[IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Awatar użytkownika
wondy
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

[IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: wondy »

W internecie można znaleźć mnóstwo opinii, że automat w is200 jest mulasty w porównaniu do manuala, że przyśpieszenie do 100km/h trwa ponad 10s i wogóle jeśli is200 to tylko manual bo inaczej nie czuć tych 155 kucy:)

Korzystając z ładnej pogody postanowiłem to sprawdzić

Kontrola trakcji - OFF
Tryb PWR
Włączam nagrywanie prędkościomierza kilka sekund przed naciśnięciem pedału gazu i jadziem...

Potem zrzuciłem materiał na komputer, do programu do montażu i tak:

-klatka po klatce doszedłem do miejsca, gdzie wskazówka obrotomierza zaczyna się ponosić, wskazówka prędkościomierza dopiero chwilę później. Czas jaki uzyskałem od tego miejsca do osiągnięcia przez samochód 100km/h to dokładnie 9,13s

-następnie znalazłem miejsce gdzie wskazówka prędkościomierza oderwała się od zera - czas: 8,08s

Mulasty powiadacie? Może nie ma takiego "zrywa" przy ruszaniu i na niższych obrotach tak nie ciągnie, ale potem nie można narzekać.

Sprawdźcie swoje czasy jak będziecie się nudzić

Trochę pisku opon podczas ruszania jednak brakuje :z

Ostatnio edytowany przez wondy (2010-09-21 20:47:00)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: konik_80 »

No to teraz zrób normalny test stoperem i na bank nie wyjdzie mniej niż 10sek do setki.
Generalnie star automatu nie jest zły ale jak skończy się 1 przełożenie i zaczyna drugie jest dziura w mocy. Drugi bieg jest za długi - powinni byli zrobić do 110km/h a nie 120.

konik 80
Awatar użytkownika
wondy
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: wondy »

ale po co stoperem? mam moment dodania gazu uchwycony na obrotomierzu... ale ok, załatwie sobie stoper:) tylko, że tu już tak precyzyjnie nie będzie.

Najgorsze wg. mnie są obroty na 1 biegu od 3 do 4 tyś, bo widać, że troszkę wtedy autko zamula. No i dziura owszem... ale czy aż tak duża?

W manualu ruszysz szybciej, dziury nie będzie... i będziesz na max 1s szybszy:) w F1 to 3 lata, a w Polsce to nastepnye skrzyżowanie ze światłami:D

nie chodzi mi o pokazanie ze automat jest tak szybki jak manual, bo ten drugi w dobrych rekach nie da temu pierwszemu szans. Ale dynamika automatu jest wg. mnie niezła jak na 4 biegową nie najnowszą konstrukcję przystało

Ostatnio edytowany przez wondy (2010-09-21 22:04:31)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: konik_80 »

Nie zawsze te programy do obróbki filmów mają realną linię czasową - sam trochę bawiłem się w tworzenie filmów i zauważyłem, że są przekłamania. Biorą się najprawdopodobniej z gubienia niektórych przeplotów.
Ja swojego parę razy sprawdzałem stoperem na lotnisku (w PL tam gdzie mieszkałem mam byłe prorosyjskie lotnisko) i za każdym razem wychodziło pomiędzy 10 a 11sek.
Oczywiście, że do normalnego przemieszczania się to wystarcza w zupełności - nawet do średnio dynamicznej jazdy ale gdy trzeba dać ognia to niestety brakuje 2 kolejnych przełożeń bądź ekstra 50 kucy

konik 80
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: tomekb »

powiem tak czy to wazne 1 sekunda w ta czy ta to zauwazam ze nie ma różnicy wazne ze ogólnie przyzwoicie jeździ chociaż jak konik zauwazyl 1 bieg wiecej by duzo pomogl, ale mi to wystarcza chyba cos mi sie z wiekiem w glowie robi fakt jet taki na automacie 11s jest realne isagnac a w manulau 9,5 sekundy nie kazdy da rade

tomekb
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: forest »

gdzieś wyczytałem że manual ma 9,3 sek. ale dla mnie może mieć nawet 10... i tak tego nie odczuje a manewr z nagraniem zrobie jak bedzie możliwośc i pogoda....

wrzućcie 2 bieg i jedźcie sobie pomału trzymając ok.3500obr. ... i depnijcie gaz to uwielbiam w ISku hihi

forest
SC430 '2002
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: wswietyy »

Witam kolegów,

stary temat, ale dorzucę coś od siebie, ja testowałem swojego IS'a w manualu 225 000km, i zawsze mi wychodziło 11 sek, jak się bardzo postarałem to wycisnąłem 10,5 do setki, potem się okazało że się rozleciał katalizator i zatkał mi 3 cylindry, po wymianie katalizatora, bez żadnych specjalnych starań i wyciskania na pierwszej próbie wyszło 9,3 sek do setki. Dodam że pomiary robiłem przy pomocy programu PCMSCAN.

Pozdrawiam
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: doOh »

kazdy kto uczestniczyl w tym temacie pominal blad predkosciomierza ktory wynosi 9%-11% Czyli jadac 100km/h tak naprawde cisniecie okolo 90km/h takze potwierdzone przez fotoradar :P Jadac lekko ponad 120km/h zdjecie z fotoradaru pokazywalo 110km/h ... opony 215/45/17
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: carinus »

To chyba standart z odchyłkami wzkazań prędkości.Myślę żeby założyć opony 215/50/17 ,aby trochę zwiększyć prędkość rzeczywistą i zbić obroty silnika.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [IS200] Przyśpieszenie - manual/automat by wondy

Post autor: prosperopro »

ja sie tak zastanawiam w czym manual jest lepszy ;P w samochodach egzotycznych ferari porsche lambo czy bugatti lub inne drogie cuda w zyciu by nie zamontowali manualnej skrzyni ;) za wolno zmienia sie biegi w manualu. tam automaty maja lopatki - to tylko zabawa nie jak sie ma do szybkiej jazdy bardziej do wchodzenia w zakrety ;)
Automat ma bol taki ze zzera wiecej paliwa. ;) po za tym ladny efekt masz jak na 2l ;) ja z 4 mam 7.3 secund do 100 chociaz nie jestem pewny ale z 700kg ciezszy samochod ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości