Klocki i Tarcze do IS250

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: FeniX »

Paowie staje przed tym niezwykle trudnym wyborem i zadaje chyba oczywiste pyatnie. Co wybrac? jakies doswiadczenia?

Z góry jestem uprzedzony do EBC mialem - nigdy wecej. Zastanawiam sie pomiedzy Ferodo a TRW natomiast jestem kompletnie zielony co do tarcz. nie znam sie i nie orientowalem sie jeszcze. Wiem tylko ,że mogą być nawiercane ,natomiast nacinane - nie. Dzięki za opinie.
MarekFloryda
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2010, o 21:45
Model Lexusa: GS 460 i IS-F
Skąd:: Koniec świata
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: MarekFloryda »

FeniX pisze:Paowie staje przed tym niezwykle trudnym wyborem i zadaje chyba oczywiste pyatnie. Co wybrac?
Oryginalne.
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: FeniX »

Nie jestem jakoś do nich przekonany... Narazie kieruję sie w stronę Ferodo...
MarekFloryda
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2010, o 21:45
Model Lexusa: GS 460 i IS-F
Skąd:: Koniec świata
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: MarekFloryda »

FeniX pisze:Nie jestem jakoś do nich przekonany... Narazie kieruję sie w stronę Ferodo...
Jeżeli tylko nie będą Ci stukały, piszczały i zgrzytały to możesz i Ferodo.

P.S. Dlaczego nie jesteś przekonany do oryginalnych tarcz i klocków które daje Lexus?

P.P.S. A może powinieneś zaszaleć i zakupić tarcze, klocki i zaciski F-Sport? Kosztuje to sporo, ale hamują znacznie lepiej a wyglądają jeszcze lepiej niż hamują.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: michalm320 »

Tarcz EBC też nie polecam. Miałem w Hondzie i pogięły się po 5tyś km. Klocków EBC Green też nie polecam. Kumpel miał w ATR i popękały bardzo szybko. Klocki zawsze kupowałem Ferodo Premier. Nie piszczą, hamowanie jest super. Są miękkie więc pylą trochę ale przez to oszczędzają tarcze. Ze słyszenia ludzie polecają tarcze firmy DBA. Drogie ale ponoć nie mają sobie równych. http://www.dbabrakes.pl/
Obrazek
MarekFloryda
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2010, o 21:45
Model Lexusa: GS 460 i IS-F
Skąd:: Koniec świata
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: MarekFloryda »

michalm320 pisze:Są miękkie więc pylą trochę ale przez to oszczędzają tarcze.
Nie wiem jak w PL, ale:
- u mnie tarcza hamulcowa kosztuje tyle samo co klocki = lepiej żeby jedno i drugie się równo zużywało
- przy każdej wymianie klocków trzeba przetoczyć tarcze hamulcowe żeby były gładkie = tańsze/wygodniejsze jest wymienianie klocków razem z tarczami

Poza tym "za miękkie" i "za twarde" klocki będą pogarszały drogę hamowania.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: michalm320 »

Czyli pozostaje ASO
Obrazek
MarekFloryda
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 18 gru 2010, o 21:45
Model Lexusa: GS 460 i IS-F
Skąd:: Koniec świata
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: MarekFloryda »

michalm320 pisze:Czyli pozostaje ASO
Bez przesady, da się samemu:
http://klublexus.pl/forum/36-zrob-to-sa ... rt=20#1532

części kupiłem przez internet.
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: Ronin »

Tarcze niestety tylko oryginalne, ciężko będzie Ci znaleźć lepsze w podobnej cenie, jest alternatywa ale musisz być przygotowany na cenę rzędu 25 tysięcy i do tego kompletu klocki później kosztują około 2,5 tysiąca.
Oryginalne klocki u mnie wystarczały na około 6 tysięcy kilometrów i czasami piszczały zmieniłem na Ferodo chyba FDB1936, zrobiłem na nich 15 tysięcy jest ich jeszcze około 40 % grubości, a tarcze wcale nie dostają "po głowie", skuteczność hamowania na Ferodo trochę lepsza od tych z ASO.
Co do nawiercanych, nacinanych tarcz jeżeli co kolwiek takiego znajdziesz a szanujesz ciszę w samochodzie to nie polecam, co prawda w innym aucie testowałem, fakt skuteczność była lepsza ale przy hamowaniu z większych prędkości prawie zawsze potężnie wyły.
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: Klocki i Tarcze do IS250

Post autor: FeniX »

Nie chce inwestowac 5200$ W HAMULCE. wogole w nic tyle nie chce inwestowac w aucie... narazie przynajmniej.Klocki zamowilem Ferodo natomiast tarcz na przod i tarczobebnow na tyl jeszcze nie znalazlem... jakby sie ktos natknal to poprosz eo,linka ;) Dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość