[LS 400] rozbiórka przedniego fotela

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

[LS 400] rozbiórka przedniego fotela

Post autor: tofex »

Witam. Może któryś z kolegów miał okazję zdemontować fotel, oraz zdemontować tapicerkę z niego? Mam problem z podgrzewaniem foteli, jeden nie działał "od zawsze", drugi był ledwo wyczuwalny, a teraz padł całkiem :angry: Mam w związku z tym następujące pytania:

- czy fotel da się w miarę łatwo wymontować i pozbawić tapicerki?
- czy mata grzewcza jest tylko pod tyłkiem, czy również w oparciu?
- co sądzicie o zastosowaniu np.czegoś takiego? http://allegro.pl/waeco-mata-grzejaca-p ... 25881.html , lub takiego http://allegro.pl/mata-grzewcza-fotel-n ... 67479.html
To przykładowe produkty, puki co nie wiem co siedzi w moich fotelach.
Jeśli nie trafiłem w dobry dział, to z góry przepraszam. Nie wiedziałem czy pisać w "elektryce", czy w "nadwoziu i wnętrzu"
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS 400] rozbiórka przedniego fotela

Post autor: prosperopro »

http://www.fileserve.com/file/ARVqzcb/Body.rar

ode mnie jak rozebrac siedzenia przod i tyl ;)

co do mat to one grzeja ale nie tak jak w nowych generacjach ze w dupe parzy ;)
mozna powiedziec ze dlugo sie rozgrzewa i slaby efekt
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS 400] rozbiórka przedniego fotela

Post autor: tofex »

Dzięki za rysunki. Fakt że ten sprawny działał słabo, ale po jakimś czasie dało się odczuć lekkie ciepełko. Co zamienników to są maty o mocy ok.20, lub ok.40 W i robiąc coś w kierunku ich wymiany pewnie kupię mocniejsze. W najbliższym czasie postaram się wymontować fotel pasażera i na spokojnie w domu się do niego dobrać. A co myślicie o możliwości naprawy takiej maty? Pytam, bo osoba od której kupiłem auto twierdzi ( a jako że to dobry znajomy,to nie ma interesu w opowiadaniu bajek), że kiedyś maty miał mu naprawiać elektryk/elektronik, poprzez połączenie (polutowanie?) przerwanego obwodu.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS 400] rozbiórka przedniego fotela

Post autor: prosperopro »

powiem tak. Zalezy czego oczekujesz. Szalu nie ma w podgrzewaniu siedzen predzej powietrze Ci rozgrzeje samochod do temperatury jaka wystepuje w maroko bo juz po 2km silnik jest zagrzany. jesli naprawisz to tak jak mowie czuc to ogrzewanie ale jest dosc slabe. Jak mialbys wszystko rozebrane to nie lepiej zmienic na cos lepszego? Chyba ze chcesz bardzo zatrzymac oryginal lub jesli trzeba bedzie ingerowac w jakis sposob w montaz. Ojciec posiadal niegdys jeepa grand cherokee wg to byly 2 opcje grzania jedna taka slaba jak w lexusie a druga gotowala krocze :D ale ta druga szybko bylo czuc. Niestety po stronie kierowcy nie dzialala mata i tez lutowane bylo. Potem dzialalo bez problemow przez rok uzytkowania samochodu. :)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości