IS200 błąd P0171

Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

Witam
Tak jak w tytule, dość natarczywie od jakiegoś miesiąca wyskakuje mi Check engine, nie odczuwam zmian jeśli chodzi o działanie silnika nie szarpie nie gaśnie nie trzęsie się itp, jest tak samo tylko ta kontrolka po oczach daje, kupiłem sobie Elm327 -> błąd P0171 "mieszanka paliwowi-powietrzna zasilająca blok cylindrów nr 1- za uboga. Zawsze jak pojawiał się błąd to było podczas przyśpieszania jakoś powyzej 160km/h i jak wskazówka od pb leżała, i tym sobie tłumaczyłem przyczynę pojawiającej się kontroliki <w zbiorniku było ok 1/4 paliwa>
Dziś natomiast miałem w baku ok 40L pb i jechałem spokojnie 100 i Check tez się pojawił.
W autku mam lpg w środę byłem na przeglądzie po 20tys km, skasowali błąd, wymienili filtry, przy reduktorze zmienili jeden przewód po puszczał gaz i powiedzieli ze jest ok. Spalanie ogólnie od jakiegoś czasu nie schodzi poniżej 12,5L w trasie nawet jak jadę 90.
Ma ktoś jakis pomysł co to może być, gdzie szukać przyczyny? Może za pomocą interfejsu coś mogę sprawdzić?
Załączniki
2.jpg
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: Mariano »

jak dobrze pamiętam to zabrudzona przepływka ale do potwierdzenia w poniedziałek
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
4um

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: 4um »

Możesz mieć źle ustawiona instalację gazową, albo problem z sondą może być.
Reset ecu i jazda na PB nie włączając LPG - wtedy będzie wiadomo czy błąd występuje na PB.
Może być jakaś nieszczelność w układzie dolotowy, podciśnienie jakieś i to powodować może takie zachowanie również.
Przepływkę przeczyścić nie zaszkodzi, ale szczerze to nawet jak przybrudzona będzie to nie spowoduje tak dużego spadku mieszanki by zaświecić check'a.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: Mariano »

4um pisze:Przepływkę przeczyścić nie zaszkodzi, ale szczerze to nawet jak przybrudzona będzie to nie spowoduje tak dużego spadku mieszanki by zaświecić check'a.
spotkałem się z tym nie raz, że zabrudzona przepływka generowała błąd tylko, że w toyotach.
Ale tam w wiekszości jest całkiem inna budowa tego czujnika (na 2 dricikach) i to się brudziło, dzisiaj wyciągnąłem u mnie z ciekawości i sam plastik także szczerze mówiąc nie wiem pierwszy raz widziałem taka przeepływke ale instalacja gazowa (niewłaściwa mieszanka) faktyczie wydaje się być prawdopodobna przyczyna w tym przypadku


może tu znajdziesz coś pomocneg?
http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/index.html
reperir manual => diagnostics => engine =>P0171
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

Jeśli chodzi o Lpg to w środę byłem na przeglądzie i wszytko było ok a problem pozostał
Z tego co czytałem to może też byc sonda niesprawna, nie mam katalizatora, może dlatego wywala błąd?
W poszukiwaniu mocy...
4um

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: 4um »

andrej7 pisze:Jeśli chodzi o Lpg to w środę byłem na przeglądzie i wszytko było ok a problem pozostał
Z tego co czytałem to może też byc sonda niesprawna, nie mam katalizatora, może dlatego wywala błąd?
Zanim poniesiesz koszty wyczyść przepływkę środkiem do tego przeznaczonym.
Odnośnie LPG to dla wielu pseudo monterów przegląd to podpięcie pod kompa na jałowym i to wszystko - według nich, co w rzeczywistości jest bzdurą.
Wiesz jakie masz korekty na PB i LPG krótko i długoterminowe? - proste do sprawdzenia i wiele powie, bo może masz tylko na LPG zbyt ubogą mieszankę przy jakimś obciążeniu i wywala błąd.
Przyczyn wiele może być jak wspomniałem wcześniej, więc zacznij od najprostszych spraw - wyczyść Przepływomierz.
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

Przepływomierz jest plastykowy, wyczyszczony dzis. Jeśli chodzi o lpg to podpięli pod komp, później zrobiłem z 10km i ponownie pod komp i niby jest ok, przegląd w Migazie- jeden z bardziej polecanych warsztatów na lpg-forum.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: konik_80 »

IS 200 nie ma przepływomierza! Ma map sensor którego się nie czyści, to co wchodzi w puchę od filtra powietrza to czujnik temperatury.
To, że został zrobiony serwis instalacji gazowej nie znaczy, że jest ok - jeśli mieszanka robi się za uboga powyżej 160 tzn, że reduktor pada ciśnieniowo, lub jest coś nie tak z mapą wtrysku bądź są gdzieś nieszczelności (nie śmierdzi czasem gazem ?)
Napisz jakie masz podzespoły instalacji gazowej a dodatkowo pokaż fotki spod maski.
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: andrej7 »

No to z przepływomierzem sprawa jasna.
Mam stag 300+ reduktor kme wtryski Magic Jet, na foto jest dzis juz troche przy ciemno a lece w trase za niedługo zrobię po widoku i wrzucę
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: IS200 błąd P0171

Post autor: konik_80 »

Ile km zrobiłeś na instalacji? Ten błąd z brakiem zapłonu (300 i 303) wywala ci też na benzynie? Pytam bo może MJ na 3 garnku łapie jakaś zwieche. Masz może kabel aby się wpiąć w Staga?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości