IS200 Klakson po naciśnięciu trąbi cały czas

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

IS200 Klakson po naciśnięciu trąbi cały czas

Post autor: volcano44 »

Witam panów, autko mam od dwóch dni i dość dużo problemów. A oto jeden z nich.Dzisiaj podczas przeglądu okazało się ,że nie działa klakson.Po sprawdzeniu okazało się ,że brak bezpiecznika 10A.
Po wsadzeni w skrzynkę i naciśnięciu kierownicy klakson wyje cały czas do ponownego wyjęcia bezpiecznika.Sprawdziłem, na cewce przekaźnika cały czas jest napięcie 12V.Przekaźnik nie jest zwarty.
Rozebrałem kierownicę ale wszystko wygląda raczej OK.Idąc dalej kable z kierownicy przechodzą chyba do komory silnika i ślad się urywa. Czy ktoś może mi pomóc.Oczywiście przegląd nie zaliczony.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 Klakson po naciśnięciu trąbi cały czas

Post autor: janasek »

Bezpiecznik od klaksonu jest w przedziale pasażerskim czy pod maską? Zacznij od strony bezpiecznika, może problem leży w skrzynce np. wilgoć. Auto jest po jakiejś przygodzie?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: IS200 Klakson po naciśnięciu trąbi cały czas

Post autor: volcano44 »

Problem rozwiązany.Przestrzeliłem wszystko i nic nie wykazywało odstępstw od normy.Pomogło dopiero zdjęcie koła kierownicy i przeczyszczenie metalowej części kierownicy (pod śrubą i za frezami.Znalazłem też schemat od GS-a i w IS-sie jest identycznie. http://img185.imageshack.us/img185/9229/hornws1.png
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, o 17:33 przez volcano44, łącznie zmieniany 1 raz.
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: IS200 Klakson po naciśnięciu trąbi cały czas

Post autor: volcano44 »

Bezpiecznik jest pod maską obok złącza serwisowego, w tej samej kasecie jest przekaźnik od sygnału dzwiękowego. Niestety nie znam historii lexa,choć maska i zderzak były malowane(ordynarnie).Autko kupiłem na aukcji za całe 500 fuli więc trochę już na nie wydałem.Przejrzałem kasetkę .Nie ma śladów wilgoci styki są czyściutkie.
Jeszcze raz przypomnę ,że po wyjęciu bezpiecznika i włożeniu z powrotem w gniazdo przestaje "wyć" do ponownego naciśnięcia kierownicy.Właśnie tego nie rozumiem z kąd to podtrzymanie przekaźnika.Bo napięcie na cewce jest cały czas więc teoretycznie po wyjęciu i
ponownym włożeniu bezpiecznika powinien wyć cały czas.
Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: IS200 Klakson po naciśnięciu trąbi cały czas

Post autor: tomek808 »

witam . po wyjęciu poduszki mam problem z klaksonem bo trąbi cały czas ,ktoś wczesniej robił łopatki do zmiany biegów i do sygnału był jakis kabel i teraz do niczego on nie pasuje .jak ktoś dysponuje zdjęciem to by mi rozjaśniła jak to podłaczyć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości