petycja - stop przekręcaniu liczników

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: dS »

Miesięcznik Auto świat wyszedł z inicjatywą w sprawie zlikwidowania albo przynajmniej ograniczenia procederu kręcenia liczników. Jak by nie było jest to gigantyczna plaga. Praktycznie większość aut z importu ma skręcony licznik. Tracą na tym uczciwi handlarze?? są tacy? ale przede wszystkim użytkownicy.

Uważam że sprawa jest słuszna więc się pod tym podpisałem. Jeśli ktoś uważa podobnie może się podpisać pod petycją tutaj -> http://www.auto-swiat.pl/petycja
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: szejk_m »

Popieram, podpisałem się pod tym!
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: maniek_ls400 »

Petycje można pisać, dopiero regulacja prawna nakładająca odpowiedzialność karną za takie postępowanie może coś zdziałać.

Auto kupuje się nie patrząc ile ma na szafie tylko oceniając jego stan techniczny i wizualny - najlepiej przez fachowca. Nie sprzedawałem do tej pory zbyt wielu aut (raptem 4), ale dla wielu kupujacych stan licznika był jedynym wyznacznikiem stanu technicznego auta :( Nikt nie chciał obejrzeć faktur za części/naprawy, wydruku z przeglądu czy geometrii tylko LICZNIK. Niestety, ale takie podjeście kupujących powoduje reakcję sprzedających - mała szafa = szybko sprzedaż nawet trupa, duża szafa = długo nie sprzedaż nawet idealnie utrzymanego samochodu.
Zaklikam tą petycję by nabić licznik zaintesowanych (tylko czy go nie skorygują ? :D)..
BTW. Nigdy nie odkręcałem szafy - auto i tak znajdowało amatora, który potrafił docenić utrzymanie samochodu.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: maxkow »

Wszystko ladnie pieknie tylko co zrobic jak auto bylo skrecone zagranica ?? Nie raz bedac za granica widzialem na placach auta ktore na moje oko maja skrecone licznik i kto wtedy odpowie ??
Niestety musicie sobie zdac sprawe ze liczniki kreci sie nie tylko w PL ale rowniez u naszych zachodnich sasiadowsami i sami ich tego nauczylismy wybrzydzajac ze jak auto ma przekroczony limit 200.000 tys to juz szrot wiec handlarze skrecaja na magiczne 190tys,km byle by tylko 1 byla z przodu . Nie bronie tu handlarzy w PL ale niestety liczniki juz coraz czasciej sa krecone za granica i czasem dopiero dowiesz sie jak przegladasz auto i znajdujesz jakies paragony lub faktury z wymiany opon oleju itp.

Co do stanu auta ze mozna okreslic jego przebieg po wnetrzu to wierutna bzdura juz obalam ten stereotyp .
Jak masz ladne wnetrze i pieknie utrzymane to myslisz , ze mam maly przebieg , czesto bardzo ladne wnetrze oznacza ze auto jezdzilo duzo Km na autostradach i trzepalo km jadac autostrada najczasciej siedzisz w jednej pozycji nie krecisz za duzo kierownica rzadko wsiadasz i wysiadasz wiec co normalne ze auto jest duzo mniej zajechane wewnatrz , a jak jezdzisz na miescie km robisz stosunkowo nie duzo ale ciagle krecisz kierownica uzywasz duzo migaczy itp wiecej sie wiercisz w fotelu , czesciej wsiadasz wysiadasz wiec i fotel bedzie bardziej wytraty . Oczywiscie nie mowie ze wszytskie auta tak maja , osobiscie wole auta ktore jezdzily po autostradach niz te po miescie . Ciekawe kto by z was kupil auto jakby koles napisal ze auto ma 300tys,km ?? Zaloze sie ze nieliczni , albo cena musiala by byc mega niska.

Kolejna sprawa to ze nieraz naprawde zdarzaja sie tzw "cukiereczki'' np moj brachol kilka 2 lata wstecz kupil Range Rovera z 93r z przebiegiem 57tys,km ale nie mialo potwierdzonego tego przebiegu ksiazka serwisowa , postanowil pojechac do ASO zeby potwierdzic przebieg , ale tam rowniez nie mogl poniewaz auto nie bylo serwisowane w ASO ,co prawda wyszedl jakis spec i wstepnie po ogledzinach auta potwierdzil ze moze miec ten przebieg poniewaz auta ma jakies specyficzne plastyki w zawieszeniu ktore byly produkowane tylko w tym modelu w 93r i byly one bardzo wadliwe i wytrzymywaly max 60tys,km a tu byly jeszcze orginalne z 93r , ale co z tego jak powiedzial ze nie potwierdzi tego pisemnie. Po jakims czasie przyszedl czas na sprzedaz Range Rovera jak dal w ogloszeniu ze auto ma przebieg nieco ponad 60 tys to ludzie dzwonili i wysmiewali sie z niego ze wpisal taki przebieg pytali czy moze potwierdzic to jakas ksiazka serwisowa , oczywiscie nie mogl . Auto nie chcialo z tak niskim przebiegiem sie sprzedac wiec trzeba bylo podkrecic licznik do przodu na 160tys,km i wtedy sie sprzedalo . Wiec gdyby wszedl przepis o karaniu za krecenie licznikow to rozumiem ze moj brachol musialby zostac ukarany?? :stary: Mam tylko nadzieje ze jakis oszlolom tego nie przeczyta i nie wystapi do sadu o ukaranie mojego barchola za krecenie licznika. :ireful3:
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Lex

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: Lex »

maxkow pisze:Wszystko ladnie pieknie tylko co zrobic jak auto bylo skrecone zagranica ?? Nie raz bedac za granica widzialem na placach auta ktore na moje oko maja skrecone licznik i kto wtedy odpowie ??
Niestety musicie sobie zdac sprawe ze liczniki kreci sie nie tylko w PL ale rowniez u naszych zachodnich sasiadowsami i sami ich tego nauczylismy wybrzydzajac ze jak auto ma przekroczony limit 200.000 tys to juz szrot wiec handlarze skrecaja na magiczne 190tys,km byle by tylko 1 byla z przodu . Nie bronie tu handlarzy w PL ale niestety liczniki juz coraz czasciej sa krecone za granica i czasem dopiero dowiesz sie jak przegladasz auto i znajdujesz jakies paragony lub faktury z wymiany opon oleju itp.
potwierdzam to co napisał max sam byłem wielokrotnie świadkiem np. na placach w bremen gdzie "siniaki" (iran,turki,i inne mudzinachediny) zwalały liczniki w dół przy okazji swojego wrodzonego oszołomstwa uszkadzali złącza diagnostyczne , i robili to przy wędrujących handlarzach z pl którzy takie cudeńka łykali jak ciepłe bułeczki :laugh1:
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: ledziu »

Mam trochę do czynienia z kupowaniem i trochę ze sprzedawaniem aut. Jedno mogę stwierdzić-- kupujący sami się proszą o to żeby ich oszukać. Na 10 osób 9 wręcz błaga handlarza o wydupcenie, więc ten postępuje zgodnie z prośbą i dupcy kupca. :fiu:
Zajrzyjcie na inne fora, do działu z linkami aut do sprzedania, jakie są komentarze, na co się zwraca uwagę, co mówią forumowcy/fachofffcy.
Sądzę że cofanie szafek jest odpowiedzią na potrzeby rynku.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: Mariano »

ledziu pisze:Mam trochę do czynienia z kupowaniem i trochę ze sprzedawaniem aut. Jedno mogę stwierdzić-- kupujący sami się proszą o to żeby ich oszukać. Na 10 osób 9 wręcz błaga handlarza o wydupcenie, więc ten postępuje zgodnie z prośbą i dupcy kupca. :fiu:
Zajrzyjcie na inne fora, do działu z linkami aut do sprzedania, jakie są komentarze, na co się zwraca uwagę, co mówią forumowcy/fachofffcy.
Sądzę że cofanie szafek jest odpowiedzią na potrzeby rynku.
jestem podobnego zdania to spaczona świadomość ludzka a raczj nieświadomość...
stoje na giełdzie ze swoim starym kapciem i słyszę od handlarza który stoi obok z 4 furami teksty typu (na pytanie klienta co może powiedzieć o tym aucie) "niewiarygodnie bezawaryjny i niesamowicie bezszelestny jedziniebywale prosto" - to cytat z jego ust myślełem, że się posikam jak to usłyszałem (jakaś stara astra) handlarz powiedział również,że spalanie to 4l kupujący na to, że w takim wypadku naprawde warto bo alejke dalej taki sam sprzedjący mówił, że 7l więc pojechali na jazde testowa :D:D:)
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: ledziu »

Ludzie nawet nie są świadomi co się dzieje w kulisach komisów, składów, złomów i to niezależnie od tego czy to jest Polska czy Niemcy. Kupujący wymaga indywidualnej historii więc ja dostaje np. jeździł tylko ksiądz, kobita, lekarz itp. Przebieg zazwyczaj ustawiany jest na 100-160 tyś. km. najgorsze do zweryfikowania są przebiegi między 100-200 tyś ze względu na to że środek może być jak nowy albo zjechany na maxa.
Następnym gwoździem do trumny kupującego jest miernik lakieru i przeświadczenie że nic nie może być lakierowane nawet w 15 letnim aucie. Bardzo często rezygnują kowalszczaki z zakupu bo malowane albo szpachlowane a to że auto ma mało przejechane i jest idealny stan to w dupie szukam dalej.
Mógłbym tak pisać i pisać ale szkoda czasu.
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: michal_5000 »

Ja tam w ogole na licznik nie zwracam uwagi, i tez mnie smieszy jak "kowalszczaki" (dobre, nie znalem :lol: ) sie tym paluja...
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: petycja - stop przekręcaniu liczników

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:04 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości