[IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

ODPOWIEDZ
bartek069
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 21:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

[IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: bartek069 »

Witam serdecznie, posiadam Lexa IS200 z 99r. z sekwencyjną instalacja gazową Zenit zainstalowaną w kwietniu 2011r. Od kilku dni mam nie lada problem. Otóż samochód gaśnie przy redukcji biegów i spadku obrotów (kilka razy przy wchodzeniu w zakręt oraz przy zatrzymywaniu sie na światłach). Zauwazyłem też, że potrafi zgasnąć przy ruszaniu (jednak tylko przy wyłączonej kontrolii trakcji). Sądziłem, że to może byc wina gazu, a w związku z tym, że zbliżał się jego przegląd to pojechałem do gazownika na wymianę wszystkich filtrów i regulację. Niestety Lex jak gasnął tak gaśnie. Zdarza mu się to tak ok 2 - 3 razy dziennie.

Czy ktos może ma jakis pomysł co może być tego przyczyną? Czy to wina tych przeraźliwych mrozów? Coś mogło zamarznąć, jakiś czujnik, czy coś? Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Pozdrawiam
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: lukas78 »

Myślę, że tu jest problem jak u wielu w te mrozy - do tego instalka może być niezbyt fachowo zamontowana i wyregulowana http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=97&t=5436
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: konik_80 »

Przede wszystkim po za Zenitem jakie są komponenty instalacji i ile instalka ma najechane?
bartek069
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 21:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: bartek069 »

Reduktor: Arctic
Wtryski: Valtek
Zawór odcinający: Arctic
Wielozawór: Tomasetto

Instalka ma nalatane ok 16tys km i wczesniej nie zauważałem z nią jakichkolwiek problemów
bartek069
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 21:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: bartek069 »

W nazwiązaniu do tematu - wczoraj zauważyłem, że Lex nie trzyma obrotów. W pewnym momencie kiedy stałem na światłach na obrotomierzu wskazówka była na 200 obrotach, a samochód zaczął się cały trząść. Zjechałem na przydrożny parking, otworzyłem maskę, a silnik prawie w ogóle nie pracował. Przełaczyłem go na benzynę, jednak dalej to samo. Kilka razy go "przegazowałem" zarówno na benzynie jak i na gazie i obroty ustabilizowały się na poziomie 800. Zauważyłem jednak pewną prawidłowość - gdy nacisnę na hamulec i gwałtownie puszczę to obroty skaczą do ok 1100 po czym natymchmiast spadają do 800 - wydaje mi się, że dlatego samochód mógł gasnąć przy hamowaniu, przy ruszaniu ze skrzyżowania (puszcanie nogi z hamulca) - czy to może być oznaka uszkodzonego serwa? Płyn hamulcowy jest.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: tomekb »

Głupie pytanie ale kiedy ostatnio czysciles przepustnice
Awatar użytkownika
miczeczu
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 13:38
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: miczeczu »

miałem podobny problem, miałem zbyt bogatą mieszanke, tyle że mi akurat błąd wywalało, ale regulacja gazu u Ciebie wskazana. Na pewno nie zaszkodzi.
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: Is200 »

bartek069 pisze:Reduktor: Arctic
Wtryski: Valtek


Instalka ma nalatane ok 16tys km i wczesniej nie zauważałem z nią jakichkolwiek problemów
W ciemno reduktor za mały do tego auta a Valteki pewnie rozkalibrowane do czyszczenia i kalibracji.
Ja na Twoim miejscu za te komponenty montażystę bym powiesił za .....
bartek069
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 21:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200] Gaśnie przy ruszaniu i hamowaniu

Post autor: bartek069 »

tomekb pisze:Głupie pytanie ale kiedy ostatnio czysciles przepustnice

tomekb duże piwo dla Ciebie, faktycznie przepustnica była cała zawalona. Po wyczyszczeniu problemy ustały i Lex smiga aż miło :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości