[IS 250] Stuki przy hamowaniu

Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: Ronin »

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu nie mogę się uporać z denerwującymi stukami, przy małych prędkościach podczas skręcania i jednoczesnym hamowaniu słychać stuki tak jak by się kości łamały.
Owe stuki dochodzą z zacisków przednich, w Wawie są trzy stacje ASO Lexusa z czego w dwóch zgłaszałem problem jeszcze jak autko było na gwarancji. Eksperci na Woli dwa razy szukali i stwierdzili my nic tutaj nieprawidłowego nie widzimy :szok: zmieniłem Salon.
Na Żeraniu panowie z serwisu z dużym zapałem pracowali nad problemem 3 razy, były jazdy testowe, wymiana jakichś blaszek przy zaciskach, klejenie blaszek przy klockach, i nic dalej przy hamowaniu i jednoczesnym skręcaniu słyszę łamanie kości :cenzura: .
Jedyne co usłyszałem chyba jako dla pocieszenia to to, że większość modeli IS 250 mają ten problem i ewentualnie mogę oddać samochód na tydzień do testów do TOYOTY, TOYOTA twierdzi że nie ma problemu.
Czy ktoś z Was użytkowników IS250 ma ten sam problem???
Ja ostatnio zaczynam podkręcać muzę tak aby tego nie słyszeć.

Pzdr.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: klexus »

pocieszę cie w GS mk II tez przy hamowaniu + skręcone koła słychać jak by łożysko się rozsypało trzaski blachy po prostu wstyd czasem jak sie podjeżdża a tu takie odgłosy z :LEXUS:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: tomekb »

mam to samo cale zawieszenie przod nowe zaciski zrgnerowane i dalej stuka
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: Ralfx »

Od siebie dodam że modle SC też na to choruje. Też uważam że to straszna siara ale cóż, ja nie mam na to pomysłu póki co. Nie wiem jak bardzo w Twoim IS250 jest to uciązliwe ale chyba będziesz się musiał z tym pogodzić.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
MarekFloryda
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2010, o 21:45
Model Lexusa: GS 460 i IS-F
Skąd:: Koniec świata
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: MarekFloryda »

klexus pisze:pocieszę cie w GS mk II tez przy hamowaniu + skręcone koła słychać jak by łożysko się rozsypało trzaski blachy po prostu wstyd czasem jak sie podjeżdża a tu takie odgłosy z :LEXUS:
Hmm, mi ani w IS-F'ie ani w GS'ie nic nie stuka. W GS'ie sam zmieniałem klocki i tarcze, bo magikom z serwisu nie wierzę. I ani przed zmianą ani po zmianie nic nie stukało ani nie stuka. Więc to chyba nie jest normalne... Za to w SC 430 pierwsze hamowanie w czasie jazdy zawsze dawało jeden stuk, ale potem było OK. Serwis mówił że to związane jest z ABS'em i systemem wykrywania stanu okładzin hamulcowych.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: michalm320 »

Też to miałem w IS200 zaraz po kupnie. Hamowanie + skręcanie = skrzypienie, stukanie... aż wstyd. Rozebrałem zaciski, zrobiłem pływania tłoczków, nasmarowałem wszystko takim smarem firmy Wurth do zacisków z wytrzymałością do 1500 st. I póki co po problemie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: Travis »

cóż to mogę się pochwalić że moj IS nie cierpi na te przypadłości, ale może dlatego że poprzedni właściciel 1,5 roku temu robił remont hamulców
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: dS »

a czy ten dźwięk łamanych kości to nie przypadkiem od zużytych sworzni? ja miałem taki dźwięk jak dohamowywałem i skręcałem. Okazało się że to wina zużytego sworznia, na szarpakach wszystko było ok, jak się bujało autem też , dopiero po rozebraniu zawiasu wyszło że sworzeń jest do wymiany.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: wisnix »

Sworznie raczej nie bo mam to samo a sworznie i hamulce wymieniałem 5tys km temu. Tylko u mnie dzieje się to nie zawsze, wydaje mi się że przy rozgrzanych hamulcach się ujawnia.
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS 250] Stuki przy hamowaniu

Post autor: medyk »

Wyglada na to ze wiekszosc jednak ma podobny problem. U mnie jest to samo, chociaz nie jest na tyle uciazliwe zeby mnie denerwowalo. Wydaje mi sie ze problem jest zwiazany z ukladem chamulcowym a dokladnie z plywaniem zaciskow. Mimo wszystko nie chce mi sie tego rozbierac bo nie wyrywam wlosow z glowy z tego powodu :biggrin2:
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości