Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
ryszolo
Lex user
Model Lexusa: SC400, RX450h+
Kontakt:

Re: Wgranie map do fabrycznej nawigacji

Post autor: ryszolo »

Czy wiecie jak wgrać nowszą wersję map do RX450h+ kupionego u polskiego dealera? Samochód posiada w systemie zakładkę "aktualizuj mapę". Jej użycie powoduje komunikat żeby zwrócić się do dealera. Na stronie https://www.lexus-mapupdates.eu/ nie można wybrać RX450h+, RX350h, RX500h.
Pytałem dealera, który podał mi aktualny numer wersji map i twierdził, ze oni robią aktualizację za opłatą ale, że jest możliwość zrobienia tego samodzielnie. Wcześniej miałem RX450h gdzie proces był prosty, Naciskałem zakładkę aktualizacji i jeśli samochód był połączony z Internetem to aktualizacja wykonywała się w tle.
ryszolo
Lex user
Kontakt:

Ściągnąłem ze strony plik zip z najnowszymi mapami 12-23-45[2023-03-5] . Po rozpakowaniu mam je na dysku USB. Aktywowałem i mam zapisany klucz licencyjny systemu aktywacji i nie wiem co dalej zrobić. Wkładam pendrive do złącza USB w aucie (RX450h+) i chcę uruchomić aktualizację map w narzędziach nawigacji. Otrzymuję komunikat skontaktuj się z dealerem. Czy ktoś pomoże rozwiązać ten problem? W instrukcji auta w rozdziale dotyczącym USB jest informacja, ze złącza USB służą do ładowania i nie służą do przesyłania danych.
ryszolo
Lex user
Kontakt:

Witam. Problem rozwiązałem. Kontaktowałem się z dwoma dealerami ale żaden nie miał pojęcia i namawiali do wizyty w serwisie gdzie aktualizacja potrwa wg nich 3-4 godziny. Tymczasem przyczyną niemożliwości aktualizacji map była wielkość pamięci USB używanej przeze mnie. Używałem pendrive 64 GB a samochód obsługuje maksymalnie 32 GB (trochę śmieszne w 2024 roku). Po włożeniu danych map na pendrivie 32GB (dane zajmują ok 24 GB) i wpisaniu klucza licencyjnego aktualizacja wykonała się w 45 minut a nie 3-4 godziny. Wydawałoby się, że przeszkolony personel serwisu powinien jako jedno z pierwszych pytań zadać o pojemność stosowanego nośnika. Natomiast próba aktualizacji przez OTA nie działała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”