Webasto w hybrydach ?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Dudoo
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:42
Model Lexusa: LS600
Skąd:: Krakow
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Webasto w hybrydach ?

Post autor: Dudoo »

Chciałem założyć ogrzewanie postojowe i .... w jednym ASO chętnie chcą to zrobić a w drugim powiedzieli, że tego nie robią bo akumulatory rozruchowe w hybrydach są bardzo małe i szybko się rozładowują. Po prawdzie mam tak wielki akumulator, że podobnego w w osobówce nigdy na oczy nie widziałem :shock: ale z drugiej strony zapala silnik czasami kilka razy na minutę :mda:
Czy ktoś pakował webasto czy ebersprachera do hybrydy albo ma jakieś doświadczenia ?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Webasto w hybrydach ?

Post autor: maniek_ls400 »

Z doświadczenia (jako były posiadacz LS400 z zamontowanym w ASO webasto) - nie warto.. Lexus rozgrzewa się w najgorsze mrozy w ciągu 3-4 minut.
Moje webasto było wyższym modelem (z opcją wentylowania auta latem) ale przy -20 nie potrafiło nagrzać wnętrza ani silnika w takim stopniu by wskazówka od temperatury silnika była uniesiona zaraz po uruchomieniu auta. Na pewno pomagało w odmrożeniu szyb - zawsze miałem tylko mokre a nie zamarznięte.
Webasto uruchamiane pilotem potrafi w ciągu sezonu wykończyć nowy akumulator - szczególnie przy przebiegach 'miejskich', gdzie aku nie ma czasu się naładować. Zresztą tak na prawdę to nie silnik webasto wciąga masę amperów tylko silnik dmuchawy ogrzewania auta.
Prędzej zainteresuj się (niby nielegalne) zdalnym uruchamianiem auta - odpalisz je z pilota i po 10 minutach wejdziesz do ciepłego wnętrza.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Dudoo
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2011, o 22:42
Model Lexusa: LS600
Skąd:: Krakow
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Webasto w hybrydach ?

Post autor: Dudoo »

Dzięki Mariusz, z automatycznym zapalaniem może być problem bo mam bezkluczykowy zapłon, żeby to działało pewnie musiałbym zostawiać kartę w aucie, wtedy nie będzie się chciało zamknąć, itd. :doh: Jak często używałeś webasta, że aku leciał po sezonie ?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Webasto w hybrydach ?

Post autor: maniek_ls400 »

Jeśli trafisz na elektryka-speca to obejdą temat zapalania bez karty - w końcu jakoś kradną i te samochody :( Po drugie poczytaj na forach w US czy nie ma jakiegoś dedykowanego układu do odpalania LS460/600 - przy ich rynku pewnie ktoś to robi, bo ma rzeszę klientów.
Zimą używałem 2-3 razy w tygodniu kiedy zostawiałem auto pod chmurką. W ciągu całej zimy mogło to być 30-50 razy i niestety aku dostawało tak po płytach, że musiałem wymieniać. W BMW (starsze modele) w bagażniku był oddzielny (nawet nie wiem czy nie żelowy) duży aku specjalnie do webasto..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Webasto w hybrydach ?

Post autor: michal_5000 »

Tu czuje sie wywolany do tablicy ;)
Aku w BMW jest z reguly w bagarku, ale dwa aku sa rzadkoscia. Kiedys rozgryzalem temat, drugi aku nie ma nic wspolnego z Webasto. Co wiecej, liczne znane mi Beemki i Mercedesy z Webasto mialy standardowy jeden akumulator (oczywiscie spory, rzedu 100-110 Ah, ale to norma w duzym aucie), a "zelowe" (scislej - AGM) to czasy najnowsze. Nie bardzo tez kojarze temat padajacych aku.

@Mariusz - a to Twoje Webasto bylo takie jak w autach niemieckich, tzn. zasilane paliwem?

Co do glownego tematu (hybryda) to zaczalbym od sprawdzenia czy opcja Webasto byla przy tym silniku fabrycznie dostepna (jesli tak - to jak jest tam rozwiazany potencjalny problem z aku?)

No i po drugie - poszedlbym z tematem do dealera/serwisu Webasto raczej niz Lexusa. Tam powinni miec kompleksowe rozwiazania i rozne opcje do roznych pojazdow.
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Webasto w hybrydach ?

Post autor: barteg10gg »

Maniek to odpalanie auta (bez znaczenia czy automatyczne) to według mnie trochę kiepski pomysł..Jednostka napędowa pracująca na biegu jałowym wiesz jak się grzeje a poza tym nie najlepiej dla jej żywotności jak tak niedogrzana wiecznie przez długi czas.Ja jestem przeciwnikiem odpalania auta i czekania wogóle..korzyści niewielkie,sporo paliwa w plecy,rozrzedzanie oleju paliwem, jednak większe żużycie silnika przez długie czasy pracy bez temp roboczej.Lepiej palić i jechać.Nie montowałbym ogrzewania postojowego w ASO,mają pewnie małe doświadczenie,a to jest najważniejsze, lepiej w serwisie specjalistycznym gdzie robią tego dużo.W większości ASO będziesz pierwszym no może drugim klientem(Z hybrydą to już wogóle)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości