Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: wisnix »

Witam, mam takie pytanko dzisiaj próbowałem wymienić żarówki w przyciskach TRC i SNOW ale nie udało mi się.Mógł by ktoś wrzucić opis jak wyciągnąć ten panel?? Na forum znalazłem post ale zbyt słabo jest opisany panel dolny, także jak by ktoś wrzucił fotkę w którym miejscu podważyć to był bym wdzięczny bo nie chcę połamać plastików. I jeszcze jedno pytanko żeby nie tworzyć nowego tematu, zatkała mi się dysza prawa od spryskiwaczy jak można ją oczyścić bo próbowałem ściągać matę dźwiękoszczelną ale jak się okazało dojścia od dołu nie ma?
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: kolunio »

Co do wymiany przyciskow chwytasz mocno do spodu i ciagniesz do siebie i spokojnie wyskoczy ;)
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: LinkPL »

wisnix pisze:Witam, mam takie pytanko dzisiaj próbowałem wymienić żarówki w przyciskach TRC i SNOW ale nie udało mi się.Mógł by ktoś wrzucić opis jak wyciągnąć ten panel?? Na forum znalazłem post ale zbyt słabo jest opisany panel dolny, także jak by ktoś wrzucił fotkę w którym miejscu podważyć to był bym wdzięczny bo nie chcę połamać plastików. I jeszcze jedno pytanko żeby nie tworzyć nowego tematu, zatkała mi się dysza prawa od spryskiwaczy jak można ją oczyścić bo próbowałem ściągać matę dźwiękoszczelną ale jak się okazało dojścia od dołu nie ma?
Z tego co się orientuję to w tych dwóch przyciskach nie ma podświetlenia ... bynajmniej u mnie się nie świecą ...

A jeśli chodzi o spryskiwacz to spróbuj od góry podłubać szpilką, tylko nie za głęboko, chyba że Ci zamarzł to gorąca woda pomorze ;)

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
molibden
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: molibden »

U mnie są żarówki w tych przyciskach i też były przepalone. Potrzebne są mniej więcej takie żarówki: http://www.tme.eu/html/PL/zarowki-minia ... pelny.html (niestety nie pamiętam ich rozmiaru - są dwie wersje 3x7 mm i 4x10 mm).

Najpierw trzeba wyciągnąć panel z przyciskami TRC, SNOW i od podgrzewania foteli. Trzyma się on na zatrzask, więc wystarczy go pociągnąć do siebie. Następnie trzeba odłączyć kable od przycisków, po czym wyciągnąć z panelu przyciski z obudową. Po wyciągnięciu obudowy przycisków na ich spodzie zauważysz okrągłe oprawki. Należy je wykręcić. Tu musisz być ostrożny, bo wątpię, aby takie oprawki były łatwo dostępne (w przeciwieństwie do samych żarówek). Po wyjęciu oprawek zwróć uwagę w jaki sposób zamontowano w nich żarówki. Przy pomocy igły, bądź czegoś podobnego, odginasz wąsy starej żarówki i wyciągasz ją z oprawki. Ostrożnie montujesz w oprawce nową żarówkę. Wkręcasz oprawki w obudowę przycisków, wkładasz przyciski do panelu, podłączasz kable, montujesz panel i cieszysz się podświetleniem przycisków.

Pozdrawiam,
W kapitaliźmie wszyscy gotowi są zawsze na najgorsze, u nas na najlepsze.
Mój IS 200
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: janasek »

molibden pisze:...Tu musisz być ostrożny, bo wątpię, aby takie oprawki były łatwo dostępne ...
Oprawki tylko w ASO, z tego co pamiętam kilkanaście złotych sztuka może 20. :) Można kupić również żarówkę ale to też jest koszt dodatkowych kilku/kilkunastu złotych za sztukę.:) Nie tylko w IS 200 są takie/podobne oprawki.

Pozdrawiam
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
molibden
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: molibden »

W Civiku VI gen miałem podobne (o ile nie identyczne) oprawki, ale przy wymianie żarówek rozpadły mi się w palcach ;)

W każdym razie i tak warto obchodzić się z nimi w miarę ostrożnie, bo samą żarówkę dostaniesz za 1 zł lub nawet mniej.
W kapitaliźmie wszyscy gotowi są zawsze na najgorsze, u nas na najlepsze.
Mój IS 200
Awatar użytkownika
krakus25
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 22 sty 2011, o 03:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: krakus25 »

Ja w miejsce tych oprawek wlutowałem białą diode LED wraz z dobranym odpowiednio rezystorkiem.
Świeci dużo lepiej niż w oryginalnej (pomarańczowej) wersji. :ok:
Mario
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: Wymiana żarówek przycisk TRC i SNOW

Post autor: luxus »

Ja u siebie w is'sie wymieniałem podświetlenie na białe i do przycisków trc i snow potrzebujesz diody r3 8mm
tu masz diody razem z oprawkami więc nie musisz nic wlutowywac...

dioda smd - najmocniejsza, potrzebujesz tej najmniejszej czyli 8mm:

http://allegro.pl/zarowka-led-r3-smd-8- ... 99036.html

a tu masz zwykłą led - słabiej świeci potrzebujesz typ A:

http://allegro.pl/diodowa-zarowka-led-r ... 90665.html

wybór należy do ciebie... :)
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości