Skrzynia biegów GS430

ODPOWIEDZ
Bilicart
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2012, o 22:57
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Skrzynia biegów GS430

Post autor: Bilicart »

Witam
Mam problem ze skrzynią biegów, szarpie. W sobotę kupiłem auto a dzisiaj okazało się, że w skrzyni jest mało oleju. Jutro jadę do serwisu kupić olej ale obawiam się, że po dolaniu szarpanie nie ustąpi i będę musiał wymienić automat. Wstępnie przygotowuję się na najgorsze. Czy to prawda, że można założyć skrzynię od GS300 ? Usłyszałem dzisiaj że pasuje.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: ledziu »

Posiadasz GS MK II?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: klexus »

ledziu pisze:Posiadasz GS MK II?
W MKI nie było 430.

Wymień olej filtr oleju przy okazji zlukaj czy jest dużo opiłków w misce na magnesach w misce powinno być ich 4albo 3 szt
Jak sprawdzałeś stan oleju na zapalonym i lewarek na P lub N czy ??
wiesz ze inny poziom jest jak olej jest zimny a inny jak jest ciepły zlukaj podziałkę na bagnecie cool i hot
Ale skoro masz mało oleju to ciekawe gdzie sie podział??
skrzynie chodzą od 2500 zł hmm taniości nie ma, ale czy z podejdzie z 2JZ to wątpie
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: ledziu »

klexus pisze:
ledziu pisze:Posiadasz GS MK II?
W MKI nie było 430.

skrzynie chodzą od 2500 zł hmm taniości nie ma, ale czy z podejdzie z 2JZ to wątpie
Zapomniałeś że może być MKIII dlatego pytam o model, a jeżeli jest MKIII czyli nie ma w ofercie 2JZ.

Teoretycznie według oficjalnych danych skrzynka z GS 300 MKII powinna pasować do GS 430 MKII. Kiedyś rozmawiałem z handlarzem części do lexa to mówił że GS300 MKII w większości gratów pokrywa się z GS430 MKII w tym ze skrzynką, chociaż jest tego pewny na 99% a nie na 100%
Bilicart
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2012, o 22:57
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: Bilicart »

Olej sprawdzałem na gorącym silniku, skrzynia na P. Samochód z 2001 roku. Dzisiaj dolałem olej taki jak jest w skrzyni Typ T - IV, po rozmowie ze sprzedawcą, który zapewnia, że nigdy nie miał absolutnie żadnego problemu ze skrzynią. Szarpie nadal. Przy spokojnej jeździe tylko czuć zmianę biegu, ale jak dam cały gaz to przy czwartym i piątym biegu aż słychać walnięcie w tylny moście, a chwilę przed tym oczywiście auto nurkuje. Kurcze co za ludzie, masakra. Może całkowita wymiana oleju pomoże, sam nie wiem, podobno miałem przy tym aucie nic nie robić tylko lać i jeździć. Olej wymieniony podobno parę miesięcy temu i auto niby stało miesiąc czy dwa. Ale w co tu wierzyć kiedy im skrzynia nie szarpała i była idealna, a mnie szarpie. Dzisiaj już nie odbierają telefonów. Dziecinada, tak skromnie to powiem. Nie ruszałem się tym autem bo było mało oleju. Jutro wezmę na warsztat.
Bilicart
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2012, o 22:57
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: Bilicart »

Dobrze by było gdyby te skrzynie były takie same, dzisiaj mechanik powiedział mi że te skrzynie pasują na 100% ale tylko porównywał je optycznie.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: ledziu »

Jak chcesz to dam Ci namiar na Pana który zajmuje się częściami do GSów. Nigdy mnie nie zawiódł, co nie zwalnia Cię od ostrożności i dokładnych wcześniejszych ustaleń (np. gwarancja rozruchowa). Ma normalne ceny i wie co sprzedaje. Skrzynka GS300 MKII u niego będzie kosztować około 1200zł.
Przy takich zakupach najgorsze jest to że nie wiesz co trafisz więc musisz wpisać to w ryzyko.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów GS430

Post autor: maniek_ls400 »

Zanim zaczniesz wydawać kasę jedź do serwisu skrzyń - jeśli dbają o klienta to diagnozę będziesz miał za parę groszy a przynajmniej dowiesz się co autu dolega. Może to uszkodzona podpora wału, może zerwany element gumowy łączący wał z mostem, skrzynią itp. Można wydać każdą kasę po omacku wymieniając to co przeczytasz na forum (bez obrazy).
Wydaj 100-150 i wróć z informacją czego się dowiedziałeś o aucie.
BTW. Przy zakupie nic nie czułeś? Czy przywieziono Ci auto na lawecie ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości