Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 manual

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 manual

Post autor: Bartpabicz »

Witam wszystkich ponownie po dłuższej przerwie. Przykra sytuacja z poprzednim Lexusem jak się okazało wyszła mi na zdrowie - trzy dni temu kupiłem w świetnej cenie Toyotę Altezzę RS200 z 2001 roku z manualną skrzynią biegów i przebiegiem 83.000km. Właśnie wróciłem od mechanika z krótką listą rzeczy, które należy wymienić:


Komplet rozrządu (zamówiony z japarts.co.uk, 285 funtów wraz z pompą, paskiem alternatora i przesyłką)
pompa wody (zamienniki: Toyota MR2 do 1999r, Celica do 1999r, Carina E do 1995r - cytując za ToyoDIY - zamówiona z japarts.co.uk, cena ok. 28 funtów)
pasek alternatora (zamówiony z japarts.co.uk)
filtr oleju (zamóiony z japarts.co.uk, ok. 3 funty)
filtr powietrza (taki sam jak w IS 300, zamówiony z Allegro)
filtr kabinowy (taki sam jak w IS 200-do potwierdzenia po próbie montażu, zamówiony z Allegro)
4 świece iridium long-life (zamiennik od Toyoty RAV4 1995r-2000r bądź Lexus LS 400 1989-2000r, względnie Corolla 1991-2001r - cytując ToyoDIY, zamówione z Japarts.co.uk, 8.50 funta za sztukę)
klocki hamulcowe przód (taki sam jak w IS 200 - do potwierdzenia, zamówione z Allegro)


Mój problem polega na tym, że bardzo zależałoby mi na znalezieniu sprzedawcy na terenie Polski, u którego mógłbym dostać wszystkie albo choć część z tych rzeczy. Wiem również, że część elementów pasować będzie od Lexusa (Altezza RS200 to odpowiednik Lexusa IS200, z innym silnikiem). Może dla uproszczenia walnę listę pytań:)


1. Czy filtr powietrza jest taki sam jak w Lexusie IS300? (załatwione-informacje powyżej)
2. Czy któraś z części, których szukam, pasuje od jakiegoś innego modelu Lexusa albo Toyoty? (załatwione)
3. Gdzie mógłbym namierzyć numery części, których potrzebuję? Mniemam, że po nich mógłbym znaleźć zamienniki od innych modeli, zgadza się? (ToyoDIY for the win! :D )
4. Czy na terenie Polski są sprzedawcy parający się sprzedażą rozrządu (priorytetowo) i innych potrzebnych mi części do Altezzy, i czy takowych znacie? (chyba tylko dealer Toyoty załatwia dedykowane części, reszta to zamienniki od innych modeli, a rozrząd albo od dealera właśnie, albo z zagranicy)
5. Gdzie mógłbym dorobić kluczyk do Altezzy wraz z chipem i przyciskami do otwierania bagażnika i samochodu? (Altezzy (przynajmniej moja) nie mają immobilizera. Kluczyk/wzór do przycięcia ze skorupą na centralkę z przyciskami można załatwić z ebaya za kilka euro, co do elektroniki to chyba można przełożyć i przeprogramować z rozbitka z takim samym kluczykiem - do potwierdzenia)


Bardzo byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki - siedzę na necie od trzech godzin i póki co namierzyłem jedynie rzekomo pasujący filtr powietrza od IS300. A gdzie tam reszta... Dzwoniłem również do lexusclub.com.pl - zajmują się serwisem, mogą również części sprowadzić dla mnie na zamówienie, ale... żądają VIN'u, których przecież japońskie importy nie posiadają. Czy się mylę?
Ostatnio zmieniony 9 mar 2012, o 12:27 przez Bartpabicz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: dS »

Pierwsze gdzie zajrzyj to TOYODIY.COM.
Co do zakupów w Polsce to raczej będzie straszna bieda.

filtr powietrza jest ten samo co w is300 - 17801-46080
http://www.toyodiy.com/parts/p_J_2001_T ... _1703.html

filtr kabinowy jest identyczny w 200/300/altezzie
Ostatnio zmieniony 8 mar 2012, o 16:06 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

właśnie przepatrzyłem wcześniej ten serwis i widziałem tam części, powiedzmy, nie-eksploatacyjne. Nie widziałem pasków,, klocków hamulcowych ani filtrów. Widziałem pompę wody http://www.toyodiy.com/parts/p_J_2001_T ... _1601.html (numer części 16100‑79225) i świece http://www.toyodiy.com/parts/p_J_2001_T ... _1901.html (nie wiem który odpowiada mojej konkretnej Altezzie - 90919‑01178 (PK20R11) czy 90919‑01179 (BKR6EP11)?


EDIT: faktycznie - jest filtr powietrza. Znalazłem też filtr kabinowy http://www.toyodiy.com/parts/p_J_2001_T ... _8714.html (87139‑48030). Niestety nie widzę zamienników z rodowodem europejskim. Ze znajomych jest tylko Toyota Crown.

Będę uzupełniał treść pierwszego posta celem utrzymania porządku.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2012, o 16:13 przez Bartpabicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: dS »

PK20R11 - to świeca DENSO
BKR6EP11 - to świeca NGK

obydwie są dobre

w sprawie części możesz też dzwonić do ASO LEXUS , może to się wydać dziwne ale ceny w nim mogą być niższe niż na lexusclub
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

dzwoniłem właśnie do Toyota ASO w Katowicach. Oto ceny:


pasek alternatora 66zł
Zestaw rozrządu: pasek 250zl; 1. rolka prowadząca 309zł; 2. rolka prowadząca 193zł; napinacz 362zł. Zestaw: 1114
pompa wody 535zł (644zł z obudową - raczej niepotrzebną)
4 świece platynowe: 4x 103zł
filtr oleju 44zł


Powiem Wam, że ceny....porażają. Na e-bay'u jest oryginalny zestaw rozrządu, wraz z pompą, za 355 euro. Znalazłem również dostawcę w UK: japarts.co.uk - tam zestaw rozrządu (oryginalne paski i rolki, pompa chyba zamiennik) wychodzi jakieś 218 funtów, czyli ok. 260 euro. Filtr oleju 3 euro, o resztę nie pytałem, także chyba znalazłem swoje źródełko:) Napiszę jak/jeśli potwierdzę zamówienie.


Póki co pozostaje kwestia dorobienia kluczyka. Macie jakieś pomysły? Poza tym, czy znajduje się gdzieś lista jakie lampki (typ) gdzie są w Lexusie IS 200? Padło mi oświetlenie w schowku i musiałbym się jakoś do tego dobrać.
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: michal_5000 »

Kluczyk jesli z pilotem i immo dorobisz raczej tylko w ASO po przedstawieniu dowodu wlasnosci auta.

Nie mam pojecia ile krzykna za to w przypadku Lexa - dla BMW to koszt 500-600 zeta, wiec tego rzedu bym sie spodziewal.
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: Bartpabicz »

po pierwsze chciałem podziękować póki co za wkład Michalowi_5000 i dS - dzięki serdeczne za pomoc.

teraz, co do kluczyka, dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy odnośnie Altezzy. Otóż większość importów z Japonii nie ma immobilizera instalowanego fabrycznie! W większości przypadków jest montowany dodatkowo po przyjeździe do UK, gdzie rzekomo jest to wymóg podczas rejestracji i ubezpieczenia, ale nie wiem czy podobny proces miał miejsce w przypadku mojego samochodu (był sprowadzony prosto do Irlandii). W związku z powyższym najprawdopodobniej wystarczy fizycznie wygrawerować kluczyk z blanka i nim odpali się auto.

Moje pytanie brzmi - czy można dostać kluczyk/blank z możliwością ZAKODOWANIA sekwencji otwierania auta (czyli "z guzikami" i towarzyszącą im elektroniką), ale bez chipa odpowiadającego za współpracę z immobilizerem, względnie z nim, alenie pełniącym żadnej roli?

I pytanie drugie, jak sprawdzić, czy w moim samochodzie jest immobilizer?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: BeeMiX »

Imobilaizerów nie było nigdy na Japonie i nie ma bo tam sie nie kradnie aut :)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: janasek »

Bartpabicz pisze:...I pytanie drugie, jak sprawdzić, czy w moim samochodzie jest immobilizer?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam
Jak pójdziesz do speca od dorabiania kluczy to on ma taka maszynkę, przykłada kluczyk i widzi czy jest w nim imo czy nie ma. Przynajmniej tak było jak dorabiałem kluczyk w PL.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Kompatybilność części między Lexusami a Altezza RS200 ma

Post autor: BeeMiX »

W kluczyku napewno nie ma
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości