Umierające wspomaganie...?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Umierające wspomaganie...?

Post autor: medyk »

Dzisiaj zauważyłem dziwną przypadłość. Może ktoś już przerabiał podobny problem. Na zimnym silniku temperatura na zewnątrz około 11st wsiadam do autka odpalam po kilku chwilach chciałem wystartować i kręcąc w miejscu kierownicą poczułem pewne nie płynności w jej działaniu jakby stawiała takie dziwne opory jakby lekkie szarpanie... W czasie jazdy nic nie wyczułem. Teraz tak dodam że płyn jest we właściwej ilości a z pompy nie dobiegają żadne dziwne odgłosy. Nie sprawdziłem jeszcze czy nie ślizga się pasek. Płyn nie wygląda na za świeży ale czy on może powodować takie objawy. Za jakąkolwiek pomoc z góry dzięki.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: BeeMiX »

Zdejmij pasek, wymyj go dobrze, kółka pasowe tez mozesz psiknac rozpuszczalnikiem do hamulców. Nie ma zadnego wycieku nawet małego z którego potencjalnie mogł by sie dostawac olej/płyn na pasek? Starością płynu się nie przejmuj.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: maniek_ls400 »

Nie wiem jak jest mocowana maglownica w IS, ale w camry była przytwierdzona do ramy pod silnikiem za pomocą gumowej tuleji. Tuleja z czasem się wyrabiała i maglownica mogła się przesuwać !! o 2-3cm w lewo-prawo. Szczególnie w wilgotne dni guma stawała się śliska i była nieźle stresująca jazda. Po wymianie tulejki (w ASO chyba z 60zeta za część) problem ustał zupełnie.
Mariusz
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: medyk »

maniek_ls400 pisze:Nie wiem jak jest mocowana maglownica w IS, ale w camry była przytwierdzona do ramy pod silnikiem za pomocą gumowej tuleji. Tuleja z czasem się wyrabiała i maglownica mogła się przesuwać !! o 2-3cm w lewo-prawo. Szczególnie w wilgotne dni guma stawała się śliska i była nieźle stresująca jazda. Po wymianie tulejki (w ASO chyba z 60zeta za część) problem ustał zupełnie.
Mariusz
Raczej wykluczył bym cos takiego bo auto prowadzi się jak po sznurku...
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: medyk »

BeeMiX pisze:Zdejmij pasek, wymyj go dobrze, kółka pasowe tez mozesz psiknac rozpuszczalnikiem do hamulców. Nie ma zadnego wycieku nawet małego z którego potencjalnie mogł by sie dostawac olej/płyn na pasek? Starością płynu się nie przejmuj.
Jutro to wszystko dokładnie przejrzę. Na moje zdanie efekt jest właśnie taki jak by delikatnie uślizgiwał się pasek.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: doOh »

Podobnie bywalo u mnie przez jakis czas ale teraz spokoj. Tez stawiam na uslizgujacy sie pasek.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: medyk »

Problem zdiagnozowany! Uślizg paska :) Uffff... myślałem że coś poważniejszego. Pasek nie jest za świeży ale na szczęście jest możliwość naszpanowania i doeksploatowania go do cna ;)
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: czaplon »

medyk pisze:Problem zdiagnozowany! Uślizg paska :) Uffff... myślałem że coś poważniejszego. Pasek nie jest za świeży ale na szczęście jest możliwość naszpanowania i doeksploatowania go do cna ;)
Pasek kosztuje ~25 zł. Jest sens regenerować?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: maniek_ls400 »

czaplon pisze:
medyk pisze:Problem zdiagnozowany! Uślizg paska :) Uffff... myślałem że coś poważniejszego. Pasek nie jest za świeży ale na szczęście jest możliwość naszpanowania i doeksploatowania go do cna ;)
Pasek kosztuje ~25 zł. Jest sens regenerować?
tzw podcieranie d..py szkłem :down: w lexusie ??
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: Umierające wspomaganie...?

Post autor: medyk »

A w którym miejscu napisałem że mam regenerować pasek...? chyba mi coś umknęło...
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości