina
Kontakt:

Re: TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Post autor: sLiMsKy »

Mam nadzieję że temat rozwiązany:
Ad. 3 - tak działa w GS mk IV (mk 4) - 3x przycisk z przerwą 1 sek zmienia na drugi komplet (pod kolumną kierowniczą).
U mnie nie był zapamiętany drugi komplet - był tylko jeden letni (4 czujniki). Zakodowany został zestaw drugi zimówek (kolejne 4 czujniki), po przestawieniu na drugi komplet (czynność j/w) na tę chwilę nie ma błędu TPMS. Drugi komplet należy zakodować w przez OBD.

Dla potomnych
Michal58
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2019, o 22:09
Model Lexusa: UX250h
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Post autor: Michal58 »

"Drugi komplet należy zakodować w przez OBD" - wyjaśnij jaki interface i program, czy ASO - to jaka cena?
sLiMsKy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2023, o 07:50
Model Lexusa: GS250 mk4 2012
Skąd:: Skawina
Kontakt:

Re: TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Post autor: sLiMsKy »

robił mi to wulkanizator u którego zakładałem opony - koledzy w innych wątkach pisali jakie podłączenie do OBD w zależności od rocznika - cena u mnie akurat w cenie zakupu opon
Awatar użytkownika
Kosiu67
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 8 gru 2022, o 20:46
Model Lexusa: ES
Skąd:: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: TPMS czujniki ciśnienia OK/NOK

Post autor: Kosiu67 »

Ja poszedłem trochę inną drogą kupiłem komplet czujników ciśnienia opon CUB TPMS UNI Sensor 4.0 EVO Snap-In 433MHz + 315MHz (528 PLN na Allegro). Wulkanizator nadał im takie same numery jak oryginałom (klony). Teraz tylko wymieniam felgi bez konieczności dopisywania do komputera. Zwracam uwagę, że mają one podwójną częstotliwość ponieważ inne "f" są dla Europy a inne dla USA
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości