Wyrejestrowanie bez złomowania

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
wondy
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: wondy »

Witam kolegów:)

Dawno mnie nie było na forum, a to za sprawa pewnych okoliczności, o których zaraz wspomnę:)

Niestety w listopadzie 2011 miałem poważną kolizję - zahamowałem na odcinku drogi pokrytej lodem (w sumie 10 aut miało kolizję na tym odcinku drogi w ciągu godziny). Zobaczyłem przed sobą wypadek (gostek szedł dopiero rozstawić trójkąt ostrzegawczy machał nim do nadjeżdżających aut). Odruchowo zahamowałem, zaczęło mnie obracać, obijać... szkoda gadać. Auto na dzień dzisiejszy nie nadaje się do jazdy, remontował raczej nie będę (silnik cały i odpala, ale trochę tyłu - wraz z płytą bagażnika, i przodu jest pogięte).

Jakoś w wakacje kończy mi się OC. I tu moje pytanie. Czy jest możliwość wyrejestrowania auta bez konieczności jego złomowania?

Szukałem na ten temat informacji w necie, i jedni piszą, że nie a inni że jest sposób. Chodzi o pismo do ubezpieczyciela, że auto nie będzie używane, nie jest w stanie poruszać się po drogach. Ponoć mogą wtedy wystawić jakiś kwitek, ale to tylko szczątkowe informacje jakie znalazłem na ten temat.
Auto będę chciał sprzedać w całości, może ktoś będzie chciał się bawić w rozbiórkę na części (ja niestety na pocztę mam daleko i nie mam za bardzo czasu by rozbierać i wysyłać części).

Jeśli jest na forum jakiś kolega, który siedzi w tym temacie, lub mógłby jakoś pomóc doradzić (a może ktoś chce kupić auto:)) to byłbym wdzięczny.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: Marchol »

Jest jeden najprostszy sposób , sprzedać auto do "Niemiec" na jakiegoś delikwenta podstawionego, idziesz do Urzędu z umową, auto zostaje wyrejestrowane a Ty spokojnie na placu rozbierasz je na części pierwsze.
Drugi sposób to załatwienie sobie papierku że auto zostało zezłomowane.
Obrazek
Awatar użytkownika
wondy
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: wondy »

Jeśli to jedyne wyjście to będę musiał poszukać złomiarza, który będzie chciał odkupić ode mnie leszka (bo sporo części jest dobrych, w sumie to nawet lokalni fachmani mówili, że gorsze auta naprawiali:) ale ja się w rozbiórkę albo naprawę bawił nie będę) i na części go rozebrać.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, o 16:02 przez wondy, łącznie zmieniany 1 raz.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: rsz1981/2 »

Zlomowanie albo sprzedaz jako pojazd uszkodzony a to czy nowy nabywca bedzie go skladal do kupy i sprzedawal jako bezwypadek z oryginalnym przebiegiem 90tys. km czy rozbierze i sprzeda na czesci nie Twoja broszka.
Wazne bys sie pozbyl problemu i nie ponosil dodatkowych kosztów w postaci OC.
Marchol pisze:Jest jeden najprostszy sposób , sprzedać auto do "Niemiec" na jakiegoś delikwenta podstawionego,
Propozycja kolegi Marchol jest naklanianiem do popelnienia przestepstwa..... :szyja:

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, o 15:45 przez rsz1981/2, łącznie zmieniany 1 raz.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: Marchol »

Czegoś nie rozumiem, temat to
wyrejestrowanie bez złomowania - czyli sugeruje że chcesz zostawić sobie auto ale nie płacić za nie OC
następnie jest napisane że chcesz auto sprzedać w całości bo nie będziesz się bawił w rozbiórkę....
w takim wypadku nie musisz auta wyrejestrować żeby nie płacić OC wystarczy pozbyć się problemu, czyli sprzedać uszkodzony pojazd jak napisał kolega wyżej.
Nikogo nie podżegam do popełnienia przestępstwa, miałem taki problem z jednym z aut, koszt naprawy przewyższył wartość pojazdu, choć nie uczestniczyło w żadnej kolizji, auto zostało sprzedane mojemu szwagrowi do niemiec i mogłem je wyrejestrować bez żadnych problemów, a że w niemczech nie ma obowiązku rejestrowania auta i płacenia za nie oc jeżeli nie jest używane to całkiem inna strona medalu. Ktoś szuka sposobu więc wskazuje rozwiązanie, a czy ktoś skorzysta czy nie, to już nie moja sprawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
wondy
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: wondy »

nie zrozumieliśmy się:)
Nie zamierzam sprzedawać auta niemcowi, czy coś tylko szukam legalnego sposobu pozbycia się auta bez potrzeby złomowania. Drzwi, silnik, klapa bagażnika, cały środek jest nienaruszony, szyby itp. Więc jeśli ktoś ma złom i sprzedaje auta na części... właśnie takiego kogoś bym szukał. Jeśli nie to wymontuje po prostu to co się da, i oddam resztę na złom i tyle. Nie chciałbym by ktoś zrobił takie auto na handel, dlatego popytam chyba na razie okolicznych znajomych handlarzy częściami z allegro. Auto ma oryginalne 255tys na liczniku i nic się z nim nie działo.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: Ralfx »

Wystaw póki co na allegro i zobacz czy ktoś sie odezwie, sa firmy które skupują i rozbierają na handel. Np. http://www.autoland.net.pl/ możesz do nich nawet zadzwonić i zapytać czy by Ci może nie zaproponowali jakiejś rozsądnej ceny za Twoje auto. Z tego co wiem to od razu rozbierają auta i składują na magazynie części

A jak by to nie poskutkowało to mam kolege na litwie, można mu "sprzedać" ;)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: prosperopro »

W Polsce nie ma mozliwosci sprzedawnia czesci ze swojego samochodu. Albo go złomujesz albo nie. Jesli załatwisz sobie kwitek ze zlomowiska to lipa straszna. Bo jak ktos Cie sprzeda na policje to zapłacisz 10zł za kazdy kliogram brakujacy + od 5 do 30 tys. kary nie rob teog sprzedaj poprostu jak chcesz odzyskac kase ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: Ralfx »

prosperopro: to jak wyjaśnisz multum ludzi na allegro sprzedających części z rozbitych aut ?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: Wyrejestrowanie bez złomowania

Post autor: bedok »

Ralfx pisze:prosperopro: to jak wyjaśnisz multum ludzi na allegro sprzedających części z rozbitych aut ?
z pewnością bardzo duża część jest tanio sprowadzona, bez akcyzy i innych opłat które wymagane są tylko przy rejestracji, a bez rejestracji można sobie rozbierać do woli :-)

Często mijam posesję, na której gość ma kilkanaście mondeo na obcych blachach, rozbiera je po kawałku, wg potrzeb :biggrin2:

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości