[RX 300] Czujniki cofania

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
szmiciu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2012, o 09:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[RX 300] Czujniki cofania

Post autor: szmiciu »

Witam!

Czy w RX 300 gen. I był montowany seryjnie czujnik parkowania ? Chciałem sobie zainstalować takowe czujniki jakiejś niezależnej firmy, ale natknąłem się na coś takiego ---> http://allegro.pl/lexus-rx-300-98-03-ze ... 52086.html .

Czy polecacie jakiś konkretny model czujników ? Najchętniej kupiłbym taki z wizualizacją, a nie tylko dźwiękowy.

Pozdrawiam, Michał :)
Jak chcesz coś zrobić dobrze to zrób to sam
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: maniek_ls400 »

Do tego zestawu czujników potrzebowałbyś jeszcze oryginalnego komputera zintegrowanego z wyświetlaczem od navi oraz tym między licznikami. Jeśli Twoje auto seryjnie tego nie miało daj spokój bo koszta Cię wykończą.
Trochę zgłębiałem ten temat i znalazłem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=lK8IZ8-gQAg Ciekawa funkcja to ostrzeganie 'najeżdżającego' na Twoje auto o tym, że jest za blisko (końcówka filmu).
Na allegro są też kamery zamontowane w ramce od tablicy rejestracyjnej - aktualnie rozgryzam temat wbicia się w wiązkę elektryczną pomiędzy komputerem od nawigacji z wyświetlaczem i dorobniem konwertera composite-rgbs. Wtedy będę szukał odpowiedniej kamery. Na razie czujnki muszą wystarczyć.
Przy okazji - czy ktoś próbował zastąpić oryginalne czujniki jakimiś aftermarketami - czy centralka działa z czymś takim ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
szmiciu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 8 lut 2012, o 09:04
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: szmiciu »

Zawsze można zrobić zewnętrzny system, z oddzielnym ekranem montowanym na podszybiu. Najchętniej zintegrowałbym to z ekranem w konsoli środkowej.
Jak chcesz coś zrobić dobrze to zrób to sam
Awatar użytkownika
Barth
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2014, o 15:28
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: Barth »

Odkopuje temat :)

Mam RX 300 '01r. Nie mam obecnie czujników parkowania, ale kiedy przekręcam stacyjkę, pośród różnych kontrolek na desce roździelczej świeci się kontrolka, coś jakby czujników parkowania. Czy jest jakaś możliwość instalacji czujników do fabrycznej instalacji? Wiem, że można kupić cały komplet i zrobić osobną instalację, jednak jeśli jest taka możliwość, wolałbym zrobić to po "oryginalnemu"

Pozdrawiam :)

... Jeszcze znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/lexus-rx-300-98-03-ze ... 44751.html tylko nie wiem jak to powinno działać. Czy jak podłącze "gdzieś tam do samochodu" to będzie "pikać" jak należy?

A jak u Was działają czujniki parkowania? Na LCD od NAVI coś się pojawia? Czy może tylko "pika"?
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: markami »

maniek_ls400 Niestety inne czujniki poza oryginalnymi nie chcą współpracować z systemem zamontowanym seryjnie.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: michuu »

Barth pisze:Odkopuje temat :)

Mam RX 300 '01r. Nie mam obecnie czujników parkowania, ale kiedy przekręcam stacyjkę, pośród różnych kontrolek na desce roździelczej świeci się kontrolka, coś jakby czujników parkowania.

to jest kontrolka oświetlenia
Jak się zapali to jest jakaś żarówka do wymiany
Załączniki
1.jpg
1.jpg (3.79 KiB) Przejrzano 6260 razy
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: medyss »

ogólnie od oświetlenia? Bo miałem przepalone pozycje i jakoś to się nie zaświeciło... :scratch:
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: michuu »

medyss pisze:ogólnie od oświetlenia? Bo miałem przepalone pozycje i jakoś to się nie zaświeciło... :scratch:
tego to nie wiem
u mnie były spalone od podświetlenia tablicy rej i też nie świeciła kontrolka
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: medyss »

mi się wydaje że to jest kontrolka od systemu BAS - awaryjnego hamowania, wtedy niby powinny włączać się awaryjki. W książce jest to ujęte tak: Światła tylne symbol ostrzegawczy. :)
darekdarecki
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [RX 300] Czujniki cofania

Post autor: darekdarecki »

To jest kontrolka przepalonych żarówek tył, czyli pozycja i stop. Podświetlenia tablicy nie pokazuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości