[Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie?

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Awatar użytkownika
white&red
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:48
Model Lexusa: is200
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

[Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie?

Post autor: white&red »

Witam,

Kupiłem sobie wczoraj IS200 i od razu chcę zrobić rozrząd dla świętego spokoju.

Ile to powinno kosztować? Bo w polecanym na tym forum serwisie (Club) powiedzieli mi 1900zł a w autoryzowanym serwisie (Wola) niecałe 1600zł.

Na allegro kompletny rozrząd jest za 650zł. Ile powinna kosztować robocizna?

Gdzie to najlepiej ogarnąć?

Pozdrawiam,
White&red
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: tomekb »

sam rozrzad bez olei powinien sie w 1000PLN zamknac maxymalnie ale mysle ze za 900pln by sie znalazlo
oleje w zaleznosci co kupisz ale dobry olej ok 180PLN + filtry w sumie max 300PLN z robota ale da sie taniej
świece 360PLNdenso 280PLN-NGK (polecam denso) plus wymiana i takie czynnosci powinny byc wykonane minimalnie przy zakupie
Nie znam nikogo w Warszawie ale jest temat przez ralfa załozony mysle ze ogarna temat
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=44&t=2141
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: maniek_ls400 »

Zadzwoń do Lexus Chodzeń i porozmawiaj z Panem Mirosławem - powołaj się na mnie (kontakt na priv).
Za wymianę w LS430 robociznę mam wycenioną na 1200 - a zabawy jest > niż 2 razy więcej niż z ISem.
Jeśli Ogrody chcą 1900 z ASO taniej lub tyle samo to bierz ASO - Ci nie mogą się wyłgać, że nie naprawiali Twojego auta z innymi serwisami bywa różnie..
A przy okazji czy wymiana rozrządu w IS jest trudna ? http://www.youtube.com/watch?v=epqMlIipjIA
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
white&red
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:48
Model Lexusa: is200
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: white&red »

Dzięki za sugestie. Na razie znalazłem części za około 400zł w Intercarsie i jeszcze o ponad 100zł taniej w sklepie w poznaniu. Mam zaufanego mechanika, który robił mi wszystkie poprzednie auta i tym razem też mu dam zarobić, jeśli się podejmie. nigdy się na nim nie zawiodłem, nie widzę powodu, dla którego miałby sobie nie poradzić z IS200 i tym samym nie widzę powodu, dla którego sama usługa wymiany powinna kosztować 800zł+

Jak będzie problem będę szukał dalej.

Jeszcze raz dziękuję.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: michalm320 »

Ja w sierpniu zapłaciłem za części 520zł (pasek Mitsuboshi, rokla KOYO, napinacz też chyba KOYO albo NTN) do tego robocizna 200zł która zawierała dodatkowo wymianę płynu chłodniczego i wymianę pasków klinowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
white&red
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 01:48
Model Lexusa: is200
Skąd:: W-wa
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: white&red »

michalm320 pisze:Ja w sierpniu zapłaciłem za części 520zł (pasek Mitsuboshi, rokla KOYO, napinacz też chyba KOYO albo NTN) do tego robocizna 200zł która zawierała dodatkowo wymianę płynu chłodniczego i wymianę pasków klinowych.
No i to jest rozsądna kwota. Ja już znalazłem części za niecałe 400zł. Pasek Bosch, rolka kierunkowa SKF, napinacz SNR. (BTW, czy to dobre części? zwłaszcza ta ostatnia?)

Jestem nowy w temacie, ale z tego co zdążyłem się zorientować warsztaty mają nawyk rąbania właścicieli aut tej marki. Ceny robocizny są totalnie nieadekwatne do pracy jaką trzeba wsadzić w czynności serwisowe.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: tomekb »

Do japonskiego auta najlepiej kupic japonskie czesci
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: michalm320 »

white&red pisze:Jestem nowy w temacie, ale z tego co zdążyłem się zorientować warsztaty mają nawyk rąbania właścicieli aut tej marki. Ceny robocizny są totalnie nieadekwatne do pracy jaką trzeba wsadzić w czynności serwisowe.
To po pierwsze. A po drugie ludzie jak widzą tą markę to w ogóle wariują. Tak jak np. mój sąsiad. Jak jeździłem Hondą to nic nie mówił. Jak kupiłem Lexa to pierwsze co powiedział jak mnie spotkał to "witam hrabię" i jakieś ukłony robił przede mną. Świr jakiś...
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: dS »

w ASO Puławska :
- pasek 235zł
- napinacz 432zł
- rolkę 193zł
RAZEM 860zł, można powołać się na forumową zniżkę i dostać zniżkę 15%-20 i wychodzi wtedy jakieś ok 700zł za graty.

Najtańsze graty w IC wychodzą:
- pasek Contitech - 173żł
- napinacz NTN - 401zł
- rolka KOYO - 143zł
RAZEM jakieś 713zł bez żadnych zniżek. Jak masz dojście do zniżek to da się wyrwać je za ok 500zł.

Robocizna 400zł w jednym z Warszawskich warsztatów. U mnie w Wołominie mechanior który dogląda mojego Leszka za wymianę życzył sobie 300zł jak dobrze pamiętam.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [Warszawa] Ile powinna kosztować wymiana rozrządu? Gdzie

Post autor: maniek_ls400 »

Jeśli dobrze pamiętam to gwarancja na rozrząd obowiązuje wtedy (w IC tak było i w ASO też) gdy kupisz komplet u nich. Jeśli zrobisz składaka i pasek pęknie to nikt nie uzna Ci reklamacji. 2 stówy to teraz parę litrów wahy - chyba szkoda ryzykować uszkodzenie silnika ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości