[Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
lucwio75

[Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: lucwio75 »

Witam, może ktoś wie dlaczego przestało mi działać gniazdo od zapalniczki, czy to wina bezpiecznika, jeśli tak to może ktoś wie gdzie są bezpieczniki i który jest od zapalniczki, posiadam model is200 rocznik 1999, nie mam instrukcji w języku polskim nie mogę sobie poradzić, proszę o info w tej sprawie dziękuję
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: dommell »

hmm, sprawdź najpierw bezpieczniki. są pod kierownica po lewej stronie w skrzynce. W instrukcji napisali, że bezpiecznik numer 13 o wartości 15A. Jeśli chcesz to zobaczyć to Szukasz na stronie:
http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_98-05/index.html
w zakładce:

Repair Manual/Body Electrical/Power Source/Location

Szukasz tam lokalizacji
Driver Side Junction Block LHD Models - tam masz rozrysowane położenie bezpiecznika.

Wydaję mi się też że na klapce od bezpieczników też jest rozpisane.
Będę w domu to też spojrzę u siebie i może fotkę pstryknę.



I druga rzecz jaką powinieneś zobaczyć czy może nie rozpięły się przewody od zapalniczki. Łatwo wyjmuje się ten kawałek środkowego "tunelu" Są tam o ile pamiętam dwie kostki podpięte do zapalniczki.


dommell
lucwio75

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: lucwio75 »

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź, znalazłam bezpiecznik spalony, a może wiesz gdzie kupić taki bezpiecznik bo one są trochę mniejsze niż w innych samochodach, na stacji benzynowej sprzedają w kpl. Ja chciałam kupić np 3 szt na zapas, jeszcze raz duże dzięki za info. pozdrawiam

lucwio75
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: dommell »

nie ma sprawy, gdzie kupic? Byle sklep motoryzacyjny. Powinny być. Ja chyba przy okazji kupowania czegoś na allegro dorzuciłem i bezpiecnziki, bo koszt paczki (kilkanaście sztuk róźnych wartości) to parę zł. Nie jest to jakaś droga rzecz.
Nie wiem jak się nazywają - chyba bezpieczniki nożowe mikro(albo mini????-nie pamietam) Taką nazwę gdzieś widziałem. Najlepiej weź jeden ze sobą to Ci dobry dadzą.

Ostatnio edytowany przez dommell (2010-09-17 16:07:15)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: forest »

chłopaki dołącze się do tego tematu... mam szybkie pytanie, czy skrzynki (na obrazku niżej) są takie same w sedanie i sportcross'ie ?
Obrazek
dokładnie chodzi mi o to, że w sportcross'ie nie ma otwierania klapy bagażnika z pilota i czy jest możliwe że skrzynki z bezp. będą się różnić od siebie??
SC430 '2002
Awatar użytkownika
molibden
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: molibden »

dommell pisze:
I druga rzecz jaką powinieneś zobaczyć czy może nie rozpięły się przewody od zapalniczki. Łatwo wyjmuje się ten kawałek środkowego "tunelu" Są tam o ile pamiętam dwie kostki podpięte do zapalniczki.
dommell
Możesz opisać dokładniej w jaki sposób zdemontować ten fragment środkowego tunelu?

Też mam problem z zapalniczką, sprawdziłem bezpieczniki i są ok.

BTW, bezpiecznik od zapalniczki znajduje się po stronie kierowcy, a na klapce zasłaniającej bezpieczniki jest rozpiska.
W kapitaliźmie wszyscy gotowi są zawsze na najgorsze, u nas na najlepsze.
Mój IS 200
Awatar użytkownika
Mariano
Lex user
Posty: 152
Rejestracja: 23 paź 2011, o 19:05
Model Lexusa: Był IS200 jest GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: Mariano »

molibden pisze:
dommell pisze:


Możesz opisać dokładniej w jaki sposób zdemontować ten fragment środkowego tunelu?

Też mam problem z zapalniczką, sprawdziłem bezpieczniki i są ok.

.
trzeba to poprostu złapać i wyrwać do siebie są zatrzaski nic się nie połamie.
w manualnej skrzyni za rant gdzie się kończy skóra najlepiej złapać nie wiem jak w automacie.
DIESEL AUTORYZOWANY SERWIS DELPHI, NAPRAWY UKŁADÓW WTRYSKOWYCH DIESEL WSZYSTKICH MAREK
Awatar użytkownika
molibden
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: molibden »

Nareszcie miałem czas się tym zająć.

Rzeczywiście wystarczy chwycić osłonę tunelu tam gdzie kończy się mieszek skrzyni biegów i pociągnąć do góry. Wychodzi bardzo łatwo, nawet nie trzeba mocno szarpać.

No i w istocie problem tkwił w rozpiętej kostce od zapalniczki. Spięcie kostki jest bardzo proste, zapalniczka już działa :)

Dzięki Mariano, pozdrawiam.
W kapitaliźmie wszyscy gotowi są zawsze na najgorsze, u nas na najlepsze.
Mój IS 200
Awatar użytkownika
kajwoj
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2012, o 17:31
Model Lexusa: Lexus is200 lift
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: kajwoj »

Mam glupie pytanie w temacie zapalniczki, jako ze w aucie nie pale to jeszcze nigdy z niej nie korzystalem, a ostatnio chcialem podlaczyc ladowarke pod telefon i tu zonk. Zapalniczka nijak nie chce wyjsc z gniazda, jesli ciagnac mocniej to wychodzi razem z gniazem do pewnego momentu i dalej nic. Nie chce nic urwac na sile, ale czy ktos moze mi powiedziec, czy to z zapalniczka jest cos nie tak czy tez mnie przerosl kunszt japonskich inzynierow? :mrgreen:
Dura lexus, sed lexus ;)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [Is200]Bezpieczniki by lucwio75

Post autor: forest »

najwyraźniej nie była używana... spróbuj czymś przytrzymać gniazdo i powoli z wyczuciem ciągnąć
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 11 gości