problem z vvti is200

ODPOWIEDZ
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

problem z vvti is200

Post autor: Gotti »

Lexus is200
Witam serdecznie, chciałem prosić o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, gdyż specem w dziedzinie motoryzacji nie jestem, a od kilku dni mój lex odmawia posłuszeństwa. Zaczne może od początku, żeby to miało ręce i nogi. Wracając z pracy 70 km/h poczułem, że auto nagle zaczęło żwawiej jechać, odpuściłem gaz i okazało się, że obroty zablokowały się na 2.100 rpm. Po kilku minutach 3-4 włączył się check. Zjechałem na pobocze, obejrzałem silnik, nie zauważyłem nic co wzbudziło by podejrzenia. Odpięcie klemy minusowej, i kontynuacja jazdy. Przez około 5 minut wszystko było oki, potem znów obroty wskoczyły na 2.500 rpm check i dodatkowo TRC. Nie namyślając się długo, wjechałem do sklepu i kupiłem świece , filtry, olej i wymieniłem to od ręki tego samego dnia, licząc, że to świece. Niestety nie pomogło. Kombinowałem całe 3 dni, niestety wynik tych zabiegów jest marny, po odpięciu kostki zasilającej zawór VVTi auto jest słabsze, ale nie wchodzi samo na obroty i można normalnie nim jezdzić ( pomimo migających kontrolek ). Reasumując, świece i olej zmienione, cewki poprzekładane, filtr zaworu VVTi czysty. Podpinałem zawór VVTi na krótko by sprawdzić czy działa i przez chwile buczało, ale 1-2sek i stop, więc mam nadzieje, że to właśnie ten zawór jest uszkodzony. Jeśli jest ktoś w stanie cokolwiek podpowiedzieć, z góry dziękuje.

Ps
Wskazówka pomiaru chwilowego zużycia paliwa na wolnych obrotach jest w pozycji ??
U mnie 30 l, czy też tak macie ?
Gotti
Gotti
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: problem z vvti

Post autor: klexus »

jedz na odczyt błędów z kompa, wywalisz kupę kasy na wymienne nie potrzebnych rzeczy, a okaże się że to jakaś pierdoła w stylu brudna przepustnica.
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: problem z vvti

Post autor: Gotti »

Szczerze napisze, że kupiłem odb2 i czekam aż dojdzie, gdyż na dzień dzisiejszy najbliższego w miare przyzwoitego mechanika mam około 50 mil do miejsca zamieszkania. Druga sprawa to taka, że auto ma już swoje lata ( rocznik 2001 ) i czas najwyższy by coś padło, bo jak do tej pory nie miałem z nim najmniejszych problemów ( przeglady o czasie i stukania zawiecha na bierząco ). Licze, że odb dojdzie na dniach i uporam się z problemem, ale to autko to jak członek rodziny i przez niego nie śpie po nocy. Ale skoro piszesz o brudnej przepustnicy, to jutro ją sprawdze i mam nadzieje, że to coś pomoże.

pzodrawiam
Gotti
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: problem z vvti

Post autor: Gotti »

Witam ponownie i dziele się info. OBD doszedł dziś i po sprawdzeniu okazało się, że miałem nosa : P1349, P1349*, P1656, czyli problem z zaworem VVTi, lub jak sugerują niektórzy, przestawiony rozrząd. Poczytałem co nie co na ten temat i mam cichą nadzieje, że wymienię tylko zawór. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, bedę wdzięczny za każdą podpowiedz. Dodam jeszcze, że zakup ODB to chyba najlepsza inwestycja w życiu, gdyż w UK każda wizyta w warsztacie to minimum 60f, więc troszke w kieszeni zostanie.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życze wesołych świąt w razie gdybym nie znalazł czasu przed świętami by tu zajrzeć. :klucz:
Gotti
Gotti
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2011, o 11:04
Model Lexusa: is200
Skąd:: Epsom UK
Kontakt:

Re: problem z vvti

Post autor: Gotti »

Z tego wszystkiego całkiem zapomniałem, czy ktoś moze mi polecić dobry program do diagnostyki silnika ( najchętniej w j.polskim ale nie koniecznie ) coś co odczytuje np. kompresje ( o ile to możliwe ) chwilowe zużycie paliwa, poprawność działania abs,

dzięki serdecznie
jak coś krzysztof_gee@yahoo.co.uk
i dla zainteresowanych, gdby ktoś potrzebował częsci ( na ebay są czasem śmiesznie tanie i w naprawde dobrej kondycji, a czasem można wyrwać nowe za dosłownie kilka funciaków, jestem w stanie pomóc.
Gotti
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości