Pomoc w sprowadzeniu z USA

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Lex

Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: Lex »

Wrócę z tematem ze starego forum , zwracam się z prośbą o pomoc w sprowadzeniu tylnych lamp i listwy do użytkowników będących za oceanem , może ktoś ma znajomych w stanach i może pomóc w tym temacie , dokładnie chodzi mi o te dwie aukcje :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/98-05-LE ... mainQ5f100

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/98-2006- ... ccessories
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: forest »

nom przydałaby się taka pomocna osoba, myśle że nie jeden chciałby zakupić coś za oceanem....
SC430 '2002
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: legato97 »

Ja mam tylko pytanie,dlaczego nie sami? bo wiekszosc zakupow mozecie robic sami, wystarczy miec konto na polskim ebay i konto paypal, lex swiatla i listwe widze ze wysylaja miedzynarodowo, nie trzeba zadnej pomocy, nic nie musicie ze sprzedawca nawet pisac bo adresy sa na kontach ebay i paypal, jesli nie chcecie zakladac kont to ja wam kupie ze swojego, i poleci ze stanow prosto do polski, tylko zmienie adres wysylki, a jezeli chcecie cos z uk, to tez sluze pomoca, pozdro
Lex

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: Lex »

Piotr to tylko tak się wydaje że jest proste ale tak nie jest 2 paczki muszą przyjść na jeden adres w stanach listwę trzeba wcisnąć w karton z lampami i nadać to jako części używ. by uniknąć wiadomo czego :wink:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: legato97 »

No dobra, ale czy ktos sprawdzil jak jest naprawde z tym clem? a w jaki sposob ci to dolicza? tu nie wiem akurat, ale mysle ze przechodzi normalnie, a te lampy do gs sa w uk :)
Lex

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: Lex »

Piotr to na pewno te same czy podobne musi być komplet 4 sztuki z nie przezroczystym białym kierunkiem daj linka
pozdro.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: lukas78 »

Lex pisze:Piotr to na pewno te same czy podobne musi być komplet 4 sztuki z nie przezroczystym białym kierunkiem daj linka
pozdro.
Zgadzam sie z lexem, bo tez czatowalem na tylne lampki i tak jak pisalem na naszym starym forum, ze w usa sa lampki w zestawie tj. 4szt. w cenie 2 lampek z aukcji na ebay w uk ;)
ps. ciekawe dlaczego w uk zestaw z usa 4szt. jest rozdzielony na 2 :biggrin2:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: legato97 »

Faktycznie nie ma 4 sztuk, gnojki hehe, co do cla to musze z tym gosciem popisac
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: BeeMiX »

Wysyłałem wielokrotnie części do Polski Polamer-em, jeśli odpowiednio się zapakuje i wpiszę że używane to przechodzi bez cła. Robiłem paczki na 2k $ i było ok :)

Mógłbym pomóc bo tutaj jestem na stałe, ale mam trochę mało czasu zazwyczaj. Wiec jak wam sie nie śpieszy tak bardzo to ok :)
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pomoc w sprowadzeniu z USA

Post autor: czaplon »

Podczas swojej wizyty w stanach przerabiałem temat. Naważniejsze jest aby sprzedawca nie nadawał paczki UPS-em czy innym kurierem bo to zawsze leci samolotem i jest 80% szans że będzie cło. Trzeba go namówić żeby nadał to drogą morską (idzie 1-3 miechy), wtedy raczej napewno nie będzie cła. Jak już poszedłby nam na rękę to przy nadaniu paczki dobrze by było gdyby dał jakąś niską wartość i wpisał "used car parts" alo "clothes". U mnie takie paczki dochodziły bez problemu, bez cła itp. No ale to trzeba pertraktować ze sprzedawcą.

Chociaż ja w najbliższym czasie zaryzykuje z czymś tańszym i spróbuję "oficjalnej" wysyłki UPSem. Najwyżej oleje i zostanie na cle. A może się uda :biggrin2:

BeeMiX - ja bardzo chętnie skorzystałbym z Twojej pomocy. Może jak miałbyś chwilę po prostu daj znać na forum, zrobi się większe zamówienie + kasa + Twój bonus i każdy będzie zadowolony. Oczywiście jak wyrazisz zgodę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości