Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Awatar użytkownika
spec85
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2011, o 23:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakow
Kontakt:

Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: spec85 »

Witam tak jak w temacie mam problem z wypadaniem zapłonów(lexus is200 2002r. 140tys przebiegu). Po podpięciu pod kompa wykazało błąd wypadanie zapłonów 1,2,4. Mechanik przeglądnął auto patrzył min. na świece , cewki ,przepustnice , lambdy. Stwierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku i że przyczyna może leżeć w gazie ponieważ zdecydowanie czuć nierówną pracę na gazie na benzynie jest to bardzo bardzo mało wyczuwalne ,dodam również ,że gdy auto jest po nocy i jest zimne po odpaleniu po chwili zaczyna nim bujać i telepotać dopóki nie dodam mu troszke gazu wtedy to ustępuję(co to może być). Po wizycie u mechanika i jego diagnozie udałem się następnie do gaziarza. Po zmianie wtrysków i przeglądnieciu instalacji stwierdził ,że z gazem wszystko gra i w 90% to wina luzów zaworowych. Powiedział ,że zajmie się tym jednak koszt może być spory gdyż reguluje się luzy "szklankami" koszt jednej szklanki w granicach 80zł. Co o tym wszystko sądzicie??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miczeczu
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 13:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: miczeczu »

U mnei sytuacja wygląda podobnie, zawsze rano na zimnym silniku silnik troche nie równo działa, po ruszeniu ma trudności ze wspieciem się na wartosci obrotów w normalnym tempie. Czasem zaświeci się check, ale szybko gaśnie, gdy zmniejszam obciążenie silnika. co to może być? Co poradzicie? Dodam, że na ciepłym silniku nie ma tego problemu, występuje na zimnym na benzynie, na gazie nie wiem, bo mam sekwencje, więc zawsze startuje na benzynie. Póki co wiem, że świece nowe, cewki 2 które padły wymieniłem, reszta chyba ok, bo na ciepłym chodzi.

Proszę o konkretne porady co sprawdzić.
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: Mariano »

spec85 pisze:Witam tak jak w temacie mam problem z wypadaniem zapłonów(lexus is200 2002r. 140tys przebiegu). Po podpięciu pod kompa wykazało błąd wypadanie zapłonów 1,2,4. Mechanik przeglądnął auto patrzył min. na świece , cewki ,przepustnice , lambdy. Stwierdził że wszystko jest w jak najlepszym porządku i że przyczyna może leżeć w gazie ponieważ zdecydowanie czuć nierówną pracę na gazie na benzynie jest to bardzo bardzo mało wyczuwalne ,dodam również ,że gdy auto jest po nocy i jest zimne po odpaleniu po chwili zaczyna nim bujać i telepotać dopóki nie dodam mu troszke gazu wtedy to ustępuję(co to może być). Po wizycie u mechanika i jego diagnozie udałem się następnie do gaziarza. Po zmianie wtrysków i przeglądnieciu instalacji stwierdził ,że z gazem wszystko gra i w 90% to wina luzów zaworowych. Powiedział ,że zajmie się tym jednak koszt może być spory gdyż reguluje się luzy "szklankami" koszt jednej szklanki w granicach 80zł. Co o tym wszystko sądzicie??

Pozdrawiam
jeżeli to co sprawdził mechanior jest naprawde ok to skłaniam sie od jego diagnozy odnośnie luzów.
Trzeba sprawdzic luzy (maksymalnie obstawiam 12 sztuk) regulacja szklankami to rozwiazanie objawów a nie przyczyny (wypalanie gniazd) przez co kasuje się luz - ludzie kombinują np toczac szklanki przez to napewno obniży się koszt ale i tak w przyszłosci prędzej czy później problem powróci, nikt gwarancji nie da (przypadki przećwiczone na Toyce) . oczywiście jezeli to przyczyna zbyt małegu luzu. Z ciekawości ile przelatane na gazowni?
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
spec85
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2011, o 23:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakow
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: spec85 »

Auto z 2002r. a gaz założony w 2005r. więc ciężko stwierdzić ile mógł nalatać na nim. Zastanawiam się czy np sprawdzenie kompresji nie rozwieje wątpliwości wtedy będzie wiadomo czy to luzy czy może mechanik przeoczył coś np z cewkami...
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: Flash »

Odpuśćmy sobie na razie luzy zaworowe. Wypadające zapłony w IS200 są o tyle niewdzięczne do diagnozy, że gdy w dłuższym przedziale czasowym wypadają na jednym cylindrze, objawiają się błędami na innych. Musisz skasować błąd, i w momencie kiedy się ponownie zapali od razu go ponownie zdiagnozować. Jeśli ponownie złapie kilka, kasujesz i do skutku. Stawiam że na tylko na jednym cylindrze jest problem i wystarczy wymienić jedną cewkę, jeśli oczywiście masz świeże świece (!). Jeśli są stare, to właśnie w tej chwili kończą tą cewkę, jak i pozostałe :down: Kiedy już dojdziesz który cylinder wypada, zdejmujesz plastyk, klucz dziesiątka odkręcasz licząc od rozrządu wadliwą cewkę i zamieniasz z inną. Na 99% zacznie wypadać inny gar - ten na który ją zarzuciłeś. Diagnoza - cewka na nową. W przypadku wypadania dalej na tym samym - wymiana świec. Jeśli będziesz miał cewkę w rozsądnej cenie, kup od razu kilka bo jeśli miałeś stare świece, albo NGK a nie Denso to za niebawem polecą następne.
BTW Lubię, jak mechanik patrzy :sarcastic: Patrzył patrzył, aż wypaczył, że... wszystko jest suuuper! A budą dalej buja... :)
Zawory się nie domykają, sprawdził kompresję? Skoro się nie domykają, powinien sprawdzić stechiometryczność mieszanki - będzie niewłaściwa - i jak? Fueltrim'y też by się rozjeżdżały - ile wynoszą? Sprawdził testerem OBD2 w jakim zakresie V lambda się wychyla, czy podpiął do oscylatora? Na iskrę na świecy też patrzył?... Uwielbiam takie "fachowe? diagnozy... Rozbijmy motor na atomy 12 x zawór + 12 x gniazdo + planowanie + uszczelki + robota = kasa popłynęła strumieniem szeeerooookim... a cewka dalej szarpie :ok:
Niedługo ta cewka się skończy całkiem, zamruga check a chwilę później zamigota też trakcja i pojedziesz tylko na pięciu z buksującym po śniegu tyłem, czego nie polecam. PIERWSZE co robimy przed założeniem LPG - świece Denso, filtr powietrza. I konkretne strojenie LPG z lambdą
Awatar użytkownika
spec85
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2011, o 23:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakow
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: spec85 »

Byłem dziś u mechaniora mierzył kompresje i okazało się, że jest ok i jednakowa na cylindrach. Pozmieniał cewki miejscami pokazywał błąd przedtem wypadanie zapłonów 1,2,4. Zmienił miejscami cewki i teraz auto gorzej pracuje na benzynie a jakoś ładniej na gazie tak mi sie wydaje. Na wolnych obrotach teraz na benzynie czuć ewidentnie wypadanie zapłonów i jak lekko dodaje gazu to zakołysze autem. Więc to chyba będą cewki. Ma ktoś dojście do cewek??
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: michalm320 »

Ok miesiąca temu gadałem orientacyjnie ze Stachulexem o cewkach i cenę jaką mi wtedy podał to ok 230zł szt. Nowa w ASO ok 800zł. Używek nie polecam bo nigdy nie wiadomo co się trafi. Gdybyś szukał czegoś na necie to odradzam tą firmę http://www.janmor.pl/ Kiedyś tata kupił kable WN do Mazdy 626 2.0 + LPG i gorzej się sprawowały od starych a na LPG to była wręcz masakra, auto się krztusiło, nie miało mocy... ah szkoda gadać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: Flash »

spec85 pisze:Byłem dziś u mechaniora mierzył kompresje i okazało się, że jest ok i jednakowa na cylindrach. Pozmieniał cewki miejscami pokazywał błąd przedtem wypadanie zapłonów 1,2,4. Zmienił miejscami cewki i teraz auto gorzej pracuje na benzynie a jakoś ładniej na gazie tak mi sie wydaje. Na wolnych obrotach teraz na benzynie czuć ewidentnie wypadanie zapłonów i jak lekko dodaje gazu to zakołysze autem. Więc to chyba będą cewki. Ma ktoś dojście do cewek??
Jaki błąd ci wyskoczył po wymianie cewek?
Awatar użytkownika
spec85
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2011, o 23:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakow
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: spec85 »

Nie wiem jutro jadę zdiagnozować, cewek nie wymieniałem na nowe tylko pozamieniałem miejscami. Wymienie jutro świece na nowe może to coś też pomoże
Awatar użytkownika
spec85
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2011, o 23:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakow
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów :( lexus is200

Post autor: spec85 »

A więc podpieliśmy dziś lexia po kompa i po zamianie cewek wyszło wypadanie zapłonów 1,2. Zmieniliśmy świece na ngk i jest duzo lepiej ale i tak dalej czuć na gazie że nie pracuje jak powinien na benzynie lepiej. Kupie 2 cewki i zobacze co dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości