[IS200] Wskazówka od paliwa.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
dolina
Lex user
Posty: 295
Rejestracja: 10 lis 2011, o 15:49
Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8
Skąd:: Łomża -> UK
Kontakt:

[IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: dolina »

Tak jak w temacie. Nie działa mi wskazówka od paliwa. Gdzie szukać przyczyny? Dodam ze kiedyś odpielem aku i chwilo działało ale potem opadło i znowu to samo. Jakis bezpiecznik jest od tego? Moze czujnik?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: michalm320 »

A może przyssał się pływak do dna zbiornika? Ja jak wyjeżdżę paliwo niemal że do zera i zatankuje to wskazówka potrafi mi się podnieść dopiero po kilku minutach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: Travis »

michalm320 pisze:A może przyssał się pływak do dna zbiornika? Ja jak wyjeżdżę paliwo niemal że do zera i zatankuje to wskazówka potrafi mi się podnieść dopiero po kilku minutach.
mam podobnie
Awatar użytkownika
dolina
Lex user
Posty: 295
Rejestracja: 10 lis 2011, o 15:49
Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8
Skąd:: Łomża -> UK
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: dolina »

Moze cos w tym byc. Samochód mam zgazowany i paliwa za dużo w nim zazwyczaj nie ma. To teraz jak się do tego zabrać mniej więcej? Czy tu już mechanika trzeba?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: Travis »

u mnie problem zawsze występuje jak wyjeżdżę bak i część rezerwy. Po zalaniu połówki baku wskazówka wraca dopiero po przejechaniu ok 3-6 km. Raz w ogóle mi nie ruszyła po zatankowaniu za 70zł wyjeździłem to co wlałem i jeszcze raz zatankowałem za 100zł i było git
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: Bania »

dolina pisze:Moze cos w tym byc. Samochód mam zgazowany i paliwa za dużo w nim zazwyczaj nie ma. To teraz jak się do tego zabrać mniej więcej? Czy tu już mechanika trzeba?
Mam to samo, jeżdżąc na gazie wskaźnik benzyny po kilku dniach opada praktycznie do zera (a czasem nawet poniżej), pomimo że w baku jest 15-20 litrów.
Jak złapie przechył, albo po dłuższym postoju wraca do normy, a nawet wskakuje wyżej.
Dziwna sytuacja, myślałem że to wina zapowietrzonego baku (wiadomo - duży zbiornik, mało benzyny) po poprzednim właścicielu.
PS: Jaka jest rzeczywista pojemność zbiorniku paliwa? W Internecie wyczytałem że 64litry, inne źródła mówią że 70, a sam niestety jeszcze nie miałem okazji się przekonać :roll:
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: Mariano »

Bania pisze: PS: Jaka jest rzeczywista pojemność zbiorniku paliwa? W Internecie wyczytałem że 64litry, inne źródła mówią że 70, a sam niestety jeszcze nie miałem okazji się przekonać :roll:
z reguły jeźdze do "końca" zdarza się zatankować 67 litrów akże obstawiam 70!
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: LinkPL »

Ten typ tak ma ... Jeśli tankujesz 10 litrów co jakiś czas, to non stop będzie się żyd palił, bo skazówka jest estymowana na podstawie wyliczeń komputera co do spalania. Nie wiem po co to wymyślili, ale tak jest. Jak już masz mało to ona ciągle będzie leżeć ... Ja zawsze staram się utrzymywać ją w pionie i u mnie raczej rzadko leży ...

Zatankuj do pełna i pośmigaj trochę, pewnie będzie Ci stała ... :crazy:
How far We can go ...
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: lukas78 »

Bania pisze:
dolina pisze:Moze cos w tym byc. Samochód mam zgazowany i paliwa za dużo w nim zazwyczaj nie ma. To teraz jak się do tego zabrać mniej więcej? Czy tu już mechanika trzeba?
Mam to samo, jeżdżąc na gazie wskaźnik benzyny po kilku dniach opada praktycznie do zera (a czasem nawet poniżej), pomimo że w baku jest 15-20 litrów.
Jak złapie przechył, albo po dłuższym postoju wraca do normy, a nawet wskakuje wyżej.
Dziwna sytuacja, myślałem że to wina zapowietrzonego baku (wiadomo - duży zbiornik, mało benzyny) po poprzednim właścicielu.
PS: Jaka jest rzeczywista pojemność zbiorniku paliwa? W Internecie wyczytałem że 64litry, inne źródła mówią że 70, a sam niestety jeszcze nie miałem okazji się przekonać :roll:
Jeśli jest lpg to opadający wskaźnik paliwa jest normą w :LEXUS: (komputer pomimo iż się jeździ na lpg pokazuje zużycie paliwa) - temat był już wcześniej wałkowany w innych wątkach - a tu jest lekarstwo na tą bolączkę http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=97&t=5223 ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Post autor: Damian87 »

A może da radę zresetować wskaźnik paliwa poprzez wyciągnięcie na chwilę któregoś bezpiecznika?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości