IS 200 Chłodnica.

bczk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2011, o 22:00
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

IS 200 Chłodnica.

Post autor: bczk »

Witam! Prosiłbym o wskazówki dotyczące odpowietrzenia układu chłodzenia.
Gdzieś kiedyś wyczytałem albo źle pamiętam, że w szkiełku przy zaworze pod korkiem z literą H nie powinny pojawiać się bąble powietrza. Prosiłbym również o jakieś informacje dot. tego zaworu.

Serdecznie pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 31 paź 2011, o 20:42 przez bczk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 Odpowietrzanie chłodnicy.

Post autor: ccamillo »

Jak się odpowietrza to nie wiem, dwa razy spuszczałem płyn i nie odpowietrzałem :)
Szkiełko jest od klimy.
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: IS 200 Odpowietrzanie chłodnicy.

Post autor: wisnix »

Wlej tyle ile się zmieści przejedź 50 km i dolej resztę i będzie ok. Ja jak spuszczałem to tak zrobiłem i po przejechaniu około 50km dolałem jeszcze litr płynu
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 200 Odpowietrzanie chłodnicy.

Post autor: carinus »

Zalewamy płyn do układu i zbiorniczka,odpalamy silnik bez potrzeby jazdy az do uzyskania normalnej temperatury pracy,gasimy silnik,dolewamy braki w chłodnicy i czekamy aż ostygnie.W tym czasie układ bedzie zasysać ze zbiorniczka potrzebną mu ilośc płynu.Po ostygnięciu znowu uzupełniamy poziom płynu w zbiorniku do poziomu nieco powyżej minimum,nie więcej gdyż po nagrzaniu układ wywali trochę nadwyżki i możemy znaczyć teren płynem.
bczk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2011, o 22:00
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 Odpowietrzanie chłodnicy.

Post autor: bczk »

Prawie mi Lexus zagotował i łudziłem się, że to przez niski poziom płynu, którego nie sprawdzałem. Wstyd się przyznać ale przez 3 miesiące posiadania samochodu nie wiedziałem gdzie jest zbiornik wyrównawczy. Wymieniłem płyn ale okazało się, że chłodnica klimy po małej rundce dalej w pewnym miejscu mokra i płyn znika. Wyjąłem chłodnicę wody i okazało się, że nadaje się do wymiany, bo sika "żeberkiem".

Ma ktoś może pomysł gdzie to kupić za rozsądne pieniądze w oryginale?
Pozdrawiam!

/EDIT
Podobno wersja od automatu pasuje i spełnia swoją funkcję w manualu... Nigdzie nie znalazłem do manuala w normalnych pieniądzach. 1700 w ASO to gruba przesada. :P Nie wiem tylko jak wygląda sprawa mocowania samej chłodnicy i wentylatorów. Ma ktoś z Was może taką wiedzę i pomoże? :p ;)
Awatar użytkownika
Dud.ek
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2011, o 20:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: BIELSKO-BIAŁA

Re: IS 200 Chłodnica.

Post autor: Dud.ek »

ja mam w manualu chłodnice z automatu, wystarczy nie przykręcać dodatkowych wlotów na obieg chłodzenia skrzyni i różnica jest niezauważalna. wiatraki są mocowane w dokładnie taki sam sposób, ja kupiłem zamiennik za 360zł.
bczk
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2011, o 22:00
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 Chłodnica.

Post autor: bczk »

Dzięki. ;) Już zamontowana... od automatu. :p
Awatar użytkownika
sseriouss
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2014, o 10:30
Model Lexusa: is200 Prestige
Skąd:: Beskidy
Kontakt:

Re: IS 200 Chłodnica.

Post autor: sseriouss »

Witam :smile: - odgrzewamy temat i przy tym prośba do szanownych użytkowników :LEXUS:
Szukam chłodnicy do is200 manual , 2002 r.
Tak na początek rundka po sklepach okazała się nie skuteczna- brak w magazynach , lub zawrotne ceny w ASO.
Zapewne już niejeden z was wymieniał chłodnicę - więc podzielcie się doświadczeniem - gdzie kupowaliście i za jaką kwotę?
No i oczywiście na wiadojak każdy planowany zakup musi być poparty przelotem przez "portal":
http://allegro.pl/nowa-oryginalna-chlod ... 91635.html
no i czym ona rózni się od np tej:
http://allegro.pl/nowa-chlodnica-lexus- ... 87887.html
(oczywiście oprócz ceny :wink: )
i będzie to to hulać czy zapomnieć o portalu? Bo czy to chiński twór to się pewnie i tak od sprzedawcy nie dowiem :secretyb:
Doświadczenie - zdobywamy je w pełni wtedy, gdy już przestajemy go potrzebować...
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 Chłodnica.

Post autor: Jago »

Ja kupiłem nowy zamiennik na Allegro za około 250 zł i jestem zadowolony. W ASO cena jest czterocyfrowa - i pewnie lepszej jakości, ale z reguły pięć razy chłodnicy się nie wymienia (nawet jeśli jest to Chińczyk), więc moim zdaniem w tym przypadku do oryginalnej dopłacać nie warto.
Jago
Lex user
Posty: 188
Rejestracja: 11 maja 2013, o 13:53
Model Lexusa: JCE10 2JZ-GE / XF10 1UZ-FE
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 Chłodnica.

Post autor: Jago »

Dud.ek pisze:ja mam w manualu chłodnice z automatu, wystarczy nie przykręcać dodatkowych wlotów na obieg chłodzenia skrzyni i różnica jest niezauważalna. wiatraki są mocowane w dokładnie taki sam sposób, ja kupiłem zamiennik za 360zł.
Chłodnica jest wspólna również dla IS 200 i IS 300 - sprawdzałem osobiście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości