problem z centralka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
michalmycek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2011, o 18:12
Model Lexusa: is200
Skąd:: rzeszów
Kontakt:

problem z centralka

Post autor: michalmycek »

witam
problem jest taki ze auto nie otwiera ani nie zamyka sie z pilota. probowalem kodowac kluczyk ale nic to nie dalo.. wogole wczeniej dzialalo wszystko normalnie i nagle pewnego razu nie moglem zamknac z pilota.. myslalem moze ze to bateria.. ale jednak nie. kupilem tez nowa.. bawilem sie pilotem i naciskalem przycisk przez jakis czas i nieraz mi zalpal na chwilke i zaraz dalej nic.. moze ma ktos pomysl co to moze byc ?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z centralka

Post autor: janasek »

michalmycek pisze:witam
problem jest taki ze auto nie otwiera ani nie zamyka sie z pilota. probowalem kodowac kluczyk ale nic to nie dalo.. wogole wczeniej dzialalo wszystko normalnie i nagle pewnego razu nie moglem zamknac z pilota.. myslalem moze ze to bateria.. ale jednak nie. kupilem tez nowa.. bawilem sie pilotem i naciskalem przycisk przez jakis czas i nieraz mi zalpal na chwilke i zaraz dalej nic.. moze ma ktos pomysl co to moze byc ?
Pierwsza moja mysl to pilot do naprawy. Cos nie kontaktuje lub nie wysyła sygnały. Podjedz do jakiegos speca to Ci powie czy to coś z pilotem lub z odbiornikiem sygnału w aucie.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: problem z centralka

Post autor: Bania »

Dwa dni temu miałem podobną sytuację. Po dłuższym postoju otworzyłem auto z pilota, przejechałem 2-3km, wysiadłem i pilot nie chciał go zamknąć.
Zamknąłem z kluczyka, a po powrocie do domu pilot już działał :szok: Mam nadzieje, że to był chwilowy "foch" spowodowany dużym mrozem :P
Co do Twojego problemu, to spróbuj może użyć drugiego kluczyka, ewentualnie wizyta u speca od alarmów i centralnych, tak jak pisał janasek, powinna rozwiązać zagadkę.
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
michalmycek
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2011, o 18:12
Model Lexusa: is200
Skąd:: rzeszów
Kontakt:

Re: problem z centralka

Post autor: michalmycek »

probowalem tez drogi kluczyk i dalej to samo.. trzeba bedzie podjechac gdzies do jakiegos warsztatu
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: problem z centralka

Post autor: dS »

Bania pisze:Dwa dni temu miałem podobną sytuację. Po dłuższym postoju otworzyłem auto z pilota, przejechałem 2-3km, wysiadłem i pilot nie chciał go zamknąć.
Zamknąłem z kluczyka, a po powrocie do domu pilot już działał :szok: Mam nadzieje, że to był chwilowy "foch" spowodowany dużym mrozem :P
Co do Twojego problemu, to spróbuj może użyć drugiego kluczyka, ewentualnie wizyta u speca od alarmów i centralnych, tak jak pisał janasek, powinna rozwiązać zagadkę.
Też mam podobnie. Rano jak wychodzę z domu i wyciągam auto z garażu to pilot działa bez problemu. Zajadę do roboty , jakieś 5 min jazdy i pilot strzela fochy. Wychodzę z pracy pilot działa normalnie. Tak więc pewnie nie bardzo mu odpowiada niska temperatura.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: problem z centralka

Post autor: janasek »

dS pisze:
Bania pisze:Dwa dni temu miałem podobną sytuację. Po dłuższym postoju otworzyłem auto z pilota, przejechałem 2-3km, wysiadłem i pilot nie chciał go zamknąć.
Zamknąłem z kluczyka, a po powrocie do domu pilot już działał :szok: Mam nadzieje, że to był chwilowy "foch" spowodowany dużym mrozem :P
Co do Twojego problemu, to spróbuj może użyć drugiego kluczyka, ewentualnie wizyta u speca od alarmów i centralnych, tak jak pisał janasek, powinna rozwiązać zagadkę.
Też mam podobnie. Rano jak wychodzę z domu i wyciągam auto z garażu to pilot działa bez problemu. Zajadę do roboty , jakieś 5 min jazdy i pilot strzela fochy. Wychodzę z pracy pilot działa normalnie. Tak więc pewnie nie bardzo mu odpowiada niska temperatura.
Może jednak bateria? Sprawność baterii spada w ujemnych temperaturach.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: problem z centralka

Post autor: dS »

po części pewnie też, choć wydaje mi się że elektronika też może zmieniać nieco swoje właściwości w niskiej temp np zwiększać opór przez co potrzebny jest większy prąd którego osłabiona bateryjka nie może podać, przez co pilot nie bardzo chce działać
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości