[IS200] nie grzeje

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

[IS200] nie grzeje

Post autor: Dud.ek »

Witam, zauważyłem , że mój lexus bardzo słabo grzeje. Sytuacja wygląda tak, że przy wyłączonej dmuchawie i zagrzaniu auta przełącze na nawiew na najwyższą temp. to dmuchnie ciepłe powietrze ale tylko przez chwile potem już leci tylko letnie. Sprawdziłem termostat, wszystkie silniczki poruszające cięgnami też sprawne, nagrzewnica cały czas bardzo ciepła (z ledwością można ją dotknąć). Wygląda to tak jakby jakiś zawór nie puszczał ciepłej wody, ale nie wiem czy wogóle w tym modelu jest taki zawór. Jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: maniek_ls400 »

Dud.ek pisze:Witam, zauważyłem , że mój lexus bardzo słabo grzeje. Sytuacja wygląda tak, że przy wyłączonej dmuchawie i zagrzaniu auta przełącze na nawiew na najwyższą temp. to dmuchnie ciepłe powietrze ale tylko przez chwile potem już leci tylko letnie. Sprawdziłem termostat, wszystkie silniczki poruszające cięgnami też sprawne, nagrzewnica cały czas bardzo ciepła (z ledwością można ją dotknąć). Wygląda to tak jakby jakiś zawór nie puszczał ciepłej wody, ale nie wiem czy wogóle w tym modelu jest taki zawór. Jakieś inne pomysły?
Tak Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu oraz odpowietrzenia układu Instrukcja odpowietrzania powinna być w.manualu a na pewno w necie
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: Dud.ek »

Płyn mam wymieniony, ale go za w żaden sposób nie odpowietrzałem, tylko zagrzałem silnik i potem dolałem płynu.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: konik_80 »

Jeśli auto zagrzewa się do normalnej temperatury i nagrzewnica jest gorąca to zostaje przepływ powietrza pomiędzy dmuchawą a kratkami:
1. Albo blokują się klapki
2. Czujnik temperatury wnętrza padł (lub może być odłączony)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: maniek_ls400 »

Dud.ek pisze:Płyn mam wymieniony, ale go za w żaden sposób nie odpowietrzałem, tylko zagrzałem silnik i potem dolałem płynu.
Znasz TKP ? Tam opisałem w wątku o camry jak się odpowietrza układ. Metoda przetesowana i dająca efekty.

Co do czujnika temperatury wnętrza to tak może wyglądać, jeśli nigdy do niego nie zaglądałeś:
https://picasaweb.google.com/mmilobedzk ... directlink
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: Dud.ek »

jesli ten czujnik jest z prawej strony pod kierownicą to jest to dobry trop bo pamietam, że on był chyba jakiś rozleciany, postaram sie tam zaglądnąć w najbliższym czasie i dam znać.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: medyk »

A może nagrzewnica jest zakamieniona i ma słaby przepływ, to znaczy że coś tam płynie przez nią i ją nagrzewa ale nie na tyle żeby oddać dostateczną ilość ciepła.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: Dud.ek »

Jest też taka możliwość ale z tego co pamietam to wejście i wyjście miały podobną temperature, wymiane nagrzewnicy zostawiam jako ostateczność narazie nie mam samochodu i nie moge sprawdzić tego czujnika.
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: Dud.ek »

Witam, dzisiaj przepłukałem nagrzewnice poprzez króćce na ścianie grodziowej wodą pod ciśnieniem i powietrzem. Przy okazji wymieniłem termostat (30zł) i zalałem nowym płynem i wszystko chula jak powinno :klucz:
W nagrzewnicy było sporo syfu który musiał blokować przepływ płynu.
Dzieki wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
chudyone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2011, o 11:27
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: Straszyn
Kontakt:

Re: [IS200] nie grzeje

Post autor: chudyone »

witam mam trochę podobny problem z tą różnicą, że u mnie letnie powietrze leci od strony kierowcy mimo, że temp. ustawiona jest na max grzanie, a od strony pasażera dmucha gorącym tak jak powinno. są 2 czujniki temp wnętrza po obu stronach czy może jest jakiś mieszacz który mógł paść?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości