historia auta na podstawie nr vin

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
kapalek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2010, o 08:12
Model Lexusa: is200
Kontakt:

historia auta na podstawie nr vin

Post autor: kapalek »

Przede wszystkim witam wszystkich na forum! Marcin z wielkopolski
Noszę się z zakupem is 200 i mam w związku z tym pytanko: gdzie moge sprawdzić historię auta po numerze Vin? Czy ktoś na forum ma taką możliwosć?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: historia auta na podstawie nr vin

Post autor: tomekb »

witam przeslij mi vin pw to sprawdze ale tylko polska historie
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: historia auta na podstawie nr vin

Post autor: janasek »

Generalnie możesz sprawdzić histori w ASO w Polsce ale tylko jeżeli auto było u nas w autoryzowanych serwisach serwisowane. Nie wszędzie chca podawać przez telefon, ale ja dzwonie do ASO w Gdyni i bez problemu podają (w ASO Poznań nie chcą). Jeżeli auto jest z Europy to w serwsie sprawdzisz tylko historie napraw gwarancyjnych (jeżeli były takie wykonane na tym własnie egzemplarzu). Jeżeli jest to auto z USA to nic nie sprawwdzisz (sprawdzisz tylko w ASO czy zgadza sie rok produkcji, kolor nadwozia i wnętrza). Auto z USA możesz sprawdzić w amerykańskiej bazie CARFAX albo AUTOCHECK (więcej info zawiera niż Carfax) czy nie było bite. Autocheck dostaniesz na Allegro za 20 zł (ja swojego tak sprawdzałem i sie wszystko zagadzało zestanem faktycznym).

Jeszcze w necie są dekodery nr VIN gdzie mozna sprawdzić wyposażenie i datęprodukcji auta. Gdzies na forum jest link do takiego dekodera, albo w necie poszukaj - jest trochę tego.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: historia auta na podstawie nr vin

Post autor: lukas78 »

janasek pisze:Generalnie możesz sprawdzić histori w ASO w Polsce ale tylko jeżeli auto było u nas w autoryzowanych serwisach serwisowane. Nie wszędzie chca podawać przez telefon, ale ja dzwonie do ASO w Gdyni i bez problemu podają (w ASO Poznań nie chcą)
ASO w Warszawie również przez telefon nie podają :down:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: historia auta na podstawie nr vin

Post autor: etech1981 »

po VIN sprawdzisz na http://www.toyodiy.com/parts ,historię samochodu to tylko w salonie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości