klucz - karta do gs 300 III

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
marekpo1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 20:21
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

klucz - karta do gs 300 III

Post autor: marekpo1 »

Od dłuższego czasu używam do otwierania i zamykania oraz uruchamiania silnika klucza-karty, który noszę w portfelu. Od czasu ostatnich mrozów otwieranie drzwi sprawia mi ogromny problem - muszę przez dłuższy czas niemal ocierać się o karoserię a nawet pocierać portfelem o klamkę, by samochód zechciał zareagować a i tak nie jestem pewien, że zadziała. Wymieniłem baterię w karcie - nie pomogło. Jaka może być przyczyna tego problemu.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: klucz - karta do gs 300 III

Post autor: janasek »

A bateriał na pewno była nowa? Jest ciągle to samo jak wychodzisz z ciepłego domu i od razu ją używasz?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
marekpo
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2011, o 16:59
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawsa
Kontakt:

Re: klucz - karta do gs 300 III

Post autor: marekpo »

Bateria nowiutka, nawet jeśli samochód stoi w garażu podziemnym (nieogrzewanym) -to mam kłopoty z jego otwarciem. Czy urządzenie odbierające sygnał wewnątrz auta tez może mieć napęd z jakiejś baterii?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: klucz - karta do gs 300 III

Post autor: janasek »

Raczej nie, trzeba wtedy sprawdzić nadajnik w aucie (bo chyba pilot jest odbiornikiem, jeżeli sie mylę to mnie poprawcie). Lubi siedzieć za którymś z błotników tylnich (tak przynajmniej jest w IS200). Jeżeli chcesz do niego dotrze zazwyczaj trzeba zdemontować tapicerki słupka, czasmi wyjąć tylnie siedzenie/oparcie. :) Sprawdz sobie na www.toyodiy.com gdzie to siedzi.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: klucz - karta do gs 300 III

Post autor: maniek_ls400 »

Janasek obawiam się, że jesteś w dużm błędzie. Auta uruchamiane kartą mają odbiorniki w : każdych drzwiach, tylnym zderzaku, wnętrzu w okolicach konsoli środkowej, za tylną kanapą oraz w bagażniku (przynajmniej LS430 z systemem smart tak ma).
Czy karta kodowa nie spadła Ci ostatnio ? Nie masz jej w kieszeni razem z komórką ? Na kompie diagnostycznym wyskakują błędy o utracie/słabej łączności między kartą a immobilizerem. Jeśli problem nadal będzie występował to może podłącz auto pod diagnostykę.
Czy przy każdych drzwiach otwieranie następuje z takim samym opóźnieniem ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
marekpo1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 20:21
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: klucz - karta do gs 300 III

Post autor: marekpo1 »

Karta mi nie spadła i raczej nie mogła się uszkodzić, jedyna zmiana jaka miała miejsce to to, że od pewnego czasu noszę prze sobie pilota do otwierania drzwi garażu podziemnego, ale przecież on wysyła sygnał po naciśnięciu guzika. Co do diagnostyki komputerowej to muszę się udać do serwisu w poniedziałek, jeśli drzwi mi się zechcą otworzyć.
Exedy24_pl
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 1 lut 2012, o 15:00
Model Lexusa: IS
Skąd:: POLSKA
Kontakt:

Re: klucz - karta do gs 300 III

Post autor: Exedy24_pl »

może jakieś zakłocenia sygnalu są. Jeżeli mowisz, że baterie nowę, to zajrzyj do serwisu może oni na coś poradza Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości