Lexus IS200 a LPG

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Kadzik
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2012, o 21:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Radom
Kontakt:

Lexus IS200 a LPG

Post autor: Kadzik »

Witam.
Ostatnio "zakochałem" się w IS200 i planuje zakup. Samochód będzie przeznaczony do jazdy po mieście, czyli krótkie odcinki, max 10km. Miesięcznie 1000km. Przesiadka nastąpi z VW Golf`a III 1.4 60kM 93r. z LPG.
1) Czy do 20tys. można kupić coś fajnego, tzn.żeby nie był to jakiś szrot.
2) Chcę założyć w nim LPG i czy ktoś z was ma założone LPG?
* jaka jest to instalacja?
* Jak się sprawuje (spalanie, usterki)?
3) Podobno IS200 jest samochodem "mułowatym", czy to prawda? Zresztą po przesiadce z 60kM, dla mnie to będzie "rakieta" :)
4) Z tego co czytałem to Lexus jest samochodem niezawodnym. Mój golfik jest dość awaryjny, dlatego planuje kupić coś, dzięki czemu mechanik będzie mógł ode mnie odpocząć.
* Czy jest to prawda?
* Jak jest kosz części, podobno jest mało zamienników?
* Mniej więcej co najczęściej się psuje?
5) Czy warto szukać Lexusa z systemem SNOW, czy on coś daję?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: Bania »

1) da się, sam kupiłem w kraju za 18500 cukierka z 110tys przebiegiem i półtoraroczną instalką lpg landi-renzo
2) j/w landi renzo, spalanie 15litrów po mieście (automat), trasa 11-12, zależy jak gnieciesz ;)
3) mułowaty? zależy z czego się przesiadasz. pewnie chodzi o to, że dobrze leci dopiero od 3,5k rpm
4) użytkuję dopiero trzeci miesiąc, więc o awaryjności nic powiedzieć nie mogę,
5) z tego co wiem, każdy IS200 ma SNOW. jak działa? deptasz cały gaz, a tu 2,5tys obrotów "i dalej nie idzie" :P
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: LinkPL »

Kadzik pisze:Witam.
Ostatnio "zakochałem" się w IS200 i planuje zakup. Samochód będzie przeznaczony do jazdy po mieście, czyli krótkie odcinki, max 10km. Miesięcznie 1000km. Przesiadka nastąpi z VW Golf`a III 1.4 60kM 93r. z LPG.
1) Czy do 20tys. można kupić coś fajnego, tzn.żeby nie był to jakiś szrot.
2) Chcę założyć w nim LPG i czy ktoś z was ma założone LPG?
* jaka jest to instalacja?
* Jak się sprawuje (spalanie, usterki)?
3) Podobno IS200 jest samochodem "mułowatym", czy to prawda? Zresztą po przesiadce z 60kM, dla mnie to będzie "rakieta" :)
4) Z tego co czytałem to Lexus jest samochodem niezawodnym. Mój golfik jest dość awaryjny, dlatego planuje kupić coś, dzięki czemu mechanik będzie mógł ode mnie odpocząć.
* Czy jest to prawda?
* Jak jest kosz części, podobno jest mało zamienników?
* Mniej więcej co najczęściej się psuje?
5) Czy warto szukać Lexusa z systemem SNOW, czy on coś daję?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
1. Można
2. Mam AGCentrum + magic jety - śmiga dobrze, 60 tyś i 2 razy wymieniałem filterki (asekuracyjnie)
3. Na 400 metrów nie poszalejesz, ale daje dużą przyjemność z jazdy
4. Jak każdy ma swoje bóle, ale jak coś już zrobisz, to możesz być pewny że nie będziesz zawiedziony. Zmieniarka CD.
5. W każdym jest snow i daje tyle, że po lodzie samochodem da się jechać do przodu ...

Pozdro
How far We can go ...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: janasek »

No tak, ale nikt nie pisze o dystansie. 10 km w jedną stronę? Auto odpala na benzynie, po jakim czasie Wam sie nagrzewa i przełacza na LPG? Bo wydaje mi się że potrzeba tych 3-4 km aby się rozgrzał, zatem oszczędności bedą mizerne a nie wiem czy wtryski od gazu nie dostają po tyłku jak nie zdążą sie dobrze rozgrzać, czy szybciej się nie zużywaja komponenty instalacji?

Pozdro
Ostatnio zmieniony 4 lut 2012, o 11:12 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: Bania »

U mnie przełączanie na gaz jest ustawione bodajże na 40'C, co przy obecnych mrozach po wyjeździe z garażu rozgrywa się w przeciągu 2 minut :)
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
Kadzik
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2012, o 21:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: Kadzik »

Dzięki za informacje, teraz wiem trochę więcej o IS200.
Pracuje w firmie jako kierowca, i dlatego moje odcinki trasy to max 10km. Tak więc zastanowię się czy 15l gazu po mieście to dość dobry układ, w zamian za przyjemność jazdy...
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: konik_80 »

IS200 niestety lubi sobie wypić. W temacie LPG to silnik bardzo szybko łapie temperaturę także przełącza się bardzo szybko. Mój przy -10 potrzebował około kilometra aby się przełączyć a ustawiony był na 40stopni (dodam tylko, że przed ruszeniem czekałem około minuty aby automat złapał cokolwiek temperatury).
Jeśli w nocy popadał śnieg to przełączał się jeszcze zanim zdążyłem go odśnieżyć.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: lukas78 »

Kadzik pisze:Witam.
Ostatnio "zakochałem" się w IS200 i planuje zakup. Samochód będzie przeznaczony do jazdy po mieście, czyli krótkie odcinki, max 10km. Miesięcznie 1000km. Przesiadka nastąpi z VW Golf`a III 1.4 60kM 93r. z LPG.
1) Czy do 20tys. można kupić coś fajnego, tzn.żeby nie był to jakiś szrot.
2) Chcę założyć w nim LPG i czy ktoś z was ma założone LPG?
* jaka jest to instalacja?
* Jak się sprawuje (spalanie, usterki)?
3) Podobno IS200 jest samochodem "mułowatym", czy to prawda? Zresztą po przesiadce z 60kM, dla mnie to będzie "rakieta" :)
4) Z tego co czytałem to Lexus jest samochodem niezawodnym. Mój golfik jest dość awaryjny, dlatego planuje kupić coś, dzięki czemu mechanik będzie mógł ode mnie odpocząć.
* Czy jest to prawda?
* Jak jest kosz części, podobno jest mało zamienników?
* Mniej więcej co najczęściej się psuje?
5) Czy warto szukać Lexusa z systemem SNOW, czy on coś daję?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Trochę info o IS http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=22&t=91 i lpg http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=96&t=85
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Lexus IS200 a LPG

Post autor: tomekb »

potwierdzam konika 1km-1,5km starczy do przlaczenia sie na gaz przy mrozach jakie mamy ostatnio dzieki temu ze silnik to 6 cylindrow w rzedzie to daje rade
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość