[is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

ODPOWIEDZ
bartezzz3
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:14
Model Lexusa: Lexus IS200
Kontakt:

[is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: bartezzz3 »

Witam wszystkich forumowiczow:). Ostatnio borykam sie z problem kola dwumasowego i sprzegla.Niestety owe szarpanie przy ruszaniu jest spowodowane zurzyciem dwumasy;/ Ten problem dotyczy wiekszosci posiadaczy is-ow. Niestety sprzeglo i kolo dwumasowe jest chyba najslabsza strona tego auta. Czy mozecie wypowiedziec sie jak sobie poradziliscie z tym problemem? Czy warto jest kupowac caly nowy zestaw, czy moze zdecydowac sie na regeneracje Kola? Czy ktos z was juz jezdzil na takim regenerowanym kole? Jedna z firm ktora tym sie zajmuje jest firma w poznaniu http://www.sprzeglo-service.pl/. koszt takiej regeneracji w takim zakladzie to okolo 1200zl za komplet (kolo dwumasowe, sprzeglo, docisk i tarcza). Za to koszt nowego kola i sprzegla to jest min 2950zl. Jest to najtansza oferta jaka udalo mi sie znalesc i to na "allegro". Pozdrawiam :)
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Koło dwumasowe :)

Post autor: jarszu »

Dlatego kupiłem automat. Wół, ale spokój. Wymiana oleju góra 150zł/60 tys. km. Życzę taniej wymiany.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koło dwumasowe :)

Post autor: janasek »

Chyba nie wszystkie IS 200 mają koła dwumasowe. Jest kolega na forum który wymieniał dwumas u siebie, bardzo cieżko dostać niezajechany więc jedyną sensowna opcja jest regeneracja. Chyba że dostaniesz coś z auta z na prawdę małym przebiegiem ale to granicizy z cudem:). Same używane dwumasy chodza po ok 8 paczek więc za koło po regeneracji 1,2k zl nie wydaje sie wygórowana ceną.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Koło dwumasowe :)

Post autor: michalm320 »

bartezzz3 pisze:Witam wszystkich forumowiczow:). Ostatnio borykam sie z problem kola dwumasowego i sprzegla.Niestety owe szarpanie przy ruszaniu jest spowodowane zurzyciem dwumasy;/ Ten problem dotyczy wiekszosci posiadaczy is-ow. Niestety sprzeglo i kolo dwumasowe jest chyba najslabsza strona tego auta. Czy mozecie wypowiedziec sie jak sobie poradziliscie z tym problemem? Czy warto jest kupowac caly nowy zestaw, czy moze zdecydowac sie na regeneracje Kola? Czy ktos z was juz jezdzil na takim regenerowanym kole? Jedna z firm ktora tym sie zajmuje jest firma w poznaniu http://www.sprzeglo-service.pl/. koszt takiej regeneracji w takim zakladzie to okolo 1200zl za komplet (kolo dwumasowe, sprzeglo, docisk i tarcza). Za to koszt nowego kola i sprzegla to jest min 2950zl. Jest to najtansza oferta jaka udalo mi sie znalesc i to na "allegro". Pozdrawiam :)
Możesz coś więcej napisać o tych wibracjach? Jaki masz przebieg auta? Oprócz wibracji pojawiają się jakieś dźwięki, stuki, pukania? Słychać coś przy gaszeniu albo odpalaniu?
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: dS »

Ja u siebie regenerowałem dwumas. Kosztowało mnie to jak dobrze pamiętam 800zł + drugi zajechany dwumas 200zł bo mój nie nadawał się do regeneracji. W około Poznania obejrzeliśmy chyba z 4 albo 5 szt i każde było dojechane a ludzie krzyczeli sobie czasem za takie 600zł, dlatego ostrzegam przed braniem w ciemno pomimo zachwalania przez sprzedawcę że jest super sprawne bo na pewno takie nie jest. Sprzęgło warto wziąć nówkę za 600zł można kupić komplet AISINa czyli takie jakie jest montowane w fabryce.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
bartezzz3
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:14
Model Lexusa: Lexus IS200
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: bartezzz3 »

W moim akurat przypadku jest to tak: Po odpaleniu zimnego auta jest takie pojedyncze gluche stuknieci w okolicach skrzyni biegow. Nastepnie po uplywie jakis 2 ske zaczyna bujac cala buda. Tak dzieje sie tylko na zimny silniku. Na cieplym mam problem z wrzucaniem biegow. Jezdze caly czas na tym poprostu nauczylem sie delikatnie wrzucac te biegi :P. No i przy kazdej zmianie szarpie autem. Gdy popuszczam gaz albo delikatnie dodam auto odrazu szarpie. Nie moge poprostu plynnie ruszyc a nawet zmienic biegu ;/. Mam ten samochod dwa lata ale wydaje mi sie ze od poczatku z ta dwumasa bylo cos nie tak. Ale tak czy siak to napewno jest kolo dwumasowe. Dlatego chcialbym sie dowiedziec jak sprawuje sie regenerowane kolo dwumasowe. Czy wogole taki zabieg ma sens :/.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: michalm320 »

Ja bym tak szybko tej dwumasy nie obstawiał tylko zaczął od wymiany płynu w sprzęgle i odpowietrzenia. Ile masz najechane km na tym aucie?
Obrazek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: janasek »

michalm320 pisze:Ja bym tak szybko tej dwumasy nie obstawiał tylko zaczął od wymiany płynu w sprzęgle i odpowietrzenia. Ile masz najechane km na tym aucie?
Przegrzany płyn/sprzegło/tłumiki mają już dosyć? Może być do tego faktycznie dwumas...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: michalm320 »

Wibracje budy/przy ruszaniu mogą też powodować poduszki gumowe skrzyni/silnika. One też się starzeją i zużywają.
Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: konik_80 »

bartezzz3 pisze:W moim akurat przypadku jest to tak: Po odpaleniu zimnego auta jest takie pojedyncze gluche stuknieci w okolicach skrzyni biegow. Nastepnie po uplywie jakis 2 ske zaczyna bujac cala buda. Tak dzieje sie tylko na zimny silniku. Na cieplym mam problem z wrzucaniem biegow.
Jeśli buja ci budą na zimnym bez wrzuconego biegu - czyli na luzie to nie jest to wina dwu masy, reszta objawów jednak może na nią wskazywać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości