[Warszawa] Okęcie - Wiktor - OSTRZEGAM !!!

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

[Warszawa] Okęcie - Wiktor - OSTRZEGAM !!!

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć,
chcę polecić solidnego mechanika Wiktora, u którego od ponad roku z hakiem serwisuję lexusy.
Warsztat nie powala - jest na terenie wypożyczalni aut przy Okęciu, ale : mają dwa stanowiska, kompa z oprogramowaniem TIS (to samo co w ASO. Do tej pory (ok. 10 wizyt) wszystko było/jest w należytym porządku - trochę się znam na moich autach więc wiem, że gość nie wciska kitu. Jest byłym mechanikiem z ASO Toyoty.

Ceny - nie napiszę, że tanio, bo się zepsuje :biggrin2: - odpowiednie i nigdy nie żałuję wydanej u Wiktora kasy.

Wymiana piasty przód w LS430 - czas 30 minut - 50zł
Wymiana sworzni przednich + geometria w LS400 - 250zł (geometria robiona 'u sąsiada' pod okiem Wiktora)
Wymiana świec, sprawdzenie kompresji, wymiana oleju w silniku i skrzyni biegów, sprwadzenie i przesmarowanie hamulców - 350zł

Wiktor tel. 510 372 205 (czasem trzeba się naczekać, bo na brak zajęcia nie narzeka)
Na pewno robi LS, RX (łącznie z naprawami skrzyń biegów).

Jeśli ktoś z Was będzie tam gościł - wpisujcie opinię w tym wątku.


UWAGA Panowie/Panie,
Wiktor dostał dużą żółtą kartę. Na razie wstrzymuję się od poważnejszych komentarzy - po wyjaśnieniu sytuacji dam znać czy kartka przybierze kolor czerwony czy zostanie żółta...
Ostatnio zmieniony 9 gru 2011, o 19:53 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 2 razy.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

[Warszawa] Okęcie - Wiktor - ODRADZAM !!!

Post autor: maniek_ls400 »

Cześć wszystkim,
głupia sprawa - niedawno polecałem Wiktora, potem pisałem o żółtej kartce. Teraz zmieniła kolor na czerwony po niepowodzeniach negocjacji z tym gościem.

Wklejam swoją historię ku przestrodze tych, którzy zechcieliby skorzystać z tego 'warsztatu'

Piszę ten mail jako przestrogę dla potencjalnych klientów uwagi na ogromne rozczarowanie zachowaniem Wiktora.

Znalazłem kontakt przez forum avensis.info i w listopadzie 2009, byłem po raz pierwszy u niego gdzieś za Warszawą z lexusem LS400. Wymiana świec, oleju, przeczyszczenie hamulców, olej w skrzyni itp. Warunki garażowe przeciętne, ale praca była wykonana bardzo solidnie i sprawnie. Zdecydowałem, że będę serwisował auto u Wiktora – łudziłem się, że jest to TEN mechanik.

Czasy obecne – we wrześniu 2011 kupiłem LS430 , którego należało doprowadzić mechanicznie do porządku. Oczywiście pojechałem do Wiktora na Żwirki i Wigury 2b w celu oględzin i ustalenia chorób nowego nabytku. W trakcie sprawdzania silnika testerem okazało się, że padnięty jest m.in. czujnik stukowy spalania z banku1 P0325 (siedzi między Vkami więc akcja polega na dość poważnym rozebraniu góry silnika).
Ponieważ miałem projekt za granicą - pozostawiłem dwa auta (LS400 i LS430) u Wiktora na ponad 2 tygodnie.
W LS400 – do regeneracji rozrusznik – ustalona cena – 500PLN (regeneracja + wymiana)
W LS430 – wymiana następujących elementów: nowe świece , płyn chłodniczy, uszczelki do wtryskiwaczy , uszczelki pod pokrywami zaworów, 13 kostek do wiązki silnika (OEM koszt > 300PLN) ponieważ Wiktor ustalił, że tyle z nich jest uszkodzone. Jedyna używana część to czujnik stukowy kupiony od sprawdzonego/sprawnego dawcy.

Po ‘naprawie’ nie przyszło mi do głowy niestety od razu zajrzeć pod maskę LS430. W trakcie powrotu do domu - 20km - znowu wyskoczył Check Engine. Podjechałem po dwóch dniach do Wiktora – błąd P0325 - z tego samego czujnika stukowego. Wiecie co się okazało ? Ten pseudo-mechanik wymienił dobry czujnik (bank2) zamiast uszkodzonego (bank1). Oczywiście ma komputer i diagnozując usterkę ustalone zostało, że wymieniony będzie czujnik w bank1.
Co więcej po podniesieniu maski widok OPŁAKANY – wszystkie zaślepki, które kupiłem nowe w serwisie – trzymające wlot powietrza, obudowę komputera, oraz prowadnice kabli wiązki silnika POŁAMANE. Może to drobiazgi, ale kupowałem też oryginalne nakrętki trzymające plastikową pokrywę silnika – w ich miejsce wkręcone zardzewiałki. Dbam o samochód i jak widzę bandytkę i niszczenie tego na co pracuję – szlag mnie trafia. Poza tym Wiktor wymienił tylko DWIE na SZEŚĆ kupionych wtyczek od wtrysków – każda wtyczka ok. 30PLN. Reszty wtyczek bez rozebrania kolektora dolotowego nie sprawdzę – wtedy uaktualnię ten wątek, ale mam podstawy obawiać się czy zostały też wymienione.

ŻADNA z prowadnic kabli od wiązki silnika nie przykęcona – wszystko lata jak pies wokół budy.

Zdjęcia spod maski umieszczę na picassa i zlinkuję tutaj (dziś było za zimno na zdjęcia).
Co więcej – do tej pory stare części (przy pracach wykonanych przez Wiktora przy poprzednim aucie zawsze były zwracane – wrzucone do bagażnika, często w jakąś torbę (tak powinno być) tym razem nie otrzymałem części a Wiktor stwierdził, że ponieważ długo nie przyjeżdżałem po auto (ustalaliśmy, że jadę za granicę i kiedy wrócę) to części zostały wyrzucone !!! (miejsce w bagażniku lub za tylnym siedzeniem było).

21.11 Wiktor obejrzał ‘niedociągnięcia’ i umówił się ze mną, że jak najszybciej da znać na kiedy zorganizuje uszkodzone elementy w tym czujnik stukowy i dokona wymiany. Od tamtego dnia 21.11 nie odbiera ode mnie telefonów. Udało mi się dodzwonić z zastrzeżonego – dowiedziałem się, że części będą na piątek (02.12) i w poniedziałek 05.12 mam podjechać. Byłem – ‘warsztat’ zamknięty, nikogo nie było, telefonów wykonałem kilkadziesiąt - oczywiście Witkor nie odbiera.
Jest to dla mnie niezbitym dowodem, że Wiktor spaprał naprawę, nie zamierza usunąć usterek i zlewa klienta.Od września do felernej naprawy zapłaciłem mu łącznie 2100zł (oczywiście bez rachunków) – części zawsze były dostarczane przeze mnie.

Drugie auto to LS400. Rozrusznik został naprawiony bez zastrzeżeń , ale cena naprawy wzrosła o 150PLN przy odbiorze !
Najbardziej wkurzające jednak było to, że po ‘naprawie’ stwierdziłem:
- niepodokręcane elementy pod maską (osłona silnika),
- z jakiegoś powodu – nie umiał mi tego wyjaśnik – była od góry odkręcona chłodnica !!!!
- z niewyjaśnionego powodu była zdjęta osłona z gniazda OBD2 – po coś się podłączał. Tłumaczył , że sprawdzał czy temperatura silnika jest prawidłowa - położyło mnie na łopatki - tak można ściemniać lamerowi a nie komuś kto trochę ogarnia temat samochodów.
- Wiktor najechał mi 168km oczywiście na moim paliwie a o ŻADNEJ jeździe nie było mowy !! Co więcej zdarzyło się to już drugi raz (za pierwszym razem były przeprosiny i ‘rabat 50zł’ za naprawę) . A przyłapałem go w ten sposób, że zawsze robię fotkę licznika oddając auto do jakiegokolwiek serwisu i porównuję odbierając auto.
- samochód cały zabrudzony smarem – mam jasną tapicerkę, welurowe dywaniki – po wizycie u Wiktora wszystko poszło do myjni do prania (słowo zabrudzony proszę sobie wymienić na mega bardzo zaj..y),
- pod siedzeniami puszki do tigera , kapsle od piwa itp – ogólnie zrobił sobie z mojego auta darmową taksówkę i chlew.
Za całą historię definitywnie skreślam tego gościa i dlatego oznajmiam, że to partacz, złodziej i brudas
Nikomu nie polecam oddawać tam samochodu, chyba, że będziecie stać nad Wiktorem – wtedy wykonuje solidnie swoją robotę.


Tutaj link, gdzie wątek się toczy http://avensis.info/viewtopic.php?f=47&p=200044
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Okęcie - Wiktor - polecam

Post autor: Ralfx »

Dobrze wiedzieć ;) zmień tytuł wątku albo poproś moderatora o zmiane żeby nie mylić ludizom którzy nie doczytają.

Ja bym Ci polecił swoich chłopaków ale aż się boje, takie masz wymagania :P Nie jestem pewny czy już o tym nie rozmawialiśmy ale jak by co to wal śmiało ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Warszawa] Okęcie - Wiktor - OSTRZEGAM !!!

Post autor: Rici »

Maniek :szok: przeczytałem cały temat i jestem w szoku impreza w twoim Ls-ie , stan auta oraz wożenie dupska w twojej własności jest karygodne i powinna sprawa wylądować w sądzie jak masz jakiegoś świadka. Ja bym chyba nie odebrał samochodu tylko z miejsca zadzwonił na policje :) każdy kto nie ma pojęcia o mechanice by się zdziwił.. Masakra
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Warszawa] Okęcie - Wiktor - OSTRZEGAM !!!

Post autor: maniek_ls400 »

Widzsz - ponieważ mu ufałem odbierałem samochód z placu w sobotę -- klucz u ochrony a Wiktor nie odbierał :(
Jedyne co mi przychodzi to znaleźć 'ekipę do zadań specjalnych'.
Wczoraj zszedłem do garażu na parę zdjęć: https://picasaweb.google.com/mmilobedzk ... twoWiktora. Znalazłem coś co mnie wkur. na max - niedokręcony kolektor dolotowy ! Brak mi słów - nóż w kieszeni mam otwarty od dwóch tygodni :angry:
Na dziś zamówiłem z ASO uszczelki po kolektor, nakrętki, jeszcze załatwię czujnik stukowy i wieczorem zrobię auto a przy okazji sesję zdjęciową.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [Warszawa] Okęcie - Wiktor - polecam

Post autor: lassar@tlen.pl »

Ralfx pisze:
Ja bym Ci polecił swoich chłopaków ale aż się boje, takie masz wymagania :P
Mam nadzieje, ze to w formie zartu napisales, bo to sa zadne wymagania. Jak zostawiam samochod na serwis za kilkaset zl to wymagam umycia go a jak kilka tysiecy to ma byc wypolerowany. I to jest normalne. Tylko u nas, kazdy traktuje mechanika z szacunkiem, ktory nie jest odwzajemniony. Ale nie zapominajcie, ze to wy im dajecie chleb!
Reasumujac - ja zawsze uprzedzam mechanika, ze ma pozadnie naprawic samochod a jesli cos bedzie nie tak poniesie wszelkie tego konsekwencje. I jak sprawa jest jasna dla obu stron to jakos lepiej to dziala mam wrazenie.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [Warszawa] Okęcie - Wiktor - OSTRZEGAM !!!

Post autor: Thorgal1 »

no po tych fotach to już wiem czemu nie pracuje w ASO toyota ... oni tego też nie mogli przełknąć :)
powodzenia w powrocie do stanu auta z przed "naprawy"
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Warszawa] Okęcie - Wiktor - OSTRZEGAM !!!

Post autor: maniek_ls400 »

Spędziłem nockę w garażu. Czujnik stukowy wymieniony, zrobiłem 'trochę' porządku pod maską oraz czyszczenie przepustnicy - teraz jest jak nóweczka. Lex odpalił bez problemu, ale o 4.30 a.m. nie chciało mi się już jeździć. Wycieków brak więc mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy(ło). Porobiłem trochę zdjęć wrzucę w nocy do zrób to sam.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości