[RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

[RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: lassar@tlen.pl »

Sprawa dotyczy odpiecia zasilania na jakis czas - w moim przypadku wymiana rozrzadu.
Ogolnie drodzy uzytkownic RX lub tez innych: nie odkladajcie takich czynnosci bo to sie nie oplaca. U mnie rozrzad w terminie, a okazalo sie, ze to byl ostatni dzwonek. Napinacz rozpieprzony, pompa wody cieknie, pasek zalosny. Rolki wszystkie do wymiany. Przebieg 150 k. Masakra. Ale do rzeczy.

Po wypieciu zasilania kilka rzeczy przestanie dzialac. I tak:

1. Otwieranie szyb automatyczne + sterowniae szybami z pozycji kierowcy. Po ponownym podpieciu zasilania nalezy podejsc do kazdej szyby, opuscic ja do polowy, zamknac, po czym przytrzymac podnoszenie przez min. 3 sek. W tym momencie szyba sie programuje do automatycznego opuszczania (jesli dziala to juz wiadomo ze kierowca tez bedzie mogl nia operowac - w przeciwnym wypadku sprawa od nowa)

2. Ostrzeganie przed niezapietymi pasami znow sie uaktywania (jesli ktos mial wylaczone)

3. Po 2006 roku system hybrydowy musi sie "skalibrowac". Nalezy rozgrzac silnik do temperatury pracy (powyzej 82C wg instrukcji) oraz naladowac baterie do full. W przeciwnym wypadku auto pali po miescie okolo - 20-22 litrow!!!! nie klniemy na forum moja X5 4,8is pali 17 a ma prawie 400 koni!
Do 2006 sprawa jest bardzie skomplikowana bo trzeba to skalibrowac samemu. Serwis twierdzi, ze nie da sie tego zrobic samemu ale to nieprawda. Ja znalazlem instrukcje jak to zrobic, wiec jak ktos chetny...

4.Po zaprogramowaniu szyb nagle zaczal dzialac system pamieci foteli, ktory nie chcial ruszyc wczesniej.

5. Mozna tez zaprogramowac samodzielne zamykanie/otwieranie drzwi czyli antynapad. Trzeba miesc duzo cierpliwosci i obserwowac dwukropek na zegarku :) Dla mnie jakis zart z uzytkownikow.

Na razie to tyle - jak cos jeszcze wyskoczy opisze.
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

Dzięki za info, właśnie przymierzam się do wymiany akumulatora.
Zastanawiałem się nawet czy nie bezpieczniej będzie podpiąć pod klemy ewentualnie zapalniczkę jakąś ładowarkę na czas wymiany.
Przy okazji elektryki:
po wyłączeniu napędu a nawet wyjęciu kluczyka co parę minut słychać z okolic akumulatora 12v dziwny dźwięk (przypomina "zgrzytanie" przekaźników).
Trwa to kilka sekund i powtarza się co parę minut.
Ktoś może zaobserwował coś podobnego i wie co to jest ?

PS. Jak wyłączyć ostrzeganie o niezapiętych pasach ? - nie mam niestety manuala.
popaye
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 17:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: popaye »

nie mam RX- hybrydy tylko 300 (prod.: 2006, 72 k ) ale rowniez bede wdzieczny za opis sposobu wylaczenia ostrzegania o niezapietych pasach,
Irytujacy (delikatne okreslenie!) o wzrastajacym natezeniu, akustyczny sygnal ktory doprowadza mnie do szalu :(
Natychmiastowe zapinanie pasow, nawet w sytuacji manewrow po wlasnym podworku (brama/garaz czy odwrotnie) wydaje mnie sie mocno upierdliwe.
W GS-ie (430) mialem wylacznie sygnal optyczny, akustyczny byl (zapewne?) wylaczony i przez 3 lata uzykowania nigdy go nie slyszalem!.
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

Może się komuś przyda:

Wyłączenie ostrzeżenia dźwiękowego o niezapiętych pasach
1. Włącz zapłon
2. Ustaw wyświetlacz na ODO/TRIP
3. Wyłącz zapłon
4. Włącz zapłon - w przeciągu 6 sekund naciśnij przycisk ODO/TRIP i trzymaj go co najmniej 10 sekund
5. Trzymając przycisk ODO/TRIP zapnij pas kierowcy
6. Na wyświetlaczu pojawi się napis "b-on" lub "b-off"
7. Naciśnij ODO/TRIP aby zmienić ustawienie na pożądane
8. Wyłącz zapłon
9. Ciesz się ciszą przy niezapiętych pasach ;)
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: lassar@tlen.pl »

Sorki ze dopiero teraz ale podrozowalem troche :)

Tymi dzwiekami sie nie przejmuj wcale. Mnie syczy, cyka, klika - 5 minut po zgaszeniu jest juz spokoj.

Co do pasow dodam tylko, ze u mnie musialy byc zamkniete drzwi. W innym przypadku nie zadzialalo (moze zbieznosc zdarzen - za krotko lub cos w tym stylu a moze faktycznie to ma znaczenie)
Fajne jest to ze dzwiek recznego i pasow sie pokrywa i mozna nie zauwazyc ze auto na recznym jedzie ( nie jest wybitny wiec to nie problem:) a po wylaczeniu spokoj.

popaye-> u mnie dzwiek nie narastal - od razu wk...ial, wiec moze jakos inaczej sie go robi?
popaye
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 17:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: popaye »

Panowie: Klaus & Lasar - serdeczne dzieki :)

powiodlo sie!, w 100%.
Mozliwosc przelaczenia (on/off) w nastawieniu wyswietlacza: ODO
Jeszcze raz - dzieki!

pozdr.,-
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: lassar@tlen.pl »

Odpięcie akumulatora ciąg dalszy:

ustaliłem jakie czynności należy zrobić po odpięciu aku, ale pominąłem najważniejszą, a mianowicie reset ISC.
Jakoś mi tak się ubzurało, iż po 2006 roku produkcji nie trzeba. Ale okazuje się, że się da i wręcz należy takową procedure przeprowadzić.
Spalanie około 12 litrów + auto ma w priorytecie naładowanie baterii - ISC coś partoli :)
Reset zrobiony ( jak ktoś chce to opisze procedure) i efekty:
silnik włącza się później ( i tak szybko - prawdopodobnie z tytułu dogrzewania wnętrza przy niskich temperaturach zewnętrznycgh) spalanie też niższe ale niewiele - na razie mam 11l - może trzeba jeszcze raz aku odpiąć?

Tu pytanie do innych użytkowników Hybryd - czy jak jest chłodniej to wasze silnik pracują w tle częściej? Ile wam palą RXy przy temp.około 0C?
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

Po przedostatnim tankowaniu wyszło mi niewiele poniżej 10.
W moim jak włączam klimatyzację i jest duża różnica temperatur pomiędzy nastawioną a aktualną w kabinie (czyli np w środku jest 10 a mam ustawione 19) to silnik spalinowy włącza się praktycznie od razu po włączeniu klimatyzacji.
Brakuje mi trochę trybu jazdy tylko na elektrycznym - może ktoś słyszał o kimś kto przerabia sterowanie do hybryd ? ;)
Z prostszych rzeczy to przydałby się jakiś wskaźnik włączenia silnika spalinowego - jak będę miał trochę czasu to chyba zrobię sobie coś takiego.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: lassar@tlen.pl »

W nowym modelu jest tryb "wymuszenia" jazdy na samym elektryku. W naszych za bardzo to chyba nie ma sensu - maly zasieg i w zimnie jedziesz. Ale to co zauwazylem ostatnio: silnik sie wlacza zeby ogrzac kabine ale nie wspomaga np. ruszania. tylko laduje baterie. Dopiero jak depniesz to sie go czuje. A grafika pokazuje inaczej...
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

lassar@tlen.pl pisze:Sprawa dotyczy odpiecia zasilania na jakis czas - w moim przypadku wymiana rozrzadu.
Z ciekawości (o ile uczestniczyłeś w wymianie rozrządu albo sam wymieniałeś) - ile to mniej więcej zajęło czasu ?
I czy faktycznie do wymiany niezbędne jest zdejmowanie wycieraczek ?
Chyba niestety czeka mnie wymiana niedługo a ceny w aso lekko odstraszają.
lassar@tlen.pl pisze: 3. Po 2006 roku system hybrydowy musi sie "skalibrowac". Nalezy rozgrzac silnik do temperatury pracy (powyzej 82C wg instrukcji) oraz naladowac baterie do full. W przeciwnym wypadku auto pali po miescie okolo - 20-22 litrow!!!! kur** moja X5 4,8is pali 17 a ma prawie 400 koni!
Do 2006 sprawa jest bardzie skomplikowana bo trzeba to skalibrowac samemu. Serwis twierdzi, ze nie da sie tego zrobic samemu ale to nieprawda. Ja znalazlem instrukcje jak to zrobic, wiec jak ktos chetny...
Chętnie skorzystam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości