[IS200] Czujniki parkowania

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emilw79
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2012, o 23:24
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: UK_
Kontakt:

[IS200] Czujniki parkowania

Post autor: emilw79 »

Przedstawiam Wam efekt końcowy montażu czujników parkowania przód + tył. Koszt zakupu ok 150 zł plus parę godz montażu.
Załączniki
front2.jpg
back1.jpg
front1.jpg
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS200] Czujniki parkowania

Post autor: medyk »

Wygląda nieźle! Nie rzucają się za bardzo w oczy a na pewno będzie łatwiej parkować. Osobiście przód bym sobie odpuścił ale tył na pewno jest pomocny.
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
adas
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2012, o 01:24
Model Lexusa: gs300
Skąd:: ukej
Kontakt:

Re: [IS200] Czujniki parkowania

Post autor: adas »

dasz jakis opis co i jak fotki itp?
Awatar użytkownika
emilw79
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2012, o 23:24
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: UK_
Kontakt:

Re: [IS200] Czujniki parkowania

Post autor: emilw79 »

Tak w skrócie;
Czujniki kupiłem pod kolor na ebay`u bez wyswietlacza który jest moim zdaniem zbędny.
http://www.ebay.co.uk/itm/8-CAR-REVERSI ... 2c4d0b6e59
Taki sam zestaw od tego samego sprzedawcy.
Montaż prosty ze chyba przedszkolak by sobie poradził; Są 3 przewody do podłączenia. Pierwszy do masy, drugi do światła stopu(gdyż to hamulec stopu uruchamia czujniki) i trzeci do światła wstecznego. Opis zdjęcia zderzaków znalazłem gdzieś na stronie w necie, jeśli będzie trzeba to poszukam i wkleję link, ale raptem jest to kilka śrub w nadkolu i pod autem a sam zderzak schodzi bez szarpania.
Przewody od przednich czujników poprowadziłem wzdłuż jednej z wiązek lewa stroną auta (patrząc siedząc za kierownicą), następnie pod obudową akumulatora którą musiałem zdjąć i tam znalazłem osłonę gumową na ścianie grodziowej przez którą przebiłem się do kabiny, dalej listwą progową do tyłu, pod tylną kanapą gdzie znalazłem kolejny otwór do przestrzeni bagażnika. Tam na ściance po lewej stronie zamontowałem centralkę do której doprowadziłem również przewody od czujników tylnych i brzęczyk.
Tak to wyglądało w dużym skrócie. Montowałem pierwszy raz i zajęło mi to ok 5 godz. Najwięcej czasu zajęło mi skrzętnie ukrycie przewodów a wcześniej zaplanowanie i szukanie dziur którędy mógłbym przeprowadzić kable.

PS.Przednie czujniki w razie uszkodzenia można odpiąć zaraz za czujnikiem tak wiec nie będzie problemu w razie wymiany.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości