IS200 problem z zamykaniem drzwi

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

Witam
Klika dni temu pojawił się problem z zamykaniem zamka... od jakiegoś czasu zamykam drzwi ręcznie (zepsuty przycisk w pilocie - zamykanie) i teraz zamykając drzwi z kluczyka, reagują tylko drzwi kierowcy, pozostałe nie reagują :angry: i muszę zamykać je ręcznie... o dziwo jeśli chodzi o otwieranie z kluczyka czy z pilota ten problem nie występuje i reagują wszystkie... Spotkał się ktoś z was z takim problemem, albo macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

nic? zero pomysłów???
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: hydrant23 »

spróbuj zamknąć z kluczyka np.od strony pasażera , teoretycznie przy drzwiach zamka kierowcy powinien znajdować się master , aczkolwiek często sterować można i przez zamek pasażera jak i bagażnik , dlatego powinieneś spróbować tam zamykać , a to że nie działa od strony kierowcy to musisz sprawdzić wszystkie styki przy zamku i centralce w drzwiach , zdarza się oderwany kabelek lub też zaśniedziały styk nie przewodzi impulsu do mastera i dlatego du..a
Awatar użytkownika
tomio
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
Skąd:: Olkusz okolice
Lokalizacja: Olkusz okolice...
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: tomio »

w is200 nie ma zamka na kluczyk od strony pasażera są jedynie od kierowcy i w klapie bagażnika ale i tam kluczykiem nic nie zdziała bo jedynie bagażnik się otworzy
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

tomio pisze:w is200 nie ma zamka na kluczyk od strony pasażera są jedynie od kierowcy i w klapie bagażnika ale i tam kluczykiem nic nie zdziała bo jedynie bagażnik się otworzy
Dokładnie...pozostaje chyba udać się do elektryka, bo zamykanie każdych drzwi z osobna mnie dobija. Chyba, ze da mi się dobrać do tych styków tak jak zasugerował kolega wcześniej.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: janasek »

Sprwadzić centralkę u eleketryka, być może kluczyk sie rozprogramował i trzeba go jeszcze raz zakodować.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 4 mar 2012, o 15:45 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: hydrant23 »

może i kluczyk się rozprogramował ,
ale przy przekręceniu ręcznym kluczyka w zamku w pewnym momencie powinien zadziałać mechanizm który załącza centralny zamek , teoretycznie jeszcze możliwe jest iż wypadł z uchwytu jakiś pręt który przez ruch ma za zadanie w centralce dawać impuls , przy samym zamku w drzwiach takich "odnóży" do różnych miejsc jest 3 lub 4 (rozbierałem u siebie w drzwiach to wiem , ale u mnie po prostu nie zamykał się jeden zamek - zaśniedziałe styki silniczka w centralnym)
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

no cóż nie znam się na tym jak mówiłem... byłem u elektryka dzisiaj, sprawdził wszystko elektrycznie działa czyli albo pneumatyka albo rozprogramowanie kluczyka z zamkiem, pilota już naprawiłem (membrana się rozlutowała - koszt naprawy 30pln [odrowąża 9 warszawa]) i najprawdopodobniej pod wieczór będzie podpięty komp u kumpla z forum (serdzecznie dziękuje z góry :) ), reset centralki (czy jakoś tam) i programowanie...dam znać z jutra jak się udało i czy się w ogóle udało pozbyć problemu na własną rękę.
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

sytuacja na chwilę obecną wygląda tak, że zaczął iść impuls (sterowanie z drzwi) zamykania wszystkich drzwi i uwaga: przy włożonym kluczyku w stacyjkę i otwartych drzwiach kierowcy...przy zamkniętych drzwiach niestety nie ma reakcji. Z kluczyka nadal nie reaguje ani z przycisku, ani fizycznie przekręcając zamek. Co Wy na to teraz, jakie pomysły?
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

Sprawa się wyjaśniła - dostała się wilgoć do modułu centralnego zamka czyli kolega hydrant23 był najbliżej. Koszt nowego modułu 300 pln + 150 robocizna :szok:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, o 11:31 przez highcontrast, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości