Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krab
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2023, o 19:00
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Krab »

Miałem to samo jakiś miesiąc po zakupie, samochód nie miał przejechanych nawet 1000 km. Ale po dwóch wyłączeniach i włączeniach przyciskiem głównym, wszystko wróciło do normy - tylko średnie spalanie się zresetowało. Od tego czasu więcej taka sytuacja się nie powtórzyła.
NX350h Prestige Design Tazuna, Sonic Titanium, Hazel
odebrany X 2023
adalbert62
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 1 wrz 2023, o 20:03
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: adalbert62 »

maciejp pisze: 26 kwie 2024, o 22:38 U mnie dzisiaj taka sytuacja po ok. 10 tys. km: zniknęły wskaźniki poziomu paliwa i temperatury silnika podczas jeżdżenia w koło komina. W ASO już mi chcieli nowe zegary zamawiać, namówiłem ich na odłączenie akumulatora na kilka minut, ale po 5-6 uruchomieniu silnika, wskaźniki powróciły i obyło się bez odłączania aku. Podobno pierwszy raz coś takiego widzieli, spodziewam się że to jeszcze kiedyś powróci...

Spotkało kogoś coś takiego? :)

 
U mnie również około 2 miesiące po zakupie nastąpiła dokładnie taka sytuacja jak opisałeś. Pomógł sposób informatyczny, czyli wyłączyć, wysiąść, zamknąć auto, otworzyć ponownie, wsiąść i odpalić :-)
Tak jak u przedmówcy nastąpił reset średniego spalania. Wygląda na jakiś bug w sofcie.
NX 350h Omo + Lux, Hazel, biała perła

Zamówiony 01.09.2023
W produkcji od 28.10.2023
Opuścił fabrykę 09.11.2023
W transporcie od 13.12.2023
U dealera od 13.01.2024
Odebrany 24.01.2024
maciejp
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: maciejp »

Dokładnie, to musi być jakiś bug i na pewno go wkrótce naprawią :) Fajnie, że jest to forum, bo ASO nic nie wie, albo udaje, że nie wie :)

U mnie 5 off/on dopiero pomógł, z czego ostatni był po jakichś 10-15 minutach off'a.
Ampersand
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 lut 2023, o 18:07
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ampersand »

Nikt też nie pisał jeszcze (chyba, że nie trafiłem) o przypadłości, którą posiadam ja. Otóż po użyciu aplikacji Lexus Link+ i opcji zdalnej klimy, po zakończeniu pracy zdalnej i skorzystaniu z auto po raz pierwszy nie działają kafelki, przyciski szybkiego dostępu na ekranie LCD. Skąd wiem? Bo wyłączam często Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa i to jeden z tych przycisków, który nie reaguje na dotyk. Nie dzieje się to za każdym razem ale na pewno związane jest z wcześniejszym użyciem Lexus Link+. Mam tak od nowości. Zgłaszane kilkukrotnie i nikt z tym nic nie robi...
Po zatrzymaniu auta, wyłączeniu i zamknięciu i ponownym rozruchu wszystko wraca do normy.
NX 350H AWD F Sport Sonic Grey - Odebrany 01.2023
MDU
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: MDU »

U mnie za to od początku wyświetlacz główny nie podaje wartości spalania w pozycji Ostatnie najlepsze spalanie .Caly czas wyświetlana jest wartość zero
Nikt nic nie wie na ten temat 
 
odoja
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

 Tak z innej beczki nieco, mam okazję jeździć od czasu do czasu nową E-klasą ( e200 4-matic plus pneumatyka ze skrętną tylną osią) praktycznie full opcja, bez masaży i jakichś pierdół jeszcze. W dużym skrócie, jest lepiej niż w NX, siłą rzeczy, nowszy model auta i klasa wyżej,ale co mnie wkurza w NX jak sobie przypomnę :lol: to ten brak dublowania różnych rzeczy (świateł w klamkach czy nawet oświetlenia nastrojowego na nogi  z tyłu, i REGULACJA NA LĘDŹWIA pasażera, straszna siara w aucie za ponad 300k). To powiem, że w meśku też już zaczęli to robić, jak w poprzedniej e klasie światła nastrojowe wszędzie tak samo działały, tak tutaj głównie na przodzie, i co mnie wkurza w NX,że nie ma lusterka ściemniającego po stronie pasażera, w meśku za 400k też nie...aaa i jeszcze jedno, niestety w mercedesowskim zajebistym head upie również nie pojeździsz w okularach z polaryzacją,na co tak marudzili niektórzy zagraniczni redaktorzy w NX...

Za niedługo opiszę więcej wrażen z jazdy NX, już 15k także myślę ,że dość dobrze poznałem to auto.
 
 
 
Vito2023
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2023, o 10:16
Model Lexusa: RX 350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Vito2023 »

Tomasz76 pisze: 8 lut 2023, o 11:44
Ampersand pisze: 8 lut 2023, o 09:50 Tu bardziej chodzi o brak tej opcji w menu nawigacji, ktoś ją wcześniej pokazywał na zrzucie. Nie chce mi się wierzyć, że sama znika z menu po przekroczeniu granicy. Uwarunkowania w danym kraju mogę zrozumieć.


 
Jeśli znajdziecie możliwość, żeby informacje o fotoradarach pokazywały się na fabrycznej nawigacji, to dajcie znać. Z chęcią skorzystam z takiej wiedzy, ponieważ dużo podróżuję.

 
Wiem że piszę dziale NX ale w Moim RX w fabrycznej nawigacji fotoradary są pokazywane. 
 
Awatar użytkownika
Plexus
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 11 cze 2023, o 09:24
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Plexus »

Vito2023 pisze: dzisiaj, o 00:22
Tomasz76 pisze: 8 lut 2023, o 11:44
Ampersand pisze: 8 lut 2023, o 09:50 Tu bardziej chodzi o brak tej opcji w menu nawigacji, ktoś ją wcześniej pokazywał na zrzucie. Nie chce mi się wierzyć, że sama znika z menu po przekroczeniu granicy. Uwarunkowania w danym kraju mogę zrozumieć.







 
Jeśli znajdziecie możliwość, żeby informacje o fotoradarach pokazywały się na fabrycznej nawigacji, to dajcie znać. Z chęcią skorzystam z takiej wiedzy, ponieważ dużo podróżuję.






 
Wiem że piszę dziale NX ale w Moim RX w fabrycznej nawigacji fotoradary są pokazywane. 
 





 
Widzę fotoradary w Polsce i kilku innych krajach Europy (z ostrzeżeniami o zbliżaniu się do nich).
To musi być bardzo "naturalny" sposób na włączenie tego ficzera, bo nigdy specjalnie nie kombinowałem, aby go włączyć. Po prostu gdzieś go ustawiłem i nawet nie pamiętam o tym.
Poszukaj w ustawieniach nawigacji.
Jak znajdę trochę czasu to popatrzę i napiszę.
========================================================================================
Czytając na lexusownersclub.co.uk  znalazłem trzy informacje:
1) fotoradar nie jest wyświetlany na wyświetlaczu 10"
2) fotoradar jest wyświetlany tylko w specyficznych warunkach - podaję poniżej tekst postów - (tłumaczenie jest z googla)
3) fotoradar jest widoczny bez ustawienia celu podróży.

Spróbuj ustawić cel - może wtedy się włączy? 
Może wtedy pokombinować z ustawieniami nawigacji?

-------------------------------
"...
Dziękuję, Ian zapomniał wspomnieć, że mój ekran ma 10 cali, a mój lokalny sprzedawca (Leeds) twierdzi, że nie jest on dostępny na mniejszym ekranie.

Właśnie przetestowałem to podczas długiej podróży. Fotoradary pojawiają się, ale najwyraźniej tylko wtedy, gdy ustawiłeś cel podróży i korzystasz z nawigacji po trasie. Gdy tylko zakończysz prowadzenie (po kliknięciu X w prawym rogu, ikony fotoradarów znikną z mapy! Zatem, jeśli się nie pomyliłem lub nie pominąłem ustawienia, fotoradary nie będą widoczne na mapie, chyba że wprowadzisz Ponadto sygnał dźwiękowy ostrzega, że ​​funkcja jest włączona tylko wtedy, gdy włączono wskazówki głosowe. Jeśli jest ona wyciszona, sygnał dźwiękowy nie jest emitowany.

Denerwuje mnie to, że trzeba ustawić miejsce docelowe, aby zobaczyć ikony kamer, ale wtedy, jak sądzę, powoduje to również uruchomienie alertów o ruchu drogowym.
..."
 
 
 
350h Prestige | MY 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebski i 4 gości