WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
Awatar użytkownika
Artur66
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2011, o 09:46
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: Artur66 »

witam,
czy ktoś przerabiał ten temat? czy trzeba znać jakieś tricki?
Slawek
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2011, o 08:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: Sochaczew
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: Slawek »

Witam. Filtr jest z tyłu koło dyfra. Mi wymieniali go jak miałem IS220d w nie autoryzowanej stacji Lexusa w Wawie niestety nie mam namiarów do nich ale to jest taka mała uliczka na którą sie odbija z Modlińskiej jak znajde wizytówke to podeśle kontakt do nich na PM. Troche zabawy z tym jest ponieważ jest ciężki dostęp. Z tego co wiem opuszczali dyfer i odkręcali tą puszke w której się znajduje filtr. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artur66
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2011, o 09:46
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: Artur66 »

Dzięki, kolega mi to ogarnął, niestety mam problem z moim IS. Auto totalnie przestało jechac!!! Komputer niczego nie pokazał oprócz niskiego ciśnienia paliwa więc pierwsze podejrzenie padło na filtr. Wymieniony filtr, wyczyszczony ten odstojniczek po drugiej stronie dyfra i nadal nic. Może ktoś miał podobne doświadczenia i może coś zasugerowac? Teraz podejrzany jest przepływomierz powietrza...
Awatar użytkownika
artekwrc
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 2 sty 2011, o 16:19
Model Lexusa: is 220D
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: artekwrc »

Witam, tez miałem podobny problem ze auto nie chciało jechac. Problem sie sam rozwiązał jak go przegoniłem ponad 200km/h na autostradzie. Wczesniej zmieniłem filtr powietrza na sportowy K&N. Rozmawiałem później z roznymi magikami i mowili ze prawdopodobnie wypalił sie filtr DPF i teraz silnik oddycha. Spróbuj , moze pomoże. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: dS »

Slawek pisze:nie autoryzowanej stacji Lexusa w Wawie niestety nie mam namiarów do nich ale to jest taka mała uliczka na którą sie odbija z Modlińskiej
pewnie chodzi ci o serwis na ulicy Osiedle 2.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Artur66
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2011, o 09:46
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: Artur66 »

no właśnie byłem na Osiedlu, auto jeździ. Ja jestem zadowolony, a co wy myślicie o tym serwisie? robił może ktoś coś grubszego?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: dS »

Serwis ten działa dłużej niż Lexus jest oficjalnie w PL. Chłopaki znają się na rzeczy ale do tanich nie należą.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Artur66
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 7 sie 2011, o 09:46
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: Artur66 »

może i tak ale jak przysłowiowy pan czesio zacząłby od wywalenia DPF-a to też tanio nie będzie a i efektu by nie dało przynajmniej w moim przypadku. A tak kilka stówek i jeżdżę!
kamilmx88
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:13
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: kamilmx88 »

Witam
Wczoraj musiałem wyczyścic jakimś specyfikiem do tego przeznaczonym filtr DPF w moim is 220d gdyż wywaliło raz błąd i padła na to diagnoza. Przy okazji wymieniałem także filtr paliwa gdyż podejżewałem także niego ( czasem jakies spadki mocy, przerwanie na chwile..).
Problem jest taki , że po wymianie filtra auto odpaliło na pare sekund a nastepnie zgasło. Powód - penwie zapowietrzony układ...
Kręciłem nadal rozrusznikiem ale to nic nie dawało. NIe mam pojęcia jak to odpowietrzyć , zdejmowałem wężyk zasilający ( mam taka nadzieje że to ten) i kręcac rozrusznikiem nic nie leci. Filtr wymieniłem bardzo łatwo bez żadnych demontaży , wystarczyło odkręcic plastikową obejmę wokól filtra i wyszedł bez problemów.
Nowy filt zalałem ON ile się dało. Nie mam juz pomysłów. Po przekręceniu kluczyka wogule nie słychać pompy przy baku, nie wiem czy powinn się ona włączać na chwile? tak jak w benzynach?. Ręcznej pompki też nie znalazłem. Macie jakiś pomysły. Dodam że po złożeniu DPF samochód chodził normalnie bo go odpaliłem na kilka minut i potem zabrałem się za filtr paliwa. POMOCY
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: WYMIANA FILTRA PALIWA IS 220D

Post autor: jarszu »

W Smarcie DCI po wymianie filtra paliwa instrukcja zaleca 3-4 razy włączyć zapłon, nie włączając silnika,
przez tą czynność pracująca pompa przepycha całe powietrze z układu do baku. Wymieniałem w nim filtr paliwa i było OK.
Zasady czasem są uniwersalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości